Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Polityka Kraj / Kronika wyborcza - Polska 2007               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
..:: Podobne Tematy
24-10-2007

 

16-10-2007

  Gfk Polonia: remis PO i PiS

07-10-2007

 

24-09-2007

 

21-11-2007

 

14-11-2007

  Rekordowe POparcie

11-11-2007

 

+ zobacz więcej

Kronika wyborcza - Polska 2007 

05-11-2007

  Autor: Michał Potocki

Wybory do Sejmu i Senatu odbyły się już po raz siódmy. Jak przebiegało głosowanie w poszczególnych okręgach wyborczych i powiatach? Jak głosowano w poszczególnych dzielnicach Warszawy, jak na statkach, a jak zagranicą? e-Polityka.pl jako jedyna publikuje naprawdę pełne wyniki wyborów parlamentarnych. Zapraszamy!

 

 

WYBORY DO SEJMU

FREKWENCJA: 53,88% (16.495.045 uprawnionych) do Sejmu i 53,88% (16.494.503 uprawnionych) do Senatu
Frekwencja najwyższa w historii wolnych wyborów do parlamentu w III Rzeczypospolitej. Dwubiegunowa logika kampanii wyborczej oraz masowy udział młodzieży spowodowały odwrócenie trendu, zgodnie z którym w każdych kolejnych wyborach do urn szło mniej obywateli. Gorzej było na wsi (45,27%) niż w mieście (58,75%). Najniższa frekwencja w okręgu opolskim (45,53%), najwyższa tradycyjnie w warszawskim I (74,03%). W powiatach: od 36,82% (pow. kazimierski) do 73,44% (Warszawa); w gminach odpowiednio od 28,76% w Maszewie (pow. krośnieński w woj. lubuskim) do 76,27% w Podkowie Leśnej (pow. grodziskim) oraz 79,74% w warszawskiej dzielnicy Ursynów; zagranicą – od 9,44% (Wenezuela) do 100% w pięciu krajach (Armenia, Kongo-Kinszasa, Korea Północna, Senegal, Turkmenia). Najaktywniejsi okazali się marynarze: na statkach głosowało 96,84% uprawnionych.

PLATFORMA OBYWATELSKA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ: 41,51% (6.701.010 głosów), 209 posłów i 60 senatorów
Platforma Obywatelska okazała się zdecydowanym zwycięzcą tych wyborów. Zdecydowane zwycięstwa Donalda Tuska w debatach z Jarosławem Kaczyńskim i Aleksandrem Kwaśniewskim oraz oddanie przez PiS pola spin doktorom PO dały tej drugiej przygniatające zwycięstwo, jednak niewystarczające do samodzielnych rządów. Największe poparcie dla PO odnotowano na Pomorzu, Wielkopolsce i Śląsku z rekordem 58,6% w okręgu poznańskim. Platforma wypada zdecydowanie gorzej na ścianie wschodniej z rekordem in minus w okręgu chełmskim 24,09%. W rozbiciu na powiaty przeciwległe bieguny wyglądają następująco: Sopot 61,45% i powiat janowski (lubelskie) 10,19%. W przypadku gmin odpowiednio są to Krzanowice (pow. raciborski) 69,6% i Godziszów (pow. janowski) 2,39%. Zagranicą największą sympatię wyborców PO zaskarbiła sobie w Omanie (81,48%). Na Platformę swój głos zdecydowało się oddać zaledwie 26,07% Polaków w Kanadzie. Olbrzymią popularnością (66,67%) Platforma cieszy się też na statkach.
Lista posłów: Tadeusz Arkit, Paweł Arndt, Urszula Augustyn, Tadeusz Aziewicz, Marek Biernacki, Andrzej Biernat, Bogdan Bojko, Krzysztof Brejza, Roman Brodniak, Jacek Brzezinka, Beata Bublewicz, Jerzy Budnik, Bożenna Bukiewicz, Andrzej Buła, Renata Butryn, Marek Cebula, Zbigniew Chlebowski, Stanisław Chmielewski, Janusz Chwierut, Janusz Cichoń, Leszek Cieślik, Piotr van der Coghen, Czesław Czechyra, Andrzej Czerwiński, Zdzisław Czucha, Andrzej Czuma, Alicja Dąbrowska, Grzegorz Dolniak, Ewa Drozd, Mirosław Drzewiecki, Artur Dunin, Zenon Durka, Janusz Dzięcioł, Waldy Dzikowski, Joanna Fabisiak, Jerzy Fedorowicz, Arkady Fiedler, Krzysztof Gadowski, Andrzej Gałażewski, Stanisław Gawłowski, Magdalena Gąsior-Marek, Łukasz Gibała, Artur Gierada, Tomasz Głogowski, Jarosław Gowin, Cezary Grabarczyk, Aleksander Grad, Mariusz Grad, Paweł Graś, Rafał Grupiński, Krzysztof Grzegorek, Andrzej Gut-Mostowy, Iwona Guzowska, Andrzej Halicki, Agnieszka Hanajczyk, Jolanta Hibner, Stanisław Huskowski, Tadeusz Jarmuziewicz, Michał Jaros, Danuta Jazłowiecka, Andrzej Kania, Sebastian Karpiniuk, Grzegorz Karpiński, Włodzimierz Karpiński, Jarosław Katulski, Jan Kaźmierczak, Małgorzata Kidawa-Błońska, Józef Klim, Magdalena Kochan, Witold Kochan, Bronisław Komorowski, Zbigniew Konwiński, Ewa Kopacz, Domicela Kopaczewska, Tadeusz Kopeć, Leszek Korzeniowski, Roman Kosecki, Jacek Kozaczyński, Jerzy Kozdroń, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Mirosław Koźlakiewicz, Adam Krupa, Jacek Krupa, Marek Krząkała, Włodzimierz Kula, Jan Kulas, Tomasz Kulesza, Jan Kuriata, Kazimierz Kutz, Stanisław Lamczyk, Tomasz Lenz, Izabela Leszczyna, Dariusz Lipiński, Krzysztof Lisek, Arkadiusz Litwiński, Andrzej Łoś, Elżbieta Łukacijewska, Beata Małecka-Libera, Michał Marcinkiewicz, Katarzyna Matusik-Lipiec, Antoni Mężydło, Janusz Mikulicz, Konstanty Miodowicz, Aldona Młyńczak, Czesław Mroczek, Izabela Mrzygłocka, Joanna Mucha, Jan Musiał, Tadeusz Naguszewski, Witold Namyślak, Sławomir Neumann, Stefan Niesiołowski, Sławomir Nitras, Sławomir Nowak, Tomasz Nowak, Andrzej Nowakowski, Mirosława Nykiel, Marzena Okła-Drewnowicz, Alicja Olechowska, Danuta Olejniczak, Paweł Olszewski, Andrzej Orzechowski, Maciej Orzechowski, Konstanty Oświęcimski, Zbigniew Pacelt, Witold Pahl, Janusz Palikot, Sławomir Piechota, Elżbieta Pierzchała, Danuta Pietraszewska, Jarosław Pięta, Teresa Piotrowska, Julia Pitera, Kazimierz Plocke, Marek Plura, Sławomir Preiss, Norbert Raba, Damian Raczkowski, Elżbieta Radziszewska, Grzegorz Raniewicz, Ireneusz Raś, Tadeusz Ross, Grzegorz Roszak, Halina Rozpondek, Jakub Rutnicki, Arkadiusz Rybicki, Sławomir Rybicki, Zbigniew Rynasiewicz, Andrzej Ryszka, Jan Rzymełka, Wojciech Saługa, Grzegorz Schetyna, Mirosław Sekuła, Henryk Siedlaczek, Radosław Sikorski, Witold Sitarz, Aleksander Skorupa, Krystyna Skowrońska, Joanna Skrzydlewska, Bożena Sławiak, Andrzej Smirnow, Tomasz Smolarz, Lidia Staroń, Michał Stuligrosz, Paweł Suski, Miron Sycz, Michał Szczerba, Adam Szejnfeld, Grzegorz Sztolcman, Jakub Szulc, Krystyna Szumilas, Bożena Szydłowska, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Jan Tomaka, Piotr Tomański, Irena Tomaszak-Zesiuk, Cezary Tomczyk, Tomasz Tomczykiewicz, Donald Tusk, Łukasz Tusk, Krzysztof Tyszkiewicz, Robert Tyszkiewicz, Cezary Urban, Jarosław Urbaniak, Jarosław Wałęsa, Piotr Waśko, Robert Węgrzyn, Monika Wielichowska, Wojciech Wilk, Radosław Witkowski, Norbert Wojnarowski, Marek Wojtkowski, Ewa Wolak, Marek Wójcik, Adam Wykręt, Jacek Zacharewicz, Jadwiga Zakrzewska, Renata Zaremba, Ryszard Zawadzki, Marcin Zawiła, Hanna Zdanowska, Bogdan Zdrojewski, Anna Zielińska-Głębocka, Marek Zieliński, Wojciech Ziemniak, Jerzy Ziętek, Jacek Żalek, Stanisław Żmijan, Adam Żyliński.
Lista senatorów: Łukasz Abgarowicz, Małgorzata Adamczak, Mieczysław Augustyn, Józef Bergier, Stanisław Bisztyga, Krystyna Bochenek, Bogdan Borusewicz, Barbara Borys-Damięcka, Jarosław Duda, Piotr Głowski, Stanisław Gorczyca, Ryszard Górecki, Maciej Grubski, Piotr Gruszczyński, Andrzej Grzyb, Stanisław Iwan, Stanisław Jurcewicz, Leon Kieres, Kazimierz Kleina, Paweł Klimowicz, Ryszard Knosala, Marek Konopka, Sławomir Kowalski, Krzysztof Kwiatkowski, Roman Ludwiczuk, Zbigniew Meres, Tomasz Misiak, Andrzej Misiołek, Antoni Motyczka, Rafał Muchacki, Ireneusz Niewiarowski, Michał Okła, Jan Olech, Andrzej Owczarek, Maria Pańczyk-Pozdziej, Zbigniew Pawłowicz, Andrzej Person, Antoni Piechniczek, Krzysztof Piesiewicz, Janusz Rachoń, Marek Rocki, Jadwiga Rotnicka, Jan Rulewski, Janusz Sepioł, Władysław Sidorowicz, Eryk Smulewicz, Jacek Swakoń, Zbigniew Szaleniec, Andrzej Szewiński, Grażyna Sztark, Marek Trzciński, Piotr Wach, Mariusz Witczak, Edmund Wittbrodt, Michał Wojtczak, Henryk Woźniak, Jan Wyrowiński, Krzysztof Zaremba, Piotr Zientarski, Marek Ziółkowski.

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 32,11% (5.183.477 głosów), 166 posłów i 39 senatorów
Prawo i Sprawiedliwość przegrało niejako na własne życzenie – z jednej strony decydując się na przedterminowe wybory, a z drugiej odpuszczając ostatni tydzień kampanii wyborczej. Z drugiej jednak strony PiS dostało więcej głosów (o dwa miliony) i zdobyło więcej mandatów poselskich niż w poprzednich wyborach, zmniejszając swoją bazę jedynie w Senacie. Partia dotychczas rządząca największe poparcie uzyskała w Galicji – w okręgu nowosądeckim 51,35%. Najmniej chętnie oddawano na nie głosy w okręgu poznańskim – 21,04%. Z powiatów PiS może się poszczycić 63,78% poparcia w powiecie kolbuszowskim i zaledwie 10,68% w powiecie hajnowskim (zamieszkałym głównie przez Białorusinów). W rozbiciu na gminy PiS okazało się najpopularniejsze w Smykowie (pow. konecki) – 78,91%. Najmniej popularne – w Czyżach (pow. hajnowski) – 1,4%. Wśród obwodów zagranicznych najchętniej głosowano na PiS w Kanadzie – 67,12%. Ani jeden głos na PiS nie padł w Korei Północnej.
Lista posłów: Adam Abramowicz, Andrzej Adamczyk, Waldemar Andzel, Iwona Arent, Marek Ast, Zbigniew Babalski, Piotr Babinetz, Barbara Bartuś, Dariusz Bąk, Andrzej Bętkowski, Mariusz Błaszczak, Antoni Błądek, Jacek Bogucki, Joachim Brudziński, Jan Bury, Aleksander Chłopek, Zbigniew Chmielowiec, Piotr Cybulski, Tadeusz Cymański, Witold Czarnecki, Arkadiusz Czartoryski, Edward Czesak, Andrzej Ćwierz, Lena Dąbkowska-Cichocka, Andrzej Dera, Zbigniew Dolata, Ludwik Dorn, Marzenna Drab, Tomasz Dudziński, Jan Dziedziczak, Jacek Falfus, Adam Gawęda, Grażyna Gęsicka, Zyta Gilowska, Zbigniew Girzyński, Szymon Giżyński, Mieczysław Golba, Marian Goliński, Kazimierz Gołojuch, Jerzy Gosiewski, Przemysław Gosiewski, Artur Górski, Tomasz Górski, Krystyna Grabicka, Kazimierz Gwiazdowski, Czesław Hoc, Adam Hofman, Dawid Jackiewicz, Jarosław Jagiełło, Elżbieta Jakubiak, Wiesław Janczyk, Grzegorz Janik, Wojciech Jasiński, Krzysztof Jurgiel, Dariusz Kaczanowski, Jarosław Kaczyński, Mariusz Kamiński, Lucjan Karasiewicz, Karol Karski, Beata Kempa, Izabela Kloc, Joanna Kluzik-Rostkowska, Sławomir Kłosowski, Lech Kołakowski, Robert Kołakowski, Longin Komołowski, Paweł Kowal, Henryk Kowalczyk, Bogusław Kowalski, Zbigniew Kozak, Maks Kraczkowski, Leonard Krasulski, Elżbieta Kruk, Piotr Krzywicki, Marek Kuchciński, Jacek Kurski, Marek Kwitek, Tomasz Latos, Krzysztof Lipiec, Adam Lipiński, Marek Łatas, Marzena Machałek, Krzysztof Maciejewski, Antoni Macierewicz, Ewa Malik, Barbara Marianowska, Gabriela Masłowska, Mirosława Masłowska, Jerzy Materna, Marek Matuszewski, Kazimierz Matuszny, Beata Mazurek, Krzysztof Michałkiewicz, Wojciech Mojzesowicz, Kazimierz Moskal, Arkadiusz Mularczyk, Aleksandra Natalli-Świat, Maria Nowak, Jan Ołdakowski, Marek Opioła, Jacek Osuch, Stanisław Ożóg, Anna Paluch, Bolesław Piecha, Stanisław Pięta, Jacek Pilch, Maciej Płażyński, Jerzy Polaczek, Marek Polak, Piotr Polak, Paweł Poncyljusz, Krzysztof Popiołek, Krzysztof Putra, Elżbieta Rafalska, Jan Religa, Zbigniew Religa, Jerzy Rębek, Adam Rogacki, Józef Rojek, Nelli Rokita-Arnold, Jarosław Rusiecki, Małgorzata Sadurska, Dariusz Seliga, Jarosław Sellin, Edward Siarka, Anna Sikora, Anna Sobecka, Krzysztof Sońta, Andrzej Sośnierz, Lech Sprawka, Piotr Stanke, Jarosław Stawiarski, Marek Suski, Wojciech Szarama, Aleksander Szczygło, Jolanta Szczypińska, Andrzej Szlachta, Stanisław Szwed, Beata Szydło, Jan Szyszko, Krzysztof Tchórzewski, Robert Telus, Ryszard Terlecki, Grzegorz Tobiszowski, Jacek Tomczak, Kazimierz Ujazdowski, Andrzej Walkowiak, Teresa Wargocka, Zbigniew Wassermann, Waldemar Wiązowski, Jadwiga Wiśniewska, Elżbieta Witek, Michał Wojtkiewicz, Tadeusz Woźniak, Waldemar Wrona, Marzena Wróbel, Stanisław Zając, Anna Zalewska, Paweł Zalewski, Sławomir Zawiślak, Łukasz Zbonikowski, Jarosław Zieliński, Zbigniew Ziobro, Maria Zuba, Jarosław Żaczek, Wojciech Żukowski.
Lista senatorów: Piotr Andrzejewski, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Grzegorz Banaś, Ryszard Bender, Przemysław Błaszczyk, Jerzy Chróścikowski, Zbigniew Cichoń, Lucjan Cichosz, Grzegorz Czelej, Władysław Dajczak, Wiesław Dobkowski, Jan Dobrzyński, Janina Fetlińska, Stanisław Gogacz, Henryk Górski, Tadeusz Gruszka, Witold Idczak, Kazimierz Jaworski, Piotr Kaleta, Stanisław Karczewski, Maciej Klima, Stanisław Kogut, Bronisław Korfanty, Norbert Krajczy, Waldemar Kraska, Krzysztof Majkowski, Adam Massalski, Andrzej Mazurkiewicz, Władysław Ortyl, Bohdan Paszkowski, Stanisław Piotrowicz, Zdzisław Pupa, Zbigniew Romaszewski, Czesław Ryszka, Sławomir Sadowski, Tadeusz Skorupa, Wojciech Skurkiewicz, Kazimierz Wiatr, Grzegorz Wojciechowski.

LEWICA I DEMOKRACI: 13,15% (2.122.981 głosów), 53 posłów
Prawdziwa klęska lewicy. Koalicja czterech partii zdobyła procentowo mniej głosów niż w trakcie poprzednich wyborów trzy komitety (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Socjaldemokracja Polska z kandydatami Unii Pracy oraz Partia Demokratyczna – Demokraci.pl), a także o dwa miejsca mniej w Sejmie niż miało samo SLD. Po raz drugi z rzędu żadnemu z kandydatów nie udało się przebić do Senatu. Winą za porażkę powszechnie obarczono Aleksandra Kwaśniewskiego, który kilka razy pojawił się publicznie pod wpływem alkoholu, a następnie tłumaczył się wirusem przywleczonym z Filipin. Tradycyjnie na lewicę najchętniej oddawano swe głosy na Kujawach, Zagłębiu, białoruskiej części Podlasia i ścianie zachodniej. Najmniej chętnie – na północnym Mazowszu i w Małopolsce. Rekordowe poparcie SLD zebrał w okręgu sosnowieckim (21,61%). Rekord nieufności odnotował w okręgu nowosądeckim (6,4%). W podziale na powiaty koalicja najpopularniejsza okazała się w powiecie hajnowskim (40,39%), najmniej popularny – w limanowskim (3,67%). Najbardziej lewicową gminą w Polsce jest Orla na Podlasiu, w której aż 58,89% mieszkańców oddało swe głosy na listę nr 20. Na drugim biegunie znalazł się Kobylin-Borzymy (pow. wysokomazowiecki), w którym LiD zaufało 0,95% głosujących. Zagranicą wyborcy Lewicy i Demokratów mieszkają (a właściwie stacjonują – jako że znaczna część z nich to żołnierze sił pokojowych) zwłaszcza w Libanie (34,09%). Nikt nie poparł LiD w Armenii, Kenii (największa porażka LiD – w sumie 41 głosujących) i Zimbabwe.
Lista posłów: Romuald Ajchler, Leszek Aleksandrzak, Bartosz Arłukowicz, Marek Balicki, Anna Bańkowska, Anita Błochowiak, Marek Borowski, Andrzej Celiński, Eugeniusz Czykwin, Marian Filar, Tomasz Garbowski, Witold Gintowt-Dziewałtowski, Henryk Gołębiewski, Tadeusz Iwiński, Zdzisława Janowska, Izabella Jaruga-Nowacka, Ryszard Kalisz, Tomasz Kamiński, Witold Klepacz, Jan Kochanowski, Sławomir Kopyciński, Bożena Kotkowska, Janusz Krasoń, Bogdan Lis, Krystyna Łybacka, Wacław Martyniuk, Zbigniew Matuszczak, Jarosław Matwiejuk, Krzysztof Matyjaszczyk, Henryk Milcarz, Tadeusz Motowidło, Grzegorz Napieralski, Wojciech Olejniczak, Artur Ostrowski, Grzegorz Pisalski, Wojciech Pomajda, Stanisława Prządka, Stanisław Rydzoń, Joanna Senyszyn, Izabella Sierakowska, Stanisław Stec, Elżbieta Streker-Dembińska, Wiesław Szczepański, Jerzy Szmajdziński, Jolanta Szymanek-Deresz, Tadeusz Tomaszewski, Jerzy Wenderlich, Jan Widacki, Marek Wikiński, Bogusław Wontor, Stanisław Wziątek, Ryszard Zbrzyzny, Janusz Zemke.

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 8,91% (1.437.638 głosów), 31 posłów
Spory sukces ludowców. Partii Waldemara Pawlaka udało się złamać logikę kampanii, polegający na przeciwstawieniu PO i PiS i powiększyć pulę mandatów w Sejmie. Z drugiej jednak stronie ludowcy stracili obu reprezentantów w Senacie. Niemniej jednak PSL może liczyć na spokojne cztery lata w koalicji rządowej, o ile oczywiście nie wystąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności. Tradycyjnie bastionem PSL była Lubelszczyzna i północne Mazowsze. W okręgu płockim PSL zdobył 19,82% głosów. Niewielu wyborców poparło PSL w okręgu warszawskim I (2,33%), choć i tam wynik procentowy powiększył się prawie trzy razy. Jeśli chodzi o powiaty, najpopularniejsze PSL jest w powiecie opatowskim – 40,79%, zaś najmniej – w Sopocie – 1,63%. Najbardziej „ludową” gminą jest Telatyn w powiecie tomaszowskim (72,71%). Najmniej – wspomniany już Sopot. Zagranicą najwięcej stronników ludowców głosowało w Senegalu (17,39%). Nikt nie oddał głosu na PSL w dwudziestu państwach, jednak za największą porażkę można uznać wynik Południowej Afryce, gdzie głosowało w sumie najwięcej osób (399).
Lista posłów: Jan Bury, Leszek Deptuła, Bronisław Dutka, Eugeniusz Grzeszczak, Andrzej Grzyb, Stanisław Kalemba, Jarosław Kalinowski, Jan Kamiński, Mieczysław Kasprzak, Ewa Kierzkowska, Eugeniusz Kłopotek, Adam Krzyśków, Jan Łopata, Mieczysław Łuczak, Mirosław Maliszewski, Stanisław Olas, Andrzej Pałys, Mirosław Pawlak, Waldemar Pawlak, Janusz Piechociński, Józef Racki, Stanisław Rakoczy, Marek Sawicki, Tadeusz Sławecki, Franciszek Stefaniuk, Adam Struzik, Stanisław Witaszczyk, Wiesław Woda, Edward Wojtas, Józef Zych, Stanisław Żelichowski.

MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA: 0,2% (32.462 głosów), 1 poseł
W MN szykuje się rewolucja. Lider Henryk Kroll zdobył mniej głosów niż znany działacz samorządowy Ryszard Galla i w konsekwencji utraty popularności stracił miejsce w Sejmie. Wkrótce zapowiedział też dymisję ze stanowiska lidera Niemców. W skali okręgu opolskiego MN zdobyła 8,81% głosów. Najwięcej w powiecie strzeleckim (22,78%), najmniej – w brzeskim (0,38%). W gminach MN najwięcej zdobyła w Zębowicach (pow. oleski, 50,15%). Zaledwie 0,18% wyborców zdobyli Niemcy w Praszce (pow. oleski).
Lista posłów: Ryszard Galla.

NIEZALEŻNI: 1 senator
Najpopularniejszym niezależnym kandydatem na senatora okazał się były premier Włodzimierz Cimoszewicz – zdobył w trudnym okręgu podlaskim 37,86% głosów – od 15,5% w pow. łomżyńskim do 81,98% w pow. hajnowskim i od 9,58% w gm. Kułaki Kościelne (pow. zambrowski) do 93,67% w gm. Czyże (pow. hajnowski). Inni kandydaci niezależni nie zdołali zająć w swoich okręgach miejsca premiowanego mandatem.
Lista senatorów: Włodzimierz Cimoszewicz.

SAMOOBRONA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ: 1,53% (247.335 głosów)
Olbrzymia klęska partii do niedawna rządzącej. Andrzej Lepper nie zdołał osiągnąć nawet progu 3%, dającego dotacje z budżetu państwa. Najlepszy wynik partia osiągnęła w okręgu koszalińskim, z którego wywodzi się jej wódz – choć i tak było to jedynie 4,24%. Najgorzej poszło w okręgu warszawskim I – 0,4%. Jeśli chodzi o powiaty przeciwległe bieguny znalazły się w powiecie bartoszyckim 8,89% i Krakowie 0,31%. W gminach poparcie wahało się od 0,31% (wzmiankowany Sopot) do 70,59% w Pątnowie (pow. wieluński). Jeszcze niższe poparcie niż w Krakowie Samoobrona RP odnotowała na warszawskim Wilanowie – 0,29%. Prawie wcale nie chciano głosować na partię Leppera zagranicą (w sumie 0,2% poparcia). Najwyraźniejszym wyjątkiem było Katar (7,94%). W 49 państwach na Samoobronę nikt nie chciał zagłosować, zaś porażka była najdotkliwsza w Czechach, gdzie zagłosowało aż 1.100 osób.

LIGA POLSKICH RODZIN: 1,3% (209.171 głosy)
LPR poniosła jeszcze większą klęskę niż Samoobrona. Zaledwie 1,3% i to mimo zawarcia sojuszu z Unią Polityki Realnej i Prawicą Rzeczypospolitej natychmiast doprowadziło do dymisji lidera LPR Romana Giertycha. Najwyższe poparcie LPR osiągnęła na ścianie wschodniej i Podkarpaciu z rekordowym 2,1% poparcia w okręgu chełmskim. Niewielu chętnych Liga zdołała przekonać zwłaszcza w okręgu toruńskim (0,88% głosów). W rozbiciu na powiaty LPR osiągnęła najwyższy wynik w powiecie biłgorajskim – 4,55%. Roman Giertych raczej nie ma czego szukać we Włocławku – zaledwie 0,58% poparcia. W gminach LPR najpopularniejsza jest w Aleksandrowie (pow. biłgorajski) – 11,7%. Najmniej osób oddało na nią głos w Lubaniu (pow. włocławski) – 0,23%. Zagranicą najchętniej głosowali na nią wyborcy w Panamie (9,09%). Nikt nie oddał głosu na LPR w 23 państwach – jednak największa porażka stała się udziałem LPR w Indiach, gdzie nikt nie oddał na nią głosu spośród 106 głosujących.

POLSKA PARTIA PRACY: 0,99% (160.476 głosów)
Polska Partia Pracy powoli zwiększa swoje poparcie. Tym razem po raz pierwszy zbliżyła się do przekonania co setnego wyborcy. Radykalna lewica najmniejsze poparcie uzyskała w okręgu warszawskim I (0,48%), największe – w okręgu krakowskim (1,67%). W powiatach PPP poparło od 0,45% (Białystok) do 2,37% (pow. radziejowski na Kujawach). Gminą, w której najwięcej wyborców poparło PPP okazał się Piotrków Kujawski (pow. radziejowski – 4,1%). Nikt nie zagłosował na PPP w Korycinie (pow. sokólski). Zagranicą Polska Partia Pracy najlepszy rezultat osiągnęła w Algierii (8,22%). W 29 państwach nie znalazł się żaden chętny na oddanie głosu na lewaków, z czego najwyraźniejszej porażki PPP doznała w Portugalii (419 głosujących).

PARTIA KOBIET: 0,28% (45.121 głosów)
Partia Manueli Gretkowskiej nie zdołała się zarejestrować w większości okręgów wyborczych, zaś tam, gdzie jej się to udało (siedem okręgów), zebrała od 0,86% w okręgu krakowskim do 1,72% w łódzkim. W powiatach od 0,44% w pow. zambrowskim do 2,34% w pow. zduńskowolskim. W gminach od 0,06% w Turośli (pow. zambrowski) do 2,74% w Bodzechowie (pow. ostrowiecki). Zagranicą najpopularniejsza Partia Kobiet okazała się w Macedonii (11,76%). Ani jednego wyborcy kobiety nie przekonały w 19 państwach, zaś najdotkliwszą porażkę poniosły w Rumunii i Tunezji (ani jednego głosu na po 138 głosujących).

SAMOOBRONA PATRIOTYCZNA: 0,02% (2.531 głosów)
Uciekinierzy z Samoobrony zdołali zarejestrować listy do Sejmu jedynie w okręgu lubelskim, w którym zdobyli 0,5% głosów. W powiatach od 0,18% w Lublinie do 1,21% w pow. opolskim. Gminy: najmniej w wymienionym Lublinie, najwięcej zaś – w Trawnikach (pow. świdnicki) – 3,77% głosów.

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

OKRĘG 1 (LEGNICKI)

do obsadzenia: 12 mandatów
frekwencja 51,32%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 42,97%, 6 mandatów (Grzegorz Schetyna 54.345 głosów, Ewa Drozd 19.908 głosów, Norbert Wojnarowski 15.439 głosów, Marcin Zawiła 14.133 głosy, Roman Brodniak 10.191 głosów, Janusz Mikulicz 8.291 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 28,96%, 4 mandaty (Adam Lipiński 32.303 głosy, Piotr Cybulski 11.835 głosów, Marzena Machałek 11.109 głosów, Elżbieta Witek 9.666 głosów)
Lewica i Demokraci 17,89%, 2 mandaty (Jerzy Szmajdziński 42.724 głosy, Ryszard Zbrzyzny 11.049 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe 6,6%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,49%
Liga Polskich Rodzin 1,12%
Polska Partia Pracy 0,97%

POWIAT PO POWIECIE:
Bolesławiecki (frekw. 49,08%): PO 45,49%, PiS 27,31%, LiD 16,94%, PSL 6,38%, Samoobrona 1,66%, LPR 1,23%;
Głogowski (frekw. 54,82%): PO 39,01%, PiS 31,03%, LiD 21%, PSL 5,02%, Samoobrona 1,92%, LPR 1,1%;
Jaworski (frekw. 46,7%): PO 37,53%, PiS 34,81%, LiD 14,44%, PSL 8,77%, Samoobrona 1,96%, LPR 1,39%, PPP 1,1%;
Jeleniogórski (frekw. 50,45%): PO 51,07%, PiS 22,1%, LiD 17,51%, PSL 6,13%, PPP 1,15%, Samoobrona 1,07%;
Kamiennogórski (frekw. 47,82%): PO 46,39%, PiS 26,71%, LiD 17,26%, PSL 6,14%, Samoobrona 1,32%, PPP 1,28%;
Legnicki (frekw. 47,93%): PO 38,77%, PiS 28,76%, PSL 15,69%, LiD 12,2%, Samoobrona 2,11%, PPP 1,27%, LPR 1,2%;
Lubański (frekw. 47,92%): PO 41,29%, PiS 25,51%, LiD 19,79%, PSL 9,72%, Samoobrona 1,57%, PPP 1,08%, LPR 1,05%;
Lubiński (frekw. 55,5%): PO 37,05%, PiS 35,92%, LiD 18,79%, PSL 5,54%, Samoobrona 1,16%;
Lwówecki (frekw. 45,55%): PO 41,95%, PiS 25,42%, LiD 15,04%, PSL 13,48%, Samoobrona 1,63%, LPR 1,45%, PPP 1,02%;
Polkowicki (frekw. 49,7%): PiS 37,56%, PO 31,33%, LiD 18,82%, PSL 7,16%, Samoobrona 3,06%, PPP 1,04%, LPR 1,03%;
Zgorzelecki (frekw. 49,91%): PO 46,28%, PiS 27,57%, LiD 18,5%, PSL 4,5%, Samoobrona 1,25%;
Złotoryjski (frekw. 46,34%): PO 41,07%, PiS 29,31%, LiD 17,3%, PSL 7,56%, Samoobrona 2,1%, LPR 1,53%, PPP 1,13%;
m. Jelenia Góra (frekw. 57,64%): PO 53,2%, PiS 22,99%, LiD 16,95%, PSL 4,19%, LPR 1,01%;
m. Legnica (frekw. 55,76%): PO 44,63%, PiS 28,65%, LiD 19,69%, PSL 3,92%, LPR 1,48%.

OKRĘG 2 (WAŁBRZYSKI)

do obsadzenia: 8 mandatów
frekwencja 48,91%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 46,39%, 5 mandatów (Zbigniew Chlebowski 56.533 głosy, Izabela Mrzygłocka 18.523 głosy, Jakub Szulc 12.310 głosów, Tomasz Smolarz 8.208 głosów, Monika Wielichowska 5.877 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 26,23%, 2 mandaty (Waldemar Wiązowski 20.911 głosów, Anna Zalewska 10.584 głosy)
Lewica i Demokraci 15,73%, 1 mandat (Henryk Gołębiewski 10.664 głosy)

Polskie Stronnictwo Ludowe 7,76%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,59%
Polska Partia Pracy 1,25%
Liga Polskich Rodzin 1,04%

POWIAT PO POWIECIE:
Dzierżoniowski (frekw. 48,95%): PO 45,94%, PiS 27,66%, LiD 17,68%, PSL 4,68%, Samoobrona 1,69%, PPP 1,28%, LPR 1,07%;
Kłodzki (frekw. 47,64%): PO 45,75%, PiS 25,56%, PSL 13,01%, LiD 11,79%, Samoobrona 1,68%, LPR 1,18%, PPP 1,04%;
Świdnicki (frekw. 50,64%): PO 47,27%, PiS 28,98%, LiD 13,9%, PSL 5,92%, Samoobrona 1,47%, PPP 1,33%, LPR 1,13%;
Wałbrzyski (frekw. 49,56%): PO 48,62%, PiS 22,42%, LiD 19,84%, PSL 5,75%, PPP 1,37%, Samoobrona 1,16%;
Ząbkowicki (frekw. 46,29%): PO 40,08%, PiS 29,5%, LiD 15,39%, PSL 10,07%, Samoobrona 2,77%, PPP 1,18%, LPR 1,01%.

OKRĘG 3 (WROCŁAWSKI)

do obsadzenia: 14 mandatów
frekwencja 58,18%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 53,2%, 9 mandatów (Bogdan Zdrojewski 213.883 głosy, Sławomir Piechota 13.345 głosów, Stanisław Huskowski 9.584 głosy, Ewa Wolak 7.686 głosów, Andrzej Łoś 6.064 głosy, Aldona Młyńczak 5.420 głosów, Aleksander Skorupa 4.851 głosów, Michał Jaros 4.740 głosów, Norbert Raba 4.306 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 28,4%, 3 mandaty (Kazimierz Ujazdowski 73.416 głosów, Aleksandra Natalli-Świat 21.999 głosów, Dawid Jackiewicz 14.653 głosy, Beata Kempa 10.228 głosów)
Lewica i Demokraci 10,39%, 1 mandat (Janusz Krasoń 21.490 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe 4,84%
Liga Polskich Rodzin 1,2%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,12%
Polska Partia Pracy 0,84%

POWIAT PO POWIECIE:
Górowski (frekw. 42,08%): PO 38,95%, PiS 26,51%, PSL 16,42%, LiD 11,65%, Samoobrona 3,72%, LPR 1,42%, PPP 1,32%;
Milicki (frekw. 49,94%): PO 38,36%, PiS 25,52%, PSL 16,8%, LiD 13,38%, Samoobrona 2,59%, LPR 2,13%, PPP 1,22%;
Oleśnicki (frekw. 49,36%): PO 44,77%, PiS 29,35%, LiD 12,18%, PSL 9,33%, Samoobrona 2,31%, PPP 1,05%;
Oławski (frekw. 53,54%): PO 46,44%, PiS 32,84%, LiD 10,12%, PSL 6,98%, Samoobrona 1,41%, LPR 1,23%;
Strzeliński (frekw. 46,97%): PO 45,04%, PiS 33,62%, LiD 9,15%, PSL 7,53%, Samoobrona 2,05%, PPP 1,46%, LPR 1,15%;
Średzki (frekw. 45,13%): PO 45,32%, PiS 30,24%, LiD 12,33%, PSL 7,69%, Samoobrona 1,78%, LPR 1,4%, PPP 1,23%;
Trzebnicki (frekw. 48,48%): PO 44,89%, PiS 31,64%, PSL 10,01%, LiD 9,43%, Samoobrona 1,9%, LPR 1,08%, PPP 1,05%;
Wołowski (frekw. 49,19%): PO 50,25%, PiS 27,08%, LiD 12,02%, PSL 5,49%, Samoobrona 1,85%, LPR 1,39%, PPP 1,19%;
Wrocławski (frekw. 54,01%): PO 48,91%, PiS 31,88%, LiD 7,94%, PSL 7,32%, Samoobrona 1,84%, LPR 1,3%;
m. Wrocław (frekw. 65,81%): PO 58,21%, PiS 27,02%, LiD 10,3%, PSL 2,12%, LPR 1,15%.


WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

OKRĘG 4 (BYDGOSKI)

do obsadzenia: 12 mandaty
frekwencja 53,26%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 44,09%, 6 mandatów (Radosław Sikorski 117.291 głosów, Teresa Piotrowska 12.558 głosów, Paweł Olszewski 8.633 głosy, Jarosław Katulski 7.514 głosów, Krzysztof Brejza 6.441 głosów, Grzegorz Roszak 6.217 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 24,21%, 3 mandaty (Wojciech Mojzesowicz 37.634 głosy, Tomasz Latos 17.751 głosów, Andrzej Walkowiak 8.127 głosów)
Lewica i Demokraci 19,01%, 2 mandaty (Janusz Zemke 42.347 głosów, Anna Bańkowska 7.227 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 8,71%, 1 mandat (Eugeniusz Kłopotek 12.975 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,71%
Polska Partia Pracy 1,2%
Liga Polskich Rodzin 1,07%

POWIAT PO POWIECIE:
Bydgoski (frekw. 51,06%): PO 45,77%, PiS 23,6%, LiD 17,13%, PSL 9%, Samoobrona 2,1%, PPP 1,24%, LPR 1,15%;
Inowrocławski (frekw. 48,7%): PO 40,72%, PiS 23,07%, LiD 21,46%, PSL 10,36%, Samoobrona 1,66%, PPP 1,64%, LPR 1,09%;
Mogileński (frekw. 45,68%): PO 30,9%, PiS 22,77%, PSL 20,33%, LiD 19,86%, Samoobrona 3,3%, PPP 1,62%, LPR 1,22%;
Nakielski (frekw. 48,53%): PO 42,84%, PiS 21,94, LiD 20,13%, PSL 10,47%, Samoobrona 2,18%, PPP 1,27%, LPR 1,17%;
Sępoleński (frekw. 44,95%): PO 35,24%, PiS 24,25%, PSL 16,88%, LiD 16,69%, Samoobrona 3,8%, PPP 1,77%, LPR 1,38%;
Świecki (frekw. 45,86%): PO 39,78%, PiS 23,2%, LiD 16,86%, PSL 14,17%, Samoobrona 3,12%, PPP 1,45%, LPR 1,42%;
Tucholski (frekw. 49,07%): PO 36,3%, PiS 25,45%, LiD 19,39%, PSL 13,85%, Samoobrona 2,47%, PPP 1,47%, LPR 1,06%;
Żniński (frekw. 48,02%): PO 33,88%, PiS 23,43%, LiD 20,35%, PSL 16,79%, Samoobrona 2,83%, PPP 1,41%, LPR 1,29%;
m. Bydgoszcz (frekw. 62,27%): PO 50,05%, PiS 25,46%, LiD 18,62%, PSL 3,38%.

OKRĘG 5 (TORUŃSKI)

do obsadzenia: 13 mandatów
frekwencja 48,13%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 39,27%, 6 mandatów (Antoni Mężydło 42.052 głosy, Tomasz Lenz 34.545 głosów, Janusz Dzięcioł 19.807 głosów, Domicela Kopaczewska 18.320 głosów, Grzegorz Karpiński 5.054 głosy, Marek Wojtkowski 5.353 głosy)
Prawo i Sprawiedliwość 26,75%, 4 mandaty (Łukasz Zbonikowski 28.830 głosów, Zbigniew Girzyński 22.159 głosów, Anna Sobecka 15.180 głosów, Marzenna Drab 7.396 głosów)
Lewica i Demokraci 18,34%, 2 mandaty (Marian Filar 21.892 głosy, Jerzy Wenderlich 11.825 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 11,36%, 1 mandat (Ewa Kierzkowska 7.561 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 2,34%
Polska Partia Pracy 1,07%
Liga Polskich Rodzin 0,88%

POWIAT PO POWIECIE:
Aleksandrowski (frekw. 48,11%): PO 35,15%, PiS 27,89%, LiD 17,96%, PSL 13,66%, Samoobrona 2,92%, PPP 1,45%;
Brodnicki (frekw. 45,09%): PO 29,67%, PiS 27,64%, PSL 23,67%, LiD 14,24%, Samoobrona 2,69%, PPP 1,13%;
Chełmiński (frekw. 44,15%): PO 36,4%, PiS 26,39%, LiD 20,06%, PSL 11,82%, Samoobrona 2,61%, PPP 1,48%, LPR 1,25%;
Golubsko-Dobrzyński (frekw. 42,13%): PiS 29,13%, PO 29,13%, PSL 17,3%, LiD 15,79%, Samoobrona 6,75%, LPR 1,03%;
Grudziądzki (frekw. 38,8%): PO 27,84%, PiS 27,54%, PSL 21,34%, LiD 15,01%, Samoobrona 5,6%, PPP 1,38%, LPR 1,29%;
Lipnowski (frekw. 37,86%): PiS 33,63%, PO 28,78%, PSL 17,17%, LiD 14,53%, Samoobrona 3,69%, PPP 1,28%;
Radziejowski (frekw. 39,66%): PiS 27,12%, PO 26,33%, PSL 20,94%, LiD 17,17%, Samoobrona 5,09%, PPP 2,37%;
Rypiński (frekw. 39,24%): PiS 31,91%, PO 29,98%, PSL 18,9%, LiD 14,57%, Samoobrona 2,8%, PPP 1,09%;
Toruński (frekw. 45,03%): PO 35,63%, PiS 26,94%, PSL 19,29%, LiD 14,02%, Samoobrona 2,12%, PPP 1,14%;
Wąbrzeski (frekw. 41,46%): PO 38,75%, PiS 21,7%, LiD 17,1%, PSL 15,29%, Samoobrona 4,38%, PPP 1,42%, LPR 1,35%;
Włocławski (frekw. 38,26%): PO 29,34%, PiS 28,89%, LiD 17,88%, PSL 17,05%, Samoobrona 4,59%, PPP 1,3%;
m. Grudziądz (frekw. 51,52%): PO 46,95%, LiD 23,78%, PiS 23,33%, PSL 3%, Samoobrona 1,16%, PPP 1,02%;
m. Toruń (frekw. 60,69%): PO 49,34%, PiS 27,04%, LiD 18,11%, PSL 3,4%;
m. Włocławek (frekw. 55,68%): PO 43,6%, PiS 23,29%, LiD 23,21%, PSL 7,09%, Samoobrona 1,28%.

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

OKRĘG 6 (LUBELSKI)

do obsadzenia: 15 mandatów
frekwencja 53,05%

Prawo i Sprawiedliwość 41,52%, 7 mandatów (Elżbieta Kruk 53.474 głosy, Małgorzata Sadurska 21.420 głosów, Gabriela Masłowska 18.743 głosy, Jarosław Żaczek 15.040 głosów, Jarosław Stawiarski 11.949 głosów, Lech Sprawka 11.929 głosów, Krzysztof Michałkiewicz 11.250 głosów)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 29,47%, 5 mandatów (Janusz Palikot 44.186 głosów, Joanna Mucha 21.028 głosów, Włodzimierz Karpiński 16.873 głosy, Magdalena Gąsior-Marek 16.114 głosów, Wojciech Wilk 9.079 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 12,55%, 2 mandaty (Jan Łopata 9.128 głosów, Edward Wojtas 8.375 głosów)
Lewica i Demokraci 10,5%, 1 mandat (Izabella Sierakowska 24.870 głosów)

Liga Polskich Rodzin 1,91%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,76%
Partia Kobiet 0,99%
Polska Partia Pracy 0,78%
Samoobrona Patriotyczna 0,5%

POWIAT PO POWIECIE:
Janowski (frekw. 53,29%): PiS 63,38%, PSL 13,92%, PO 10,19%, LiD 7,04%, Samoobrona 2,2%, LPR 1,7%;
Kraśnicki (frekw. 48,87%): PiS 46,06%, PO 24,11%, PSL 15,52%, LiD 8,01%, Samoobrona 2,13%, LPR 2,03%;
Lubartowski (frekw. 47,68%): PiS 38,73%, PSL 22,65%, PO 21,93%, LiD 9,17%, LPR 2,42%, Samoobrona 2,27%, PPP 1,13%;
Lubelski (frekw. 48,11%): PiS 44,48%, PSL 22,39%, PO 19,78%, LiD 6,55%, Samoobrona 2,59%, LPR 1,8%;
Łęczyński (frekw. 46,28%): PiS 46,23%, PO 21,05%, LiD 15,17%, PSL 11%, Samoobrona 2,2%, LPR 1,72%, PK 1,05%;
Łukowski (frekw. 48,17%): PiS 43,89%, PO 22,28%, PSL 17,2%, LiD 10,05%, Samoobrona 2,74%, LPR 1,89%;
Opolski (frekw. 43,11%): PiS 42,53%, PSL 21,58%, PO 18,7%, LiD 8,96%, Samoobrona 3,4%, LPR 1,82%, SP 1,21%;
Puławski (frekw. 52,69%): PiS 41,53%, PO 31,89%, PSL 11,49%, LiD 8,97%, LPR 2,05%, Samoobrona 1,87%;
Rycki (frekw. 51,02%): PiS 39,99%, PO 20,78%, PSL 20,48%, LiD 11,3%, Samoobrona 3,98%, LPR 1,36%;
Świdnicki (frekw. 50,92%): PiS 41,97%, PO 31,89%, PSL 10,07%, LiD 9,93%, LPR 1,84%, Samoobrona 1,35%, PK 1,22%;
m. Lublin (frekw. 62,84%): PO 41,22%, PiS 36,59%, LiD 13,06%, PSL 4,53%, LPR 1,94%, PK 1,26%.

OKRĘG 7 (CHEŁMSKI)

do obsadzenia: 12 mandatów
frekwencja 46,23%

Prawo i Sprawiedliwość 39,51%, 6 mandatów (Tomasz Dudziński 21.692 głosy, Wojciech Żukowski 16.196 głosów, Sławomir Zawiślak 16.064 głosy, Beata Mazurek 15.821 głosów, Adam Abramowicz 11.970 głosów, Jerzy Rębek 7.243 głosy)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 24,09%, 3 mandaty (Stanisław Żmijan 17.606 głosów, Grzegorz Raniewicz 9.912 głosów, Mariusz Grad 9.766 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 19,38%, 2 mandaty (Franciszek Stefaniuk 13.271 głosów, Tadeusz Sławecki 6.590 głosów)
Lewica i Demokraci 10,5%, 1 mandat (Zbigniew Matuszczak 10.351 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 3,3%
Liga Polskich Rodzin 2,1%
Polska Partia Pracy 1,12%

POWIAT PO POWIECIE:
Bialski (frekw. 46,14%): PiS 39,88%, PSL 24,23%, PO 22,55%, LiD 7,16%, Samoobrona 3,19%, LPR 1,97%, PPP 1,01%;
Biłgorajski (frekw. 47,85%): PiS 44,64%, PO 22,56%, PSL 15,07%, LiD 8,84%, LPR 4,55%, Samoobrona 3,45%;
Chełmski (frekw. 37,71%): PiS 34,94%, PSL 21,97%, PO 20,41%, LiD 14,16%, Samoobrona 4,89%, LPR 1,96%, PPP 1,67%;
Hrubieszowski (frekw. 39,75%): PiS 36,19%, PSL 26,21%, LiD 10,6%, Samoobrona 4,72%, LPR 1,71%, PPP 1,25%;
Krasnostawski (frekw. 44,34%): PiS 34,76%, PSL 27,12%, PO 23,02%, LiD 8,08%, Samoobrona 4,39%, LPR 1,36%, PPP 1,27%;
Parczewski (frekw. 45,97%): PiS 39,61%, PO 22,09%, PSL 19,74%, LiD 12,08%, Samoobrona 2,84%, LPR 2,04%, PPP 1,6%;
Radzyński (frekw. 49,16%): PiS 44,85%, PSL 26,17%, PO 16,52%, LiD 6,52%, Samoobrona 3,14%, LPR 1,69%, PPP 1,11%;
Tomaszowski (frekw. 42,86%): PiS 40,11%, PSL 25,85%, PO 20,03%, LiD 7,58%, Samoobrona 3,77%, LPR 1,72%;
Włodawski (frekw. 44,29%): PiS 32,49%, PO 28,86%, PSL 16,62%, LiD 12,31%, Samoobrona 6,06%, LPR 2,03%, PPP 1,62%;
Zamojski (frekw. 44,15%): PiS 48,51%, PSL 23,38%, PO 14,83%, LiD 6,58%, Samoobrona 3,87%, LPR 1,85%;
m. Biała Podlaska (frekw. 56,87%): PO 38,13%, PiS 36,2%, LiD 11,13%, PSL 9,92%, LPR 2,09%, Samoobrona 1,51%, PPP 1,03%;
m. Chełm (frekw. 52,4%): PO 36,21%, PiS 32,01%, LiD 21,19%, PSL 7,01%, LPR 1,4%, Samoobrona 1,25%;
m. Zamość (frekw. 54,14%): PiS 39,44%, PO 32,6%, LiD 15,09%, PSL 8,71%, LPR 1,83%, Samoobrona 1,31%, PPP 1,02%.


WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE

OKRĘG 8 (ZIELONOGÓRSKI)

do obsadzenia: 12 mandatów
frekwencja 50,35%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 47,06%, 6 mandatów (Stefan Niesiołowski 69.385 głosów, Bożenna Bukiewicz 28.420 głosów, Witold Pahl 14.135 głosów, Bogdan Bojko 12.205 głosów, Bożena Sławiak 8.942 głosy, Marek Cebula 5.734 głosy)
Prawo i Sprawiedliwość 22,47%, 3 mandaty (Marek Ast 21.184 głosy, Elżbieta Rafalska 16.922 głosy, Jerzy Materna 14.597 głosów)
Lewica i Demokraci 17,64%, 2 mandaty (Jan Kochanowski 17.824 głosy, Bogusław Wontor 11.658 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 8.39%, 1 mandat (Józef Zych 18.631 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,69%
Liga Polskich Rodzin 1,44%
Polska Partia Pracy 1,32%

POWIAT PO POWIECIE:
Gorzowski (frekw. 46,6%): PO 44,8%, PiS 23,59%, LiD 16,42%, PSL 9,47%, Samoobrona 2,68%, PPP 1,58%, LPR 1,47%;
Krośnieński (frekw. 45,37%): PO 49,29%, PiS 19,13%, LiD 17,15%, PSL 9,48%, Samoobrona 2,04%, PPP 1,54%, LPR 1,37%;
Międzyrzecki (frekw. 48,4%): PO 41,69%, LiD 22,21%, PiS 19,3%, PSL 12,18%, Samoobrona 1,76%, PPP 1,42%;
Nowosolski (frekw. 48,58%): PO 47,18%, PiS 24,17%, LiD 13,26%, PSL 9,74%, LPR 2,08%, Samoobrona 2,04%, PPP 1,53%;
Słubicki (frekw. 48,89%): PO 47,63%, PiS 20,14%, LiD 16,77%, PSL 11,18%, Samoobrona 1,53%, PPP 1,46%, LPR 1,28%;
Strzelecko-Drezdenecki (frekw. 44,29%): PO 44,22%, PiS 22,08%, LiD 16,36%, PSL 11,96%, Samoobrona 2,29%, PPP 1,77%, LPR 1,32%;
Sulęciński (frekw. 45,21%): PO 51,8%, PiS 20,06%, LiD 13,17%, PSL 10,41%, Samoobrona 2,28%, PPP 1,4%;
Świebodziński (frekw. 48,34%): PO 44,53%, PiS 22,07%, LiD 18,3%, PSL 10,67%, LPR 1,71%, PPP 1,43%, Samoobrona 1,29%;
Wschowski (frekw. 47,25%): PO 42,18%, PiS 29,25%, LiD 12,03%, PSL 10,26%, Samoobrona 3,43%, PPP 1,65%, LPR 1,21%;
Zielonogórski (frekw. 49,93%): PO 48,98%, PiS 20,59%, LiD 16,91%, PSL 8,5%, Samoobrona 2,08%, LPR 1,6%, PPP 1,34%;
Żagański (frekw. 45,03%): PO 41,99%, PiS 22,4%, LiD 21,79%, PSL 9,01%, Samoobrona 1,79%, PPP 1,62%, LPR 1,39%;
Żarski (frekw. 46,58%): PO 46,5%, PiS 23,63%, LiD 18,35%, PSL 6,9%, Samoobrona 1,62%, PPP 1,5%, LPR 1,5%;
m. Gorzów Wielkopolski (frekw. 56,68%): PO 47,75%, PiS 25,88%, LiD 18,7%, PSL 4,51%, LPR 1,13%, Samoobrona 1,03%, PPP 1%;
m. Zielona Góra (frekw. 64,22%): PO 51,9%, PiS 20,48%, LiD 18,56%, PSL 6,06%, LPR 1,44%.

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

OKRĘG 9 (ŁÓDZKI)

do obsadzenia: 10 mandatów
frekwencja 61,98%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 45,68%, 5 mandatów (Cezary Grabarczyk 44.610 głosów, Mirosław Drzewiecki 44.404 głosy, Joanna Skrzydlewska 33.835 głosów, Iwona Śledzińska-Katarasińska 28.516 głosów, Hanna Zdanowska 11.506 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 27,85%, 3 mandaty (Joanna Kluzik-Rostkowska 41.171 głosów, Jarosław Jagiełło 24.428 głosów, Piotr Krzywicki 14.064 głosy)
Lewica i Demokraci 17,77%, 2 mandaty (Wojciech Olejniczak 51.865 głosów, Zdzisława Janowska 5.430 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe 3,64%
Partia Kobiet 1,72%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,45%
Liga Polskich Rodzin 1,13%
Polska Partia Pracy 0,76%

POWIAT PO POWIECIE:
Brzeziński (frekw. 49,95%): PiS 38,32%, PO 27%, PSL 18,25%, LiD 10,69%, Samoobrona 2,22%, LPR 1,44%, PK 1,14%;
Łódzki Wschodni (frekw. 55,61%): PiS 39,31%, PO 34,4%, LiD 12,96%, PSL 8,31%, Samoobrona 1,73%, LPR 1,26%, PK 1,22%;
m. Łódź (frekw. 63%): PO 47,12%, PiS 26,66%, LiD 18,35%, PSL 2,83%, PK 1,77%, Samoobrona 1,41%, LPR 1,11%.

OKRĘG 10 (PIOTRKOWSKI)

do obsadzenia: 9 mandatów
frekwencja 41,42%

Prawo i Sprawiedliwość 41,42%, 4 mandaty (Antoni Macierewicz 40.055 głosów, Dariusz Seliga 14.393 głosy, Krzysztof Maciejewski 10.837 głosów, Robert Telus 8.748 głosów)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 27,92%, 3 mandaty (Elżbieta Radziszewska 33.480 głosów, Włodzimierz Kula 9.858 głosów, Jacek Zacharewicz 9.579 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 13,66%, 1 mandat (Stanisław Witaszczyk 8.570 głosów)
Lewica i Demokraci 12,35%, 1 mandat (Artur Ostrowski 13.112 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 2,27%
Liga Polskich Rodzin 1,26%
Polska Partia Pracy 1,11%

POWIAT PO POWIECIE:
Bełchatowski (frekw. 51,94%): PiS 47,33%, PO 27,48%, LiD 11,69%, PSL 8,61%, Samoobrona 1,86%, PPP 1,53%, LPR 1,49%;
Opoczyński (frekw. 50,72%): PiS 46,51%, PSL 19,26%, PO 17,05%, LiD 11,96%, Samoobrona 3,25%, PPP 1,01%;
Piotrkowski (frekw. 46,62%): PiS 48,37%, PO 19,02%, PSL 18,31%, LiD 8,22%, Samoobrona 3,81%, LPR 1,38%;
Radomszczański (frekw. 44,36%): PiS 38,46%, PO 30,73%, PSL 15%, LiD 11,99%, Samoobrona 1,72%, LPR 1,15%;
Rawski (frekw. 46,89%): PiS 41,16%, PSL 24,89%, PO 20,13%, LiD 8,73%, Samoobrona 3,12%, PPP 1,08%;
Skierniewicki (frekw. 48,32%): PiS 43,01%, PSL 29,3%, PO 14,9%, LiD 6,6%, Samoobrona 4%, PPP 1,18%, LPR 1,01%;
Tomaszowski (frekw. 52,38%): PiS 40,02%, PO 30,2%, LiD 13,97%, PSL 11,04%, Samoobrona 2,18%, LPR 1,51%, PPP 1,08%;
m. Piotrków Trybunalski (frekw. 58,43%): PO 39,01%, PiS 35,06%, LiD 17,35%, PSL 5,19%, LPR 1,18%, Samoobrona 1,12%, PPP 1,08%;
m. Skierniewice (frekw. 59,01%): PO 42,82%, PiS 30,59%, LiD 15,61%, PSL 7,74%, LPR 1,27%, PPP 1,11%.

OKRĘG 11 (SIERADZKI)

do obsadzenia: 12 mandatów
frekwencja 49,46%

Prawo i Sprawiedliwość 35,14%, 5 mandatów (Paweł Zalewski 35.524 głosy, Tadeusz Woźniak 13.904 głosy, Marek Matuszewski 12.777 głosów, Krystyna Grabicka 9.988 głosów, Piotr Polak 6.747 głosów)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 30,46%, 4 mandaty (Andrzej Biernat 36.278 głosów, Agnieszka Hanajczyk 15.050 głosów, Cezary Tomczyk 8.169 głosów, Artur Dunin 7.868 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 14,05%, 2 mandaty (Mieczysław Łuczak 9.176 głosów, Stanisław Olas 8.314 głosów)
Lewica i Demokraci 14,03%, 1 mandat (Anita Błochowiak 22.698 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 2,71%
Partia Kobiet 1,46%
Liga Polskich Rodzin 1,22%
Polska Partia Pracy 0,92%

POWIAT PO POWIECIE:
Kutnowski (frekw. 46,5%): PiS 36,68%, PO 27,85%, LiD 15,91%, PSL 13,17%, Samoobrona 3,13%, PPP 1,17%, PK 1,15%;
Łaski (frekw. 47,55%): PiS 36,16%, PO 26,85%, PSL 16,52%, LiD 14,08%, Samoobrona 2,69%, PK 1,71%, LPR 1,06%;
Łęczycki (frekw. 42,95%): PiS 34,35%, PO 24,79%, PSL 19,16%, LiD 12,53%, Samoobrona 6,33%, LPR 1,02%;
Łowicki (frekw. 48,82%): PiS 38,34%, PO 22,77%, PSL 21,44%, LiD 11,98%, Samoobrona 2,22%, PK 1,46%;
Pabianicki (frekw. 56,82%): PO 40,28%, PiS 33,33%, LiD 14,28%, PSL 7,06%, PK 1,97%, Samoobrona 1,21%, LPR 1,03%;
Pajęczański (frekw. 42,55%): PiS 46,81%, PO 21,14%, LiD 13,37%, PSL 11,41%, Samoobrona 3,84%, LPR 1,52%;
Poddębicki (frekw. 43,78%): PiS 32,95%, PSL 27,07%, PO 20,55%, LiD 11,54%, Samoobrona 4,23%, PK 1,51%, LPR 1,29%;
Sieradzki (frekw. 48,94%): PiS 36,55%, PO 25,95%, PSL 16,69%, LiD 14,07%, Samoobrona 2,68%, LPR 1,84%, PK 1,31%;
Wieluński (frekw. 48,23%): PiS 30,5%, PSL 24,71%, PO 24,04%, LiD 11,57%, Samoobrona 5,87%, LPR 1,48%;
Wieruszowski (frekw. 45,93%): PiS 33,95%, PO 26,87%, PSL 21,33%, LiD 11,74%, Samoobrona 2,75%, LPR 1,29%, PPP 1,15%;
Zduńskowolski (frekw. 51,65%): PiS 36,27%, PO 33,58%, LiD 16,26%, PSL 8,07%, PK 2,34%, Samoobrona 1,38%, LPR 1,24%;
Zgierski (frekw. 53,75%): PO 40,12%, PiS 32,48%, LiD 15,43%, PSL 6,94%, PK 1,54%, Samoobrona 1,47%, LPR 1,15%.

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

OKRĘG 12 (CHRZANOWSKI)

do obsadzenia: 8 mandatów
frekwencja 54,73%

Prawo i Sprawiedliwość 40,4%, 4 mandaty (Paweł Kowal 26.184 głosy, Beata Szydło 20.486 głosów, Marek Łatas 16.169 głosów, Marek Polak 12.549 głosów)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 36,43%, 3 mandaty (Paweł Graś 35.779 głosów, Janusz Chwierut 10.542 głosy, Tadeusz Arkit 9.836 głosów)
Lewica i Demokraci 10,7%, 1 mandat (Stanisław Rydzoń 11.110 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe 9,01%
Liga Polskich Rodzin 1,52%
Polska Partia Pracy 0,98%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 0,97%

POWIAT PO POWIECIE:
Chrzanowski (frekw. 55,52%): PO 43,25%, PiS 31,39%, LiD 16,75%, PSL 5,08%, LPR 1,37%, PPP 1,12%, Samoobrona 1,05%;
Myślenicki (frekw. 53,17%): PiS 51,66%, PO 28,96%, PSL 10,1%, LiD 5,09%, LPR 2,65%;
Oświęcimski (frekw. 58,03%): PO 37,61%, PiS 35,6%, LiD 13,35%, PSL 10,59%, LPR 1,05%, PPP 1,01%;
Suski (frekw. 50,94%): PiS 46,44%, PO 33,08%, PSL 11,88%, LiD 5,19%, LPR 1,44%, Samoobrona 1,04%;
Wadowicki (frekw. 53,83%): PiS 42,59%, PO 36,13%, LiD 9,16%, PSL 8,56%, LPR 1,38%, Samoobrona 1,19%.

OKRĘG 13 (KRAKOWSKI)

do obsadzenia: 13 mandatów
frekwencja 47,35%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 47,35%, 7 mandatów (Jarosław Gowin 160.465 głosów, Ireneusz Raś 15.808 głosów, Jerzy Fedorowicz 15.649 głosów, Katarzyna Matusik-Lipiec 15.130 głosów, Łukasz Gibała 11.413 głosów, Jacek Krupa 7.293 głosy, Andrzej Ryszka 7.292 głosy)
Prawo i Sprawiedliwość 34,43%, 5 mandatów (Zbigniew Ziobro 164.681 głosów, Zbigniew Wassermann 6.478 głosów, Ryszard Terlecki 4.246 głosów, Andrzej Adamczyk 3.421 głosów, Jacek Osuch 2.458 głosów)
Lewica i Demokraci 9,67%, 1 mandat (Jan Widacki 24.963 głosy)

Polskie Stronnictwo Ludowe 4,18%
Polska Partia Pracy 1,67%
Liga Polskich Rodzin 1,22%
Partia Kobiet 0,86%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 0,62%

POWIAT PO POWIECIE:
Krakowski (frekw. 53,43%): PiS 43,85%, PO 37,25%, PSL 7,5%, LiD 6,37%, PPP 2,04%, LPR 1,23%;
Miechowski (frekw. 42,06%): PiS 37,76%, PSL 22,26%, PO 20,87%, LiD 12,59%, Samoobrona 2,56%, PPP 1,99%, LPR 1,01%;
Olkuski (frekw. 52,32%): PiS 37,18%, PO 34,79%, LiD 16,39%, PSL 6,48%, Samoobrona 1,78%, PPP 1,44%;
m. Kraków (frekw. 66,66%): PO 52,57%, PiS 31,55%, LiD 9,57%, PSL 2,29%, PPP 1,58%, LPR 1,26%.

OKRĘG 14 (NOWOSĄDECKI)

do obsadzenia: 9 mandatów
frekwencja 52,27%

Prawo i Sprawiedliwość 51,35%, 5 mandatów (Arkadiusz Mularczyk 47.929 głosów, Edward Siarka 15.697 głosów, Anna Paluch 14.972 głosy, Barbara Bartuś 10.856 głosów, Wiesław Janczyk 10.696 głosów)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 28,76%, 3 mandaty (Andrzej Czerwiński 24.708 głosów, Andrzej Gut-Mostowy 16.009 głosów, Witold Kochan 8.515 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 10,28%, 1 mandat (Bronisław Dutka 8.764 głosy)

Lewica i Demokraci 6,4%
Liga Polskich Rodzin 1,32%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,23%
Polska Partia Pracy 0,67%

POWIAT PO POWIECIE:
Gorlicki (frekw. 48,07%): PiS 44,86%, PO 29,39%, PSL 11,65%, LiD 10,32%, Samoobrona 1,91%, LPR 1,11%;
Limanowski (frekw. 52,34%): PiS 54,1%, PO 23,23%, PSL 15,35%, LiD 3,67%, LPR 2,12%;
Nowosądecki (frekw. 55,26%): PiS 59,44%, PO 21,71%, PSL 9,64%, LiD 5,45%, Samoobrona 1,75%, LPR 1,3%;
Nowotarski (frekw. 47,42%): PiS 51,94%, PO 31,62%, PSL 8,93%, LiD 4,62%, LPR 1,17%;
Tatrzański (frekw. 51,7%): PiS 43,09%, PO 37,88%, PSL 12,58%, LiD 4,39%;
m. Nowy Sącz (frekw. 61,45%): PiS 42,99%, PO 37,85%, LiD 11,75%, PSL 5,04%, LPR 1,16%.

OKRĘG 15 (TARNOWSKI)

do obsadzenia: 9 mandatów
frekwencja 52,26%

Prawo i Sprawiedliwość 45,64%, 5 mandatów (Barbara Marianowska 21.654 głosy, Edward Czesak 17.944 głosy, Michał Wojtkiewicz 13.396 głosów, Józef Rojek 11.901 głosów, Jacek Pilch 11.736 głosów)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 32,22%, 3 mandaty (Aleksander Grad 29.842 głosy, Urszula Augustyn 10.480 głosów, Jan Musiał 7.705 głosy)
Polskie Stronnictwo Ludowe 11,23%, 1 mandat (Wiesław Woda 13.365 głosów)

Lewica i Demokraci 7,33%
Liga Polskich Rodzin 1,56%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,15%
Polska Partia Pracy 0,87%

POWIAT PO POWIECIE:
Bocheński (frekw. 54,48%): PiS 48,5%, PO 29,77%, PSL 10,86%, LiD 6,95%, LPR 1,87%, Samoobrona 1,15%;
Brzeski (frekw. 51,84%): PiS 48,64%, PO 30,37%, PSL 11,4%, LiD 5,39%, LPR 2,26%, Samoobrona 1,06%;
Dąbrowski (frekw. 45,87%): PiS 51,8%, PO 26,48%, PSL 13,81%, LiD 4,4%, Samoobrona 1,67%, LPR 1,17%;
Proszowicki (frekw. 41,5%): PiS 35,74%, PSL 34,06%, PO 17,32%, LiD 7,69%, Samoobrona 3,08%, LPR 1,22%;
Tarnowski (frekw. 50,48%): PiS 53,46%, PO 24,06%, PSL 13,61%, LiD 5,31%, LPR 1,33%, Samoobrona 1,3%;
Wielicki (frekw. 54,35%): PO 42,69%, PiS 40,14%, PSL 7,73%, LiD 6,35%, LPR 1,25%, PPP 1,03%;
m. Tarnów (frekw. 58,77%): PO 43,6%, PiS 35,88%, LiD 13,29%, PSL 4,26%, LPR 1,69%.

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

OKRĘG 16 (PŁOCKI)

do obsadzenia: 10 mandatów
frekwencja 47,05%

Prawo i Sprawiedliwość 35,58%, 4 mandaty (Wojciech Jasiński 30.702 głosy, Marek Opioła 14.709 głosów, Robert Kołakowski 9.213 głosów, Dariusz Kaczanowski 6.205 głosów)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 29,54%, 3 mandaty (Julia Pitera 42.669 głosów, Andrzej Nowakowski 11.608 głosów, Mirosław Koźlakiewicz 10.770 głosów)
Polskie Stronnicwo Ludowe 19,82%, 2 mandaty (Waldemar Pawlak 24.638 głosów, Adam Struzik 9.397 głosów)
Lewica i Demokraci 11,25%, 1 mandat (Jolanta Szymanek-Deresz 20.536 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,93%
Liga Polskich Rodzin 0,99%
Polska Partia Pracy 0,88%

POWIAT PO POWIECIE:
Ciechanowski (frekw. 47,19%): PiS 34,59%, PO 28,39%, PSL 18,57%, LiD 14,25%, Samoobrona 2,27%, LPR 1,01%;
Gostyniński (frekw. 46,03%): PiS 36,28%, PSL 28,6%, PO 22,11%, LiD 9,38%, Samoobrona 2,11%;
Mławski (frekw. 43,92%): PiS 33,69%, PO 28,52%, PSL 22,72%, LiD 10,96%, Samoobrona 2,43%;
Płocki (frekw. 41,77%): PiS 37,84%, PSL 29,47%, PO 20,13%, LiD 8,34%, Samoobrona 2,49%;
Płoński (frekw. 41,6%): PiS 37,72%, PO 24,49%, PSL 23,14%, LiD 9,79%, Samoobrona 2,36%, LPR 1,59%;
Przasnyski (frekw. 44,51%): PiS 39,76%, PSL 26,08%, PO 20,98%, LiD 8,52%, Samoobrona 2,51%, LPR 1,18%;
Sierpecki (frekw. 42,03%): PiS 37,71%, PSL 22,99%, PO 22,21%, LiD 10,98%, Samoobrona 4,1%, PPP 1,03%;
Sochaczewski (frekw. 48,66%): PiS 40,37%, PO 30,51%, PSL 16,71%, LiD 8,95%, Samoobrona 1,58%, LPR 1,05%;
Żuromiński (frekw. 41,64%): PiS 34,84%, PSL 30,3%, PO 17,97%, LiD 13,19%, Samoobrona 2,1%;
Żyrardowski (frekw. 51,74%): PO 40,55%, PiS 36,47%, LiD 10,43%, PSL 9,1%, Samoobrona 1,28%, LPR 1,13%, PPP 1,03%;
m. Płock (frekw. 58,21%): PO 41,88%, PiS 29,6%, LiD 14,72%, PSL 11,58%.

OKRĘG 17 (RADOMSKI)

do obsadzenia: 9 mandatów
frekwencja 50,56%

Prawo i Sprawiedliwość 42,72%, 4 mandaty (Marek Suski 29.497 głosów, Dariusz Bąk 16.012 głosów, Marzena Wróbel 13.159 głosów, Krzysztof Sońta 10.013 głosów)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 28,24%, 3 mandaty (Ewa Kopacz 39.155 głosów, Radosław Witkowski 8.229 głosów, Czesław Czechyra 6.871 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 15,02%, 1 mandat (Mirosław Maliszewski 11.614 głosów)
Lewica i Demokraci 8,94%, 1 mandat (Marek Wikiński 12.297 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 2,66%
Liga Polskich Rodzin 1,49%
Polska Partia Pracy 0,93%

POWIAT PO POWIECIE:
Białobrzeski (frekw. 46%): PiS 45,72%, PO 21,08%, PSL 20,77%, LiD 5,24%, Samoobrona 5,07%, LPR 1,16%;
Grójecki (frekw. 51,51%): PiS 36,65%, PSL 29,11%, PO 20,98%, LiD 7,23%, Samoobrona 3,77%, LPR 1,31%;
Kozienicki (frekw. 48,31%): PiS 44,29%, PO 30,38%, PSL 12,36%, LiD 7,13%, Samoobrona 3,6%, LPR 1,37%;
Lipski (frekw. 38,38%): PiS 32,1%, PSL 26,99%, PO 18,51%, LiD 13,96%, Samoobrona 6,4%, LPR 1,25%;
Przysuski (frekw. 48,77%): PiS 51,02%, PSL 19,27%, PO 16,51%, LiD 6,11%, Samoobrona 4,47%, LPR 1,66%;
Radomski (frekw. 46,83%): PiS 49,83%, PO 22,86%, PSL 15,59%, LiD 6,69%, Samoobrona 2,45%, LPR 1,56%, PPP 1,02%;
Szydłowiecki (frekw. 42,44%): PiS 48,47%, PO 25,54%, PSL 14,25%, LiD 7,28%, Samoobrona 2,07%, LPR 1,59%;
Zwoleński (frekw. 44,2%): PiS 35,75%, PSL 32,66%, PO 14,89%, LiD 7,22%, Samoobrona 6,98%, LPR 1,53%;
m. Radom (frekw. 58,7%): PiS 40,71%, PO 38,83%, LiD 11,85%, PSL 5,4%, LPR 1,58%.

OKRĘG 18 (SIEDLECKI)

do obsadzenia: 12 mandatów
frekwencja 50,51%

Prawo i Sprawiedliwość 42,93%, 6 mandatów (Elżbieta Jakubiak 33.509 głosów, Krzysztof Tchórzewski 22.413 głosów, Arkadiusz Czartoryski 22.030 głosów, Henryk Kowalczyk 13.600 głosów, Bogusław Kowalski 7.259 głosów, Teresa Wargocka 6.787 głosów)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 24,83%, 3 mandaty (Czesław Mroczek 33.207 głosów, Andrzej Kania 10.554 głosy, Jacek Kozaczyński 8.989 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 18,96%, 2 mandaty (Jarosław Kalinowski 25.406 głosów, Marek Sawicki 10.995 głosów)
Lewica i Demokraci 8,36%, 1 mandat (Stanisława Prządka 12.099 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 2,36%
Liga Polskich Rodzin 1,78%
Polska Partia Pracy 0,77%

POWIAT PO POWIECIE:
Garwoliński (frekw. 51%): PiS 46,45%, PO 22,22%, PSL 14,61%, LiD 11,26%, Samoobrona 3,08%, LPR 1,58%;
Łosicki (frekw. 46,22%): PiS 39,4%, PSL 29,5%, PO 16,25%, LiD 8,88%, Samoobrona 3,72%, LPR 1,55%;
Makowski (frekw. 46,06%): PiS 41,08%, PSL 25,08%, PO 19,25%, LiD 9,49%, Samoobrona 2,71%, LPR 1,54%;
Miński (frekw. 55,57%): PO 38,65%, PiS 37,11%, PSL 13,2%, LiD 7,31%, LPR 1,59%, Samoobrona 1,31%;
Ostrołęcki (frekw. 42,4%): PiS 48,01%, PSL 22,96%, PO 17,7%, LiD 4,46%, Samoobrona 3,91%, LPR 2,14%;
Ostrowski (frekw. 46,41%): PiS 51,89%, PSL 18,74%, PO 17,88%, LiD 7,75%, Samoobrona 1,79%, LPR 1,34%;
Pułtuski (frekw. 48,97%): PiS 39,8%, PSL 31,41%, PO 18,55%, LiD 6,59%, Samoobrona 2%;
Siedlecki (frekw. 47,5%): PiS 46,5%, PSL 26,44%, PO 14,16%, LiD 6,14%, Samoobrona 4,24%, LPR 1,88%;
Sokołowski (frekw. 52,58%): PiS 42,95%, PSL 27,42%, PO 18,14%, LiD 5,96%, Samoobrona 2,47%, LPR 2,28%;
Węgrowski (frekw. 48,55%): PiS 45,97%, PO 20,97%, PSL 17,72%, LiD 7,88%, Samoobrona 3,81%, LPR 2,79%;
Wyszkowski (frekw. 49,96%): PiS 43,18%, PO 23,85%, PSL 23,25%, LiD 6,01%, Samoobrona 1,59%, LPR 1,43%;
m. Ostrołęka (frekw. 55,26%): PiS 43,45%, PO 34,13%, LiD 10,08%, PSL 8,67%, LPR 1,66%, Samoobrona 1,2%;
m. Siedlce (frekw. 59,48%): PiS 36,16%, PO 34,5%, LiD 14,94%, PSL 10,49%, LPR 2,27%.

OKRĘG 19 (WARSZAWSKI I)

do obsadzenia: 19 mandatów
frekwencja 74,03%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 54,01%, 11 mandatów (Donald Tusk 534.241 głosów, Małgorzata Kidawa-Błońska 13.057 głosów, Joanna Fabisiak 7.552 głosy, Roman Kosecki 6.847 głosów, Jolanta Hibner 6.816 głosów, Andrzej Czuma 4.344 głosy, Andrzej Halicki 3.369 głosów, Krzysztof Tyszkiewicz 3.330 głosów, Alicja Dąbrowska 2.885 głosów, Tadeusz Ross 2.712 głosów, Michał Szczerba 2.372 głosy)
Prawo i Sprawiedliwość 27,66%, 6 mandatów (Jarosław Kaczyński 273.684 głosy, Nelli Rokita-Arnold 6.367 głosów, Paweł Poncyljusz 4.647 głosów, Karol Karski 3.524 głosy, Jan Ołdakowski 3.106 głosów, Artur Górski 3.070 głosów)
Lewica i Demokraci 12,66%, 2 mandaty (Marek Borowski 75.493 głosy, Ryszard Kalisz 37.623 głosy)

Polskie Stronnictwo Ludowe 2,33%
Liga Polskich Rodzin 1,24%
Partia Kobiet 1,22%
Polska Partia Pracy 0,48%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 0,4%

DZIELNICA PO DZIELNICY, KRAJ PO KRAJU:
M. WARSZAWA (frekw. 73,44%): PO 53,47%, PiS 27,35%, LiD 13,29%, PSL 2,49%, LPR 1,24%, PK 1,23%;
Bemowo (frekw. 77,27%): PO 55,39%, PiS 23,78%, LiD 14,81%, PSL 2,67%, PK 1,34%, LPR 1,23%;
Białołęka (frekw. 76,29%): PO 61,08%, PiS 21,57%, LiD 11,51%, PSL 2,55%, PK 1,33%, LPR 1,28%;
Bielany (frekw. 73,66%): PO 52,04%, PiS 30,36%, LiD 11,45%, PSL 2,45%, LPR 1,45%, PK 1,28%;
Mokotów (frekw. 74,54%): PO 53,2%, PiS 24,4%, LiD 16,77%, PSL 2,53%, PK 1,11%, LPR 1,1%;
Ochota (frekw. 73,75%): PO 52,79%, PiS 26,76%, LiD 14,71%, PSL 2,31%, LPR 1,25%, PK 1,23%;
Praga-Południe (frekw. 72,97%): PO 52,62%, PiS 28,26%, LiD 13,17%, PSL 2,47%, PK 1,37%, LPR 1,17%;
Praga-Północ (frekw. 63,91%): PO 49,35%, PiS 30,96%, LiD 13,32%, PSL 2,45%, PK 1,47%, LPR 1,13%;
Rembertów (frekw. 70,9%): PO 51,35%, PiS 27,44%, LiD 14,38%, PSL 3,14%, PK 1,34%, LPR 1,17%;
Śródmieście (frekw. 72,62%): PO 52,11%, PiS 27,71%, LiD 14,46%, PSL 2,29%, LPR 1,31%, PK 1,14%;
Targówek (frekw. 69,62%): PO 48,54%, PiS 32,64%, LiD 12,42%, PSL 2,81%, PK 1,27%, LPR 1,13%;
Ursus (frekw. 72,53%): PO 51,92%, PiS 31,2%, LiD 10,35%, PSL 2,91%, PK 1,27%, LPR 1,26%;
Ursynów (frekw. 79,74%): PO 61,09%, PiS 20,98%, LiD 12,56%, PSL 2,35%, LPR 1,25%, PK 1,18%;
Wawer (frekw. 72,84%): PO 51,81%, PiS 34,06%, LiD 8,33%, PSL 2,38%, LPR 1,48%, PK 1,08%;
Wesoła (frekw. 76,03%): PO 55,1%, PiS 28,24%, LiD 10,4%, PSL 2,7%, LPR 1,43%, PK 1,39%;
Wilanów (frekw. 78,48%): PO 58,17%, PiS 25,31%, LiD 10,81%, PSL 3,04%, LPR 1,27%;
Włochy (frekw. 72,1%): PO 53,91%, PiS 29,07%, LiD 11,19%, PSL 2,43%, LPR 1,23%, PK 1,16%;
Wola (frekw. 69,83%): PO 50,9%, PiS 29,92%, LiD 13,27%, PSL 2,38%, LPR 1,24%, PK 1,21%;
Żoliborz (frekw. 75,69%): PO 53,04%, PiS 29,35%, LiD 12,05%, PSL 2,25%, LPR 1,39%, PK 1,15%;

ZAGRANICA (frekw. 78,26%): PO 57,7%, PiS 29,74%, LiD 8,38%, LPR 1,28%, PSL 1,19%, PK 1,13%;
Afganistan (frekw. 57,24%): PO 41,39%, LiD 26,4%, PiS 24,06%, PK 2,45%, PSL 2,45%, PPP 1,73%;
Algieria (frekw. 84,21%): PO 50,68%, PiS 20,55%, LiD 12,33%, PPP 8,22%, PK 4,11%, PSL 2,74%, Samoobrona 1,37%;
Angola (frekw. 66,67%): PO 52,63%, PiS 36,84%, LiD 5,26%, LPR 5,26%;
Arabia Saudyjska (frekw. 95,56%): PO 69,77%, PiS 16,28%, LiD 9,3%, LPR 2,33%, PK 2,33%;
Argentyna (frekw. 35,29%): PO 46,67%, PiS 32,78%, PPP 6,11%, LiD 5,56%, PSL 3,89%, LPR 2,22%, PK 2,22%;
Armenia (frekw. 100%): PO 81,25%, PK 6,25%, PiS 6,25%, PSL 6,25%;
Australia (frekw. 79,84%): PiS 46,9%, PO 43,17%, LiD 4,92%, LPR 1,95%, PK 1,27%, PSL 1,1%;
Austria (frekw. 87,01%): PO 52,85%, PiS 34,48%, LiD 8,32%, PSL 1,55%, PK 1,19%;
Azerbejdżan (frekw. 95,12%): PO 71,79%, PiS 15,38%, LiD 10,26%, PSL 2,56%;
Belgia (frekw. 90,67%): PO 66,64%, PiS 17,51%, LiD 11,25%, PSL 1,79%, PK 1,68%;
Białoruś (frekw. 70,01%): PiS 46,04%, PO 37,13%, LiD 11,88%, PSL 1,98%, PK 1,49%;
Bośnia i Hercegowina (frekw. 71,51%): PO 50,38%, PiS 22,14$, LiD 18,32%, PPP 2,29%, Samoobrona 2,29%, LPR 1,53%, PK 1,53%, PSL 1,53%;
Brazylia (frekw. 88,59%): PO 46,5%, PiS 29,3%, PSL 8,92%, LiD 7,01%, PK 2,55%, PPP 2,55%, LPR 1,91%, Samoobrona 1,91%;
Bułgaria (frekw. 39,03%): PO 58,2%, PiS 18,36%, LiD 15,63%, PPP 2,73%, LPR 2,34%, PSL 1,56%;
Chile (frekw. 64,29%): PO 61,11%, PiS 24,07%, LiD 9,26%, PK 1,85%, PPP 1,85%, PSL 1,85%;
Chiny (frekw. 91,02%): PO 71,55%, LiD 13,32%, PiS 11,18%, PK 1,97%;
Chorwacja (frekw. 62,67%): PO 68,09%, PiS 15,96%, LiD 9,57%, PPP 3,19%, PK 2,13%, LPR 1,06%;
Cypr (frekw. 89,56%%): PO 76,87%, PiS 11,03%, LiD 7,47%, PK 2,14%, LPR 1,42%, PSL 1,07%;
Czechy (frekw. 93,06%): PO 60,13%, PiS 20,89%, LiD 12,14%, PK 2,1%, PSL 1,92%, LPR 1,64%, PPP 1,19%;
Dania (frekw. 91,09%): PO 64,84%, PiS 16,03%, LiD 12,58%, LPR 2,39%, PSL 1,68%, PK 1,15%;
Egipt (frekw. 74,04%): PO 50,32%, PiS 27,27%, LiD 16,88%, PPP 1,95%, PSL 1,62%;
Estonia (frekw. 67,82%): PO 58,59%, LiD 14,06%, PiS 13,28%, PPP 4,69%, PSL 3,91%, PK 3,13%, LPR 2,34%;
Finlandia (frekw. 87,79%): PO 65,76%, PiS 18,11%, LiD 9,93%, PSL 2,48%, PK 1,74%, LPR 1,49%;
Francja (frekw. 87,19%): PO 55,04%, PiS 32,56%, LiD 8,57%, LPR 1,47%, PSL 1,2%, PK 1,15%;
Grecja (frekw. 89,72%): PO 60,43%, PiS 24,26%, LiD 10,4%, PSL 1,73%, PK 1,66%;
Gruzja (frekw. 93,65%): PO 70,18%, PiS 17,54%, LiD 3,51%, LPR 3,51%, PSL 3,51%, PPP 1,75%;
Hiszpania (frekw. 77,84%): PO 69,31%, PiS 15,23%, LiD 10,43%, PSL 1,75%, PK 1,22%, PPP 1,03%;
Holandia (frekw. 85,08%): PO 74%, PiS 11,25%, LiD 10,45%, PK 1,94%, PSL 1,43%;
Indie (frekw. 92,17%): PO 53,33%, LiD 24,76%, PiS 18,1%, PSL 2,86%;
Indonezja (frekw. 96,88%): PO 74,19%, PiS 16,13%, LiD 9,68%;
Irak (frekw. 65,25%): PO 43,14%, LiD 26,33%, PiS 21,21%, PSL 5,3%, PK 2,19%, PPP 1,1%;
Iran (frekw. 81,63%): PO 56,25%, LiD 22,5%, PiS 18,75%, PK 1,25%, PPP 1,25%;
Irlandia (frekw. 65,68%): PO 77,23%, PiS 10,46%, LiD 8,67%, LPR 1,33%, PK 1,09%;
Islandia (frekw. 88,8%): PO 65,38%, PiS 16,86%, LiD 10,48%, PK 3,19%, PSL 1,82%, LPR 1,37%;
Izrael (frekw. 91,15%): PO 44,46%, PiS 38,32%, LiD 10,68%, PSL 2,4%, PPP 1,47%, LPR 1,34%;
Japonia (frekw. 88,35%): PO 67,42%, PiS 14,61%, LiD 12,36%, PK 3,37%, LPR 1,69%;
Jemen (frekw. 79,47%): PO 41,18%, PiS 23,53%, LiD 11,76%, PSL 11,76%, LPR 5,88%, PK 5,88%;
Jordania (frekw. 72,31%): PO 53,33%, PiS 23,81%, LiD 16,19%, PK 1,9%, PPP 1,43%, PSL 1,43%;
Kanada (frekw. 85,31%): PiS 67,12%, PO 26,07%, LiD 3,11%, LPR 2,03%;
Katar (frekw. 84,42%): PO 61,9%, PiS 17,46%, Samoobrona 7,94%, LiD 4,76%, PSL 4,76%, PPP 3,17%;
Kazachstan (frekw. 90,63%): PO 66,67%, LiD 17,24%, PiS 13,79%, LPR 1,15%, Samoobrona 1,15%;
Kenia (frekw. 83,67%): PiS 53,66%, PO 39,02%, LPR 2,44%, PK 2,44%, PSL 2,44%;
Kolumbia (frekw. 10,05%): PO 33,33%, LiD 30,77%, PiS 23,08%, PSL 7,69%, LPR 2,56%, Samoobrona 2,56%;
Kongo-Kinszasa (frekw. 100%): LiD 31,58%, PO 31,58%, PiS 26,32%, LPR 5,26%, PK 5,26%;
Korea Południowa (frekw. 92%): PO 58,24%, LiD 17,58%, PiS 16,48%, PK 4,4%, LPR 2,2%, PSL 1,1%;
Korea Północna (frekw. 100%): PO 76,19%, LiD 23,81%;
Kostaryka (frekw. 31,73%): PO 53,13%, PiS 18,75%, LiD 12,5%, PK 9,38%, PSL 6,25%;
Kuba (frekw. 42,06%): PO 59,52%, PiS 16,67%, LiD 9,52%, PPP 7,14%, Samoobrona 4,76%, PK 2,38%;
Kuwejt (frekw. 96,03%): PO 74,65%, PiS 17,61%, LiD 4,93%, PK 1,41%;
Liban (frekw. 82,62%): PO 39,05%, LiD 34,09%, PiS 19,64%, PPP 2,03%, PSL 2,03%, PK 1,81%;
Libia (frekw. 78,15%): PO 47,32%, PiS 25%, LiD 17,86%, PPP 2,68%, LPR 1,79%, PK 1,79%, PSL 1,79%, Samoobrona 1,79%;
Litwa (frekw. 73,18%): PO 45,52%, PiS 33,25%, LiD 12,5%, PSL 3,42%, PPP 2%, LPR 1,3%, PK 1,3%;
Luksemburg (frekw. 94,91%): PO 71,27%, PiS 14,5%, LiD 9,81%, PK 1,93%, LPR 1,1%;
Łotwa (frekw. 94,79%): PO 43,33%, PiS 32,22%, LiD 13,33%, PPP 4,44%, PSL 3,33%, PK 2,22%, Samoobrona 1,11%;
Macedonia (frekw. 98,15%): PO 66,67%, PK 11,8%, PiS 9,8%, LiD 7,84%, LPR 1,96%, PPP 1,96%;
Malezja (frekw. 80,39%): PO 55%, LiD 30%, PiS 7,5%, PPP 5%, PSL 2,5%;
Maroko (frekw. 76,67%): PO 73,89%, PiS 11,87%, LiD 10,09%, PPP 1,48%, PSL 1,19%;
Meksyk (frekw. 64,66%): PO 71,08%, PiS 13,25%, LiD 10,84%, LPR 1,2%, PK 1,2%, PPP 1,2%, PSL 1,2%;
Mołdawia (frekw. 92%): PO 52,17%, PiS 30,43%, LiD 10,87%, PSL 4,35%, PK 2,17%;
Niemcy (frekw. 77,88%): PO 62,7%, PiS 24,48%, LiD 9,05%, PK 1,15%, LPR 1,1%, PSL 1,09%;
Nigeria (frekw. 86,49%): PO 58,06%, PiS 22,58%, LiD 12,9%, PSL 6,45%;
Norwegia (frekw. 86,37%): PO 62,53%, PiS 23,45%, LiD 9,38%, PK 1,56%, PSL 1,27%, LPR 1,07%;
Nowa Zelandia (frekw. 80,43%): PO 51,35%, PiS 24,32%, LiD 10,81%, PPP 8,11%, LPR 2,7%, PK 2,7%;
Oman (frekw. 96,43%): PO 81,48%, LiD 7,41%, PK 7,41%, PiS 3,7%;
Pakistan (frekw. 93,75%): PO 64,29%, LiD 28,57%, PiS 7,14%;
Panama (frekw. 95,65%): PO 54,55%, LiD 9,09%, LPR 9,09%, PiS 9,09%, PSL 9,09%, PPP 4,55%, Samoobrona 4,55%;
Peru (frekw. 38,03%): PO 72,37%, PiS 14,47%, PK 5,26%, PPP 2,63%, PSL 2,63%, LiD 1,32%, LPR 1,32%;
Południowa Afryka (frekw. 88,08%): PO 50%, PiS 38,89%, LiD 7,07%, PK 2,02%, LPR 1,26%;
Portugalia (frekw. 89,91%): PO 65,16%, LiD 16,23%, PiS 15,75%, PK 1,67%;
Rosja (frekw. 83,2%): PO 58,59%, PiS 18,17%, LiD 15,77%, PSL 2,54%, PK 1,83%, LPR 1,27%, PPP 1,27%;
Rumunia (frekw. 90,79%): PO 64,93%, PiS 14,93%, LiD 14,18%, PSL 2,99%, LPR 2,24%;
Senegal (frekw. 100%): PiS 39,13%, PO 30,43%, PSL 17,4%, LiD 8,7%, LPR 4,35%;
Serbia (frekw. 78,89%): PO 50,87%, PiS 22,33%, LiD 19,85%, PSL 2,48%, PPP 1,99%, Samoobrona 1,24%;
Singapur (frekw. 95,49%): PO 72,13%, PiS 16,39%, LiD 5,74%, PK 4,1%;
Słowacja (frekw. 93,2%): PO 63,99%, PiS 16,78%, LiD 13,29%, PK 2,1%, PSL 2,1%, LPR 1,75%;
Słowenia (frekw. 88,3%): PO 47,44%, PiS 30,13%, LiD 10,9%, PK 5,77%, PSL 2,56%, PPP 1,28%, Samoobrona 1,28%;
Stany Zjednoczone (frekw. 88,21%): PiS 66,14%, PO 27,86%, LiD 3,48%, LPR 1,06%;
Syria (frekw. 62,12%): PO 52,78%, LiD 21,18%, PiS 17,36%, PSL 3,47%, PPP 2,08%, PK 1,39%, LPR 1,04%;
Szwajcaria (frekw. 85,94%): PO 65,58%, PiS 20,59%, LiD 8,28%, LPR 2,51%, PSL 1,6%, PK 1,06%;
Szwecja (frekw. 89,68%): PO 58,6%, PiS 26,84%, LiD 10,32%, PSL 1,24%, LPR 1,14%;
Tajlandia (frekw. 83,8%): PO 75,21%, PiS 10,26%, LiD 7,69%, LPR 4,27%, PK 1,71%;
Tajwan (frekw. 98,41%): PO 58,06%, LiD 19,35%, PiS 11,29%, PK 4,84%, LPR 3,23%, PSL 3,23%;
Tanzania (frekw. 88,89%): PiS 50%, PO 28,13%, LiD 15,63%, PPP 3,13%, PSL 3,13%;
Tunezja (frekw. 87,34%): PO 75,19%, PiS 11,28%, LiD 9,02%, LPR 2,26%, PPP 1,5%;
Turcja (frekw. 88,94%): PO 62,69%, LiD 21,89%, PiS 10,95%, PPP 1,49%, PSL 1,49%;
Turkmenia (frekw. 100%): PO 50%, PiS 40%, LiD 10%;
Ukraina (frekw. 93,84%): PO 47,55%, PiS 35,33%, LiD 10,8%, PSL 2,29%, LPR 1,96%, PPP 1,09%;
Urugwaj (frekw. 27,75%): PO 34,88%, PiS 27,91%, LiD 11,63%, PK 8,14%, Samoobrona 6,98%, PPP 5,81%, LPR 4,65%;
Uzbekistan (frekw. 93,1%): PiS 46,15%, PO 30,77%, LiD 19,23%, PSL 3,85%;
Wenezuela (frekw. 9,44%): PO 46,27%, PiS 37,31%, LiD 7,46%, PK 2,99%, PPP 2,99%, PSL 1,49%, Samoobrona 1,49%;
Węgry (frekw. 93,25%): PO 62,96%, PiS 23,09%, LiD 8,14%, PSL 1,99%, PK 1,66%, LPR 1,16%;
Wielka Brytania (frekw. 75,35%): PO 74,5%, PiS 12,23%, LiD 8,98%, LPR 1,53%, PK 1,35%, PSL 1,1%;
Wietnam (frekw. 90,32%): PO 67,86%, LiD 17,86%, PiS 7,14%, PK 3,57%, PPP 3,57%;
Włochy: (frekw. 54,68%): PO 50,32%, PiS 39,08%, LiD 6,91%, LPR 1,19%, PK 1,07%;
Zimbabwe (frekw. 70,37%): PiS 57,89%, PO 36,84%, Samoobrona 5,26%;
Zjednoczone Emiraty Arabskie (frekw. 87,31%): PO 71,63%, PiS 15,92%, LiS 9%, LPR 1,38%, PSL 1,04%.

OKRĘG 20 (WARSZAWSKI II)

do obsadzenia: 11 mandatów
frekwencja 61,83%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 45,17%, 5 mandatów (Bronisław Komorowski 139.320 głosów, Andrzej Smirnow 10.546 głosów, Zenon Durka 7.761 głosów, Jadwiga Zakrzewska 7.593 głosy, Alicja Olechowska 6.461 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 35,63%, 4 mandaty (Ludwik Dorn 81.696 głosów, Jan Szyszko 15.623 głosy, Mariusz Błaszczak 10.061 głosów, Anna Sikorska 9.264 głosy)
Polskie Stronnictwo Ludowe 8,26%, 1 mandat (Janusz Piechociński 13.259 głosów)
Lewica i Demokraci 7,93%, 1 mandat (Marek Balicki 19.034 głosy)

Liga Polskich Rodzin 1,41%
Polska Partia Pracy 0,81%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 0,79%

POWIAT PO POWIECIE:
Grodziski (frekw. 59,9%): PO 47,09%, PiS 32,51%, PSL 8,87%, LiD 8,44%, LPR 1,41%;
Legionowski (frekw. 63,26%): PO 50,21%, PiS 30,78%, LiD 10,53%, PSL 5,94%, LPR 1,05%;
Nowodworski (frekw. 51,37%): PO 37,75%, PiS 34,11%, PSL 12,57%, LiD 11,92%, Samoobrona 1,47%, LPR 1,14%, PPP 1,04%;
Otwocki (frekw. 62,97%): PO 39,47%, PiS 38,82%, PSL 12,34%, LiD 6,27%, LPR 1,57%;
Piaseczyński (frekw. 63,97%): PO 49,33%, PiS 29,58%, PSL 10,86%, LiD 7,66%, LPR 1,3%;
Pruszkowski (frekw. 66,9%): PO 50,63%, PiS 33,77%, LiD 7,99%, PSL 4,99%, LPR 1,3%;
Warszawski Zachodni (frekw. 62,66%): PO 47,88%, PiS 35,16%, LiD 7,17%, PSL 6,42%, LPR 1,57%;
Wołomiński (frekw. 59,58%): PiS 44,47%, PO 38,53%, PSL 6,92%, LiD 6,62%, LPR 1,66%.

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

OKRĘG 21 (OPOLSKI)

do obsadzenia: 13 mandatów
frekwencja 45,53%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 46,58%, 7 mandatów (Leszek Korzeniowski 35.912 głosów, Danuta Jazłowiecka 24.859 głosów, Łukasz Tusk 20.931 głosów, Tadeusz Jarmoziewicz 18.447 głosów, Robert Węgrzyn 10.132 głosy, Adam Krupa 8.122 głosy, Andrzej Buła 6.301 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 22,87%, 3 mandaty (Lena Dąbkowska-Cichocka 18.394 głosy, Sławomir Kłosowski 13.357 głosów, Jan Religa 9.093 głosy)
Lewica i Demokraci 11,19%, 1 mandat (Tomasz Garbowski 13.651 głosów)
Mniejszość Niemiecka 8,81%, 1 mandat (Ryszard Galla 8.193 głosy)
Polskie Stronnictwo Ludowe 6,62%, 1 mandat (Stanisław Rakoczy 7.146 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,74%
Liga Polskich Rodzin 1,28%
Polska Partia Pracy 0,91%

POWIAT PO POWIECIE:
Brzeski (frekw. 48,86%): PO 42,62%, PiS 31,45%, LiD 10,72%, PSL 9,76%, Samoobrona 2,47%, LPR 1,5%, PPP 1,1%;
Głubczycki (frekw. 42,98%): PO 46,82%, PiS 29,31%, PSL 8,86%, LiD 8,78%, Samoobrona 2,39%, MN 1,33%, LPR 1,31%, PPP 1,21%;
Kędzierzyńsko-Kozielski (frekw. 46,37%): PO 49,47%, PiS 19,57%, LiD 14,04%, MN 10,2%, PSL 3,41%, LPR 1,26%, Samoobrona 1,19%;
Kluczborski (frekw. 42,92%): PO 43,17%, PiS 26,66%, PSL 11,11%, LiD 10,02%, MN 5,49%, Samoobrona 1,66%, LPR 1,09%;
Krapkowicki (frekw. 38,55%): PO 50,99%, MN 22,62%, PiS 13,53%, LiD 7,43%, PSL 2,55%, LPR 1,19%;
Namysłowski (frekw. 48,1%): PO 35,24%, PiS 27,73%, PSL 17,09%, LiD 14,66%, Samoobrona 1,82%, LPR 1,23%, MN 1,13%, PPP 1,11%;
Nyski (frekw. 46,28%): PO 41,47%, PiS 31,35%, LiD 11,68%, PSL 8,17%, Samoobrona 3,45%, LPR 1,74%, PPP 1,19%;
Oleski (frekw. 39,87%): PO 40,5%, PiS 20,54%, MN 14,66%, LiD 10,88%, PSL 9,27%, Samoobrona 2%, PPP 1,2%;
Opolski (frekw. 39,78%): PO 47,17%, MN 22,21%, PiS 15,08%, LiD 7,73%, PSL 4,74%, LPR 1,18%, Samoobrona 1,16%;
Prudnicki (frekw. 42,98%): PO 41,46%, PiS 26,91%, MN 11,68%, LiD 9,2%, PSL 6,01%, Samoobrona 2,71%, LPR 1,1%;
Strzelecki (frekw. 39,07%): PO 45,11%, MN 22,78%, PiS 17,17%, LiD 8,69%, PSL 2,36%, Samoobrona 1,1%, LPR 1,1%;
m. Opole (frekw. 61,76%): PO 58,5%, PiS 18,17%, LiD 14,92%, PSL 3,5%, MN 2,67%, LPR 1,2%.

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

OKRĘG 22 (KROŚNIEŃSKI)

do obsadzenia: 11 mandatów
frekwencja 48,52%

Prawo i Sprawiedliwość 44,19%, 6 mandatów (Marek Kuchciński 35.060 głosów, Stanisław Zając 32.962 głosy, Mieczysław Golba 12.044 głosy, Piotr Babinetz 8.403 głosy, Andrzej Ćwierz 6.903 głosy, Jan Bury 6.652 głosy)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 29,3%, 3 mandaty (Elżbieta Łukacijewska 25.011 głosów, Piotr Tomański 11.578 głosów, Tomasz Kulesza 9.296 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 12,96%, 1 mandat (Mieczysław Kasprzak 10.331 głosów)
Lewica i Demokraci 9,21%, 1 mandat (Wojciech Pomajda 11.015 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,81%
Liga Polskich Rodzin 1,49%
Polska Partia Pracy 1,05%

POWIAT PO POWIECIE:
Bieszczadzki (frekw. 42,06%): PO 39,41%, PiS 32,65%, LiD 13,58%, PSL 9,92%, Samoobrona 2,27%, LPR 1,2%;
Brzozowski (frekw. 44%): PiS 57,59%, PO 18,41%, PSL 11,46%, LiD 7,24%, Samoobrona 2,38%, LPR 1,81%, PPP 1,12%;
Jarosławski (frekw. 51,25%): PiS 46,11%, PO 25,89%, PSL 18,26%, LiD 5,51%, Samoobrona 2,01%, LPR 1,33%;
Jasielski (frekw. 48,85%): PiS 52,13%, PO 24,89%, PSL 9,71%, LiD 8,02%, LPR 2,24%, PPP 1,64%, Samoobrona 1,37%;
Krośnieński (frekw. 47,64%): PiS 49,02%, PO 26,81%, PSL 9,86%, LiD 9,81%, LPR 1,77%, Samoobrona 1,54%, PPP 1,2%;
Leski (frekw. 45,72%): PiS 39,54%, PO 34,89%, LiD 11,72%, PSL 9,53%, Samoobrona 1,75%, PPP 1,39%, LPR 1,18%;
Lubaczowski (frekw. 45,88%): PSL 34,96%, PiS 34,8%, PO 16,91%, LiD 8,5%, Samoobrona 2,61%, LPR 1,14%, PPP 1,07%;
Przemyski (frekw. 46,34%): PiS 42%, PO 33,86%, PSL 12,17%, LiD 7,51%, Samoobrona 2,31%, LPR 1,23%;
Przeworski (frekw. 47,37%): PiS 46,63%, PSL 22,27%, PO 20,92%, LiD 6,15%, Samoobrona 2,02%, LPR 1,08%;
Sanocki (frekw. 45,71%): PiS 37,71%, PO 33,21%, LiD 14,81%, PSL 9,56%, Samoobrona 2,43%, LPR 1,42%;
m. Krosno (frekw. 56,41%): PO 43,62%, PiS 36,5%, LiD 12,62%, PSL 4,17%, LPR 1,61%;
m. Przemyśl (frekw. 56,14%): PO 46,15%, PiS 36,38%, LiD 11,56%, PSL 3,17%, LPR 1,1%.

OKRĘG 23 (RZESZOWSKI)

do obsadzenia: 15 mandatów
frekwencja 52,47%

Prawo i Sprawiedliwość 48,43%, 8 mandatów (Stanisław Ożóg 38.687 głosów, Grażyna Gęsicka 28.982 głosy, Kazimierz Moskal 21.612 głosów, Zbigniew Chmielowiec 17.243 głosy, Andrzej Szlachta 16.319 głosów, Krzysztof Popiołek 13.467 głosów, Kazimierz Gołojuch 12.781 głosów, Antoni Błądek 10.642 głosy)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 27,81%, 4 mandaty (Krystyna Skowrońska 33.557 głosów, Zbigniew Rynasiewicz 28.690 głosów, Jan Tomaka 11.713 głosów, Renata Butryn 10.940 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 11,16%, 2 mandaty (Jan Bury 21.426 głosów, Leszek Deptuła 6.688 głosów)
Lewica i Demokraci 8,78%, 1 mandat (Tomasz Kamiński 15.200 głosów)

Liga Polskich Rodzin 1,84%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,09%
Polska Partia Pracy 0,89%

POWIAT PO POWIECIE:
Dębicki (frekw. 51,56%): PiS 52,53%, PO 24,68%, PSL 10,52%, LiD 8,05%, LPR 1,92%, Samoobrona 1,32%;
Kolbuszowski (frekw. 47,69%): PiS 63,78%, PO 16,82%, PSL 10,1%, LiD 4,48%, LPR 3,09%, Samoobrona 1,02%;
Leżajski (frekw. 49,71%): PiS 53,4%, PO 27,56%, PSL 10,95%, LiD 4,38%, LPR 1,62%, Samoobrona 1,31%;
Łańcucki (frekw. 54,42%): PiS 56,58%, PO 22,63%, PSL 11,72%, LiD 4,68%, LPR 2,45%, Samoobrona 1,21%;
Mielecki (frekw. 51,45%): PiS 45,23%, PO 28,22%, PSL 15,02%, LiD 7,93%, LPR 1,5%, Samoobrona 1,26%;
Niżański (frekw. 43,58%): PiS 50,54%, PO 19,58%, PSL 14,02%, LiD 10,78%, LPR 2,52%, Samoobrona 1,47%, PPP 1,09%;
Ropczycko-Sędziszowski (frekw. 51,58%): PiS 57,66%, PSL 20,52%, PO 13,4%, LiD 4,68%, LPR 1,44%, Samoobrona 1,23%, PPP 1,07%;
Rzeszowski (frekw. 54,58%): PiS 55,38%, PO 23,15%, PSL 11,86%, LiD 5,57%, LPR 1,97%, Samoobrona 1,15%;
Stalowowolski (frekw. 48,14%): PiS 45,98%, PO 32,58%, LiD 11,99%, PSL 5,65%, LPR 1,86%, Samoobrona 1,08%;
Strzyżowski (frekw. 46,82%): PiS 50,3%, PO 20,72%, PSL 19,33%, LiD 5,01%, LPR 2,2%, Samoobrona 1,41%, PPP 1,03%;
Tarnobrzeski (frekw. 47,29%): PiS 42,25%, PO 33,09%, LiD 11,35%, PSL 9,76%, LPR 1,49%, Samoobrona 1,11%;
m. Rzeszów (frekw. 64,23%): PO 41,35%, PiS 35,43%, LiD 13,49%, PSL 7,02%, LPR 1,38%;
m. Tarnobrzeg (frekw. 54,05%): PO 37,66%, PiS 33,67%, LiD 19,63%, PSL 5,69%, LPR 1,71%.

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

OKRĘG 24 (BIAŁOSTOCKI)

do obsadzenia: 15 mandatów
frekwencja 49,5%

Prawo i Sprawiedliwość 38,81%, 7 mandatów (Krzysztof Putra 53.651 głosów, Krzysztof Jurgiel 28.212 głosów, Jarosław Zieliński 21.830 głosów, Jacek Bogucki 13.236 głosów, Mariusz Kamiński 11.823 głosy, Lech Kołakowski 10.457 głosów, Kazimierz Gwiazdowski 7.545 głosów)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 32,36%, 5 mandatów (Robert Tyszkiewicz 30.971 głosów, Damian Raczkowski 15.762 głosy, Józef Klim 9.938 głosów, Leszek Cieślik 9.564 głosy, Jacek Żalek 9.560 głosów)
Lewica i Demokraci 14,72%, 2 mandaty (Jarosław Matwiejuk 20.770 głosów, Eugeniusz Czykwin 14.234 głosy)
Polskie Stronnictwo Ludowe 9,14%, 1 mandat (Jan Kamiński 11.978 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 2,02%
Liga Polskich Rodzin 1,44%
Partia Kobiet 0,9%
Polska Partia Pracy 0,61%

POWIAT PO POWIECIE:
Augustowski (frekw. 45,22%): PO 37,78%, PiS 36,33%, PSL 13%, LiD 7,24%, Samoobrona 3,27%, LPR 1,17%;
Białostocki (frekw. 49,67%): PiS 44,27%, PO 31,15%, LiD 12,11%, PSL 7,63%, Samoobrona 1,6%, LPR 1,49%, PK 1,03%;
Bielski (frekw. 49,2%): PiS 39,45%, LiD 26,71%, PO 23,92%, PSL 5,04%, Samoobrona 2,38%, LPR 1,2%;
Grajewski (frekw. 40,75%): PiS 45,17%, PO 24,62%, PSL 17,15%, LiD 6,96%, Samoobrona 2,63%, LPR 1,76%;
Hajnowski (frekw. 45,62%): LiD 40,39%, PO 27,89%, PSL 15,48%, PiS 10,68%, Samoobrona 2,89%;
Kolneński (frekw. 41,05%): PiS 44,22%, PSL 24,43%, PO 16,03%, Samoobrona 7,23%, LiD 4,64%, LPR 2,27%;
Łomżyński: (frekw. 42,88%): PiS 61,74%, PO 14,11%, PSL 11,7%, LiD 4,77%, Samoobrona 4,39%, LPR 1,88%;
Moniecki (frekw. 39,82%): PiS 43,2%, PO 23,41%, PSL 19,13%, LiD 6,38%, Samoobrona 4,28%, LPR 2,08%;
Sejneński (frekw. 38,99%): PO 27,93%, PiS 26,01%, PSL 24,08%, LiD 14,88%, Samoobrona 4,54%, LPR 1,02%;
Siemiatycki (frekw. 42,97%): PiS 41,38%, PO 25,37%, LiD 17,17%, PSL 11,23%, Samoobrona 2,53%;
Sokólski (frekw. 41,26%): PiS 40,44%, PO 27,04%, PSL 16,37%, LiD 10,7%, Samoobrona 2,75%, LPR 1,08%;
Suwalski (frekw. 41,15%): PiS 39,06%, PSL 23,54%, PO 20,79%, LiD 9,21%, Samoobrona 4,53%, LPR 1,57%;
Wysokomazowiecki (frekw. 51,18%): PiS 61,52%, PO 17,08%, PSL 10,57%, LiD 5,63%, LPR 2,28%, Samoobrona 1,93%;
Zambrowski (frekw. 45,68%): PiS 48,67%, PO 24,91%, PSL 12,88%, LiD 7,98%, LPR 2,42%, Samoobrona 2,09%;
m. Białystok (frekw. 60,6%): PO 44,43%, PiS 31,75%, LiD 17,53%, PSL 2,8%, LPR 1,23%, PK 1,16%;
m. Łomża (frekw. 51,46%): PiS 41,8%, PO 35,09%, LiD 14,73%, PSL 4,16%, LPR 1,96%;
m. Suwałki (frekw. 51,83%): PO 38,05%, PiS 32,62%, LiD 19,45%, PSL 6,18%, PK 1,2%, Samoobrona 1,02%.

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

OKRĘG 25 (GDAŃSKI)

do obsadzenia: 12 mandatów
frekwencja 58,34%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 54,62%, 8 mandatów (Sławomir Nowak 65.993 głosy, Jarosław Wałęsa 61.278 głosów, Anna Zielińska-Głębocka 19.268 głosów, Arkadiusz Rybicki 13.968 głosów, Sławomir Neumann 11.742 głosy, Jerzy Kozdroń 10.671 głosów, Jan Kulas 9.607 głosów, Iwona Guzowska 9.534 głosy)
Prawo i Sprawiedliwość 27,08%, 3 mandaty (Maciej Płażyński 58.318 głosów, Jacek Kurski 23.585 głosów, Tadeusz Cymański 17.726 głosów)
Lewica i Demokraci 10,59%, 1 mandat (Bogdan Lis 12.468 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe 4,38%
Liga Polskich Rodzin 1,34%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,19%
Polska Partia Pracy 0,81%

POWIAT PO POWIECIE:
Gdański (frekw. 56,72%): PO 55,53%, PiS 25,88%, LiD 8,68%, PSL 6,81%, LPR 1,23%;
Kwidzyński (frekw. 46,16%): PO 51,26%, PiS 24,58%, LiD 15,17%, PSL 4,75%, Samoobrona 1,82%, LPR 1,36%, PPP 1,06%;
Malborski (frekw. 50,35%): PO 45,37%, PiS 23,01%, LiD 15,15%, PSL 11,58%, Samoobrona 2,6%, LPR 1,23%, PPP 1,06%;
Nowodworski (frekw. 45,96%): PO 44,5%, PiS 23%, PSL 12,36%, LiD 11,56%, Samoobrona 6,63%;
Starogardzki (frekw. 49,31%): PO 41,97%, PiS 34,88%, LiD 11,87%, PSL 6,66%, Samoobrona 2%, LPR 1,41%, PPP 1,22%;
Sztumski (frekw. 42,19%): PO 45,6%, PiS 24,92%, LiD 14,48%, PSL 9,74%, Samoobrona 2,72%, LPR 1,38%, PPP 1,16%;
Tczewski (frekw. 50,19%): PO 48,31%, PiS 29,08%, LiD 11,82%, PSL 6,46%, Samoobrona 1,89%, LPR 1,31%, PPP 1,13%;
m. Gdańsk (frekw. 67,47%): PO 59,65%, PiS 26,61%, LiD 9,31%, PSL 1,98%, LPR 1,39%;
m. Sopot (frekw. 70,64%): PO 61,45%, PiS 26,04%, LiD 8,9%, PSL 1,63%, LPR 1,22%;
statki (frekw. 100%): PO 62,75%, PiS 24,84%, LiD 5,23%, PSL 3,92%, LPR 3,27%.

OKRĘG 26 (GDYŃSKI)

do obsadzenia: 14 mandatów
frekwencja 56,8%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 51,03%, 8 mandatów (Marek Biernacki 84.157 głosów, Zbigniew Konwiński 19.553 głosy, Tadeusz Aziewicz 17.275 głosów, Kazimierz Plocke 15.763 głosy, Jerzy Budnik 12.893 głosy, Zdzisław Czucha 10.560, Stanisław Lamczyk 10.155 głosów, Witold Namyślak 9.441 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 26,55%, 3 mandaty (Jarosław Sellin 18.167 głosów, Zbigniew Kozak 9.608 głosów, Piotr Stanke 8.824 głosy)
Lewica i Demokraci 12,45%, 2 mandaty (Joanna Senyszyn 25.193 głosy, Izabela Jaruga-Nowacka 14.827 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe 6,12%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,56%
Liga Polskich Rodzin 1,37%
Polska Partia Pracy 0,93%

POWIAT PO POWIECIE:
Bytowski (frekw. 46,58%): PO 43,49%, PiS 25,42%, LiD 13,25%, PSL 12,49%, Samoobrona 2,94%, LPR 1,38%, PPP 1,03%;
Chojnicki (frekw. 52,48%): PO 45,81%, PiS 30,6%, LiD 11,82%, PSL 6,8%, Samoobrona 2,36%, LPR 1,46%, PPP 1,16%;
Człuchowski (frekw. 47,38%): PO 39,89%, LiD 27,25%, PiS 16,47%, PSL 11,06%, Samoobrona 2,66%, PPP 1,38%, LPR 1,3%;
Kartuski (frekw. 57,42%): PO 44,03%, PiS 36,41%, PSL 8,45%, LiD 5,78%, Samoobrona 2,28%, LPR 2,07%;
Kościerski (frekw. 53,38%): PO 46,65%, PiS 33,95%, LiD 7,86%, PSL 6,6%, Samoobrona 2,69%, LPR 1,23%, PPP 1,02%;
Lęborski (frekw. 51,52%): PO 50,54%, PiS 23,88%, LiD 14,49%, PSL 6,78%, Samoobrona 1,85%, LPR 1,42%, PPP 1,05%;
Pucki (frekw. 56,74%): PO 54,3%, PiS 24,68%, PSL 8,89%, LiD 8,59%, Samoobrona 1,3%, LPR 1,18%, PPP 1,05%;
Słupski (frekw. 44,6%): PO 46,93%, PiS 21,72%, LiD 16,19%, PSL 9,74%, Samoobrona 2,82%, LPR 1,31%, PPP 1,29%;
Wejherowski (frekw. 58,08%): PO 52,43%, PiS 28,95%, LiD 9,01%, PSL 6%, LPR 1,48%, Samoobrona 1,25%;
m. Gdynia (frekw. 68,13%): PO 58,48%, PiS 24,26%, LiD 12,78%, PSL 2,22%, LPR 1,12%;
m. Słupsk (frekw. 59,02%): PO 50,45%, PiS 23,3%, LiD 19,01%, PSL 3,87%, LPR 1,4%, Samoobrona 1,2%;
statki (frekw. 91,79%): PO 82,79%, PiS 7,38%, LiD 5,74%, PSL 4,1%.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

OKRĘG 27 (BIELSKI)

do obsadzenia: 9 mandatów
frekwencja 58,84%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 41,76%, 4 mandaty (Tomasz Tomczykiewicz 41.035 głosów, Mirosława Nykiel 33.180 głosów, Tadeusz Kopeć 16.325 głosów, Adam Wykręt 10.180 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 35,41%, 4 mandaty (Stanisław Szwed 42.604 głosy, Jacek Falfus 18.814 głosów, Kazimierz Matuszny 13.379 głosów, Stanisław Pięta 10.996 głosów)
Lewica i Demokraci 12,81%, 1 mandat (Bożena Kotkowska 15.234 głosy)

Polskie Stronnictwo Ludowe 6,62%
Polska Partia Pracy 1,34%
Liga Polskich Rodzin 1,14%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 0,91%

POWIAT PO POWIECIE:
Bielski (frekw. 59,92%): PO 41,52%, PiS 37,28%, LiD 11,73%, PSL 6,25%, PPP 1,33%, LPR 1,03%;
Cieszyński (frekw. 57,25%): PO 43,72%, PiS 28,07%, LiD 17,54%, PSL 7,17%, PPP 1,45%, Samoobrona 1,04%;
Pszczyński (frekw. 57,4%): PiS 41,93%, PO 37,18%, LiD 9,26%, PSL 8,4%, PPP 1,26%, LPR 1,04%;
Żywiecki (frekw. 54,39%): PiS 43,17%, PO 33,16%, LiD 10,63%, PSL 9,1%, LPR 1,44%, PPP 1,32%, Samoobrona 1,18%;
m. Bielsko-Biała (frekw. 64,08%): PO 48,71%, PiS 31,43%, LiD 12,93%, PSL 3,76%, PPP 1,33%, LPR 1,2%.

OKRĘG 28 (CZĘSTOCHOWSKI)

do obsadzenia: 7 mandatów
frekwencja 52,94%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 40,12%, 3 mandaty (Halina Rozpondek 42.951 głosów, Grzegorz Sztolcman 12.701 głosów, Izabela Leszczyna 11.617 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 30,88%, 3 mandaty (Szymon Giżyński 28.531 głosów, Jadwiga Wiśniewska 20.814 głosów, Lucjan Karasiewicz 10.938 głosów)
Lewica i Demokraci 14,76%, 1 mandat (Krzysztof Matyjaszczyk 16.432 głosy)

Polskie Stronnictwo Ludowe 9,79%
Liga Polskich Rodzin 1,55%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,53%
Polska Partia Pracy 1,36%

POWIAT PO POWIECIE:
Częstochowski (frekw. 48,06%): PO 31,64%, PiS 30,24%, PSL 19,72%, LiD 13,2%, Samoobrona 2,02%, PPP 1,64%, LPR 1,54%;
Kłobucki (frekw. 46,98%): PiS 32,87%, PO 30,74%, PSL 18,95%, LiD 12,98%, Samoobrona 1,86%, PPP 1,34%, LPR 1,25%;
Lubliniecki (frekw. 49,07%): PO 42,42%, PiS 37%, LiD 9,78%, PSL 5,08%, Samoobrona 3,25%, LPR 1,31%, PPP 1,16%;
Myszkowski (frekw. 47,64%): PO 37,77%, PiS 32,09%, LiD 15,95%, PSL 9,49%, Samoobrona 2,2%, PPP 1,35%, LPR 1,15%;
m. Częstochowa (frekw. 60,43%): PO 46,2%, PiS 28,84%, LiD 16,86%, PSL 4,37%, LPR 1,79%, PPP 1,3%.

OKRĘG 29 (GLIWICKI)

do obsadzenia: 10 mandatów
frekwencja 50,96%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 49,69%, 6 mandatów (Andrzej Gałażewski 33.766 głosów, Krystyna Szumilas 27.100 głosów, Mirosław Sekuła 22.261 głosów, Tomasz Głogowski 20.744 głosy, Jacek Brzezinka 9.127 głosów, Jan Kaźmierczak 7.641 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 29,62%, 3 mandaty (Zbigniew Religa 62.228 głosów, Wojciech Szarama 7.645 głosów, Aleksander Chłopek 5.762 głosy)
Lewica i Demokraci 13,26%, 1 mandat (Wacław Martyniuk 16.125 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe 4,63%
Polska Partia Pracy 1,01%
Liga Polskich Rodzin 0,97%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 0,82%

POWIAT PO POWIECIE:
Gliwicki (frekw. 48,73%): PO 45,5%, PiS 34,25%, LiD 10,13%, PSL 6,94%, Samoobrona 1,1%, PPP 1,08%, LPR 1,01%;
Tarnogórski (frekw. 52,11%): PO 48,38%, PiS 33,19%, LiD 10,37%, PSL 5,29%;
m. Bytom (frekw. 48,54%): PO 47,9%, PiS 30,16%, LiD 14,99%, PSL 4,08%, PPP 1,08%, LPR 1,02%;
m. Gliwice (frekw. 58,37%): PO 53,14%, PiS 25,96%, LiD 13,98%, PSL 4,44%;
m. Zabrze (frekw. 46,14%): PO 50,81%, PiS 27,86%, LiD 15,01%, PSL 3,38%, PPP 1,15%.

OKRĘG 30 (RYBNICKI)

do obsadzenia: 9 mandatów
frekwencja 53,01%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 44,55%, 4 mandaty (Henryk Siedlaczek 35.124 głosy, Krzysztof Gadowski 18.003 głosy, Marek Krząkała 15.469 głosów, Ryszard Zawadzki 11.113 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 36,23%, 4 mandaty (Bolesław Piecha 44.052 głosy, Izabela Kloc 14.077 głosów, Adam Gawęda 7.757 głosów, Grzegorz Janik 7.570 głosów)
Lewica i Demokraci 11,99%, 1 mandat (Tadeusz Motowidło 17.087 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe 3,98%
Polska Partia Pracy 1,29%
Liga Polskich Rodzin 1,01%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 0,95%

POWIAT PO POWIECIE:
Mikołowski (frekw. 58,57%): PO 49,24%, PiS 35,5%, LiD 7,59%, PSL 4,73%, LPR 1,14%, PPP 1%;
Raciborski (frekw. 43,56%): PO 59,26%, PiS 24,88%, LiD 9,38%, PSL 3,13%, LPR 1,28%, PPP 1,12%;
Rybnicki (frekw. 51,64%): PiS 42,25%, PO 40,04%, LiD 9,61%, PSL 4,45%, PPP 1,48%, Samoobrona 1,17%, LPR 1%;
Wodzisławski (frekw. 53,07%): PO 41%, PiS 38,72%, LiD 12,58%, PSL 4,33%, PPP 1,38%, Samoobrona 1,08%;
m. Jastrzębie-Zdrój (frekw. 55,58%): PiS 40,49%, PO 34,3%, LiD 19,06%, PSL 3,45%, PPP 1,03%;
m. Rybnik (frekw. 55,16%): PO 46,21%, PiS 35,21%, LiD 11,39%, PSL 3,78%, PPP 1,6%;
m. Żory (frekw. 54,74%): PO 41,51%, PiS 36,85%, LiD 14,36%, PSL 3,98%, PPP 1,24%, Samoobrona 1,15%.

OKRĘG 31 (KATOWICKI)

do obsadzenia: 12 mandatów
frekwencja 57,45%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 49,74%, 7 mandatów (Kazimierz Kutz 113.280 głosów, Danuta Pietraszewska 22.790 głosów, Jerzy Ziętek 11.886 głosów, Marek Plura 10.528 głosów, Jan Rzymełka 8.958 głosów, Marek Wójcik 8.870 głosów, Elżbieta Pierzchała 8.553 głosy)
Prawo i Sprawiedliwość 31,52%, 4 mandaty (Jerzy Polaczek 56.018 głosów, Andrzej Sośnierz 27.758 głosów, Grzegorz Tobiszowski 13.984 głosy, Maria Nowak 9.718 głosów)
Lewica i Demokraci 12,26%, 1 mandat (Andrzej Celiński 20.338 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe 3,31%
Polska Partia Pracy 1,62%
Liga Polskich Rodzin 0,97%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 0,59%

POWIAT PO POWIECIE:
Bieruńsko-Lędziński (frekw. 55,69%): PiS 47,05%, PO 38,88%, LiD 7,71%, PSL 3,16%, PPP 1,46%;
m. Chorzów (frekw. 53,93%): PO 56,7%, PiS 25,09%, LiD 12,22%, PSL 2,5%, PPP 1,64%, LPR 1,24%;
m. Katowice (frekw. 62,09%): PO 53,3%, PiS 27,9%, LiD 12,23%, PSL 3,24%, PPP 1,86%;
m. Mysłowice (frekw. 56,86%): PO 41,03%, PiS 34,2%, LiD 18,65%, PSL 2,93%, PPP 1,39%, LPR 1,18%;
m. Piekary Śląskie (frekw. 53,49%): PiS 42,68%, PO 42,51%, LiD 9,31%, PSL 2,95%, PPP 1,18%;
m. Ruda Śląska (frekw. 53,63%): PO 45,53%, PiS 36,9%, LiD 11,72%, PSL 2,91%, PPP 1,55%;
m. Siemanowice Śląskie (frekw. 54,92%): PO 53,14%, PiS 27,4%, LiD 13,76%, PSL 2,45%, PPP 1,64%;
m. Świętochłowice (frekw. 48,84%): PO 52,95%, PiS 29,16%, LiD 11,71%, PSL 2,47%, PPP 1,99%, LPR 1,05%;
m. Tychy (frekw. 61,23%): PO 48,53%, PiS 31,3%, LiD 11,82%, PSL 5,55%, PPP 1,28%.

OKRĘG 32 (SOSNOWIECKI)

do obsadzenia: 9 mandatów
frekwencja 55,21%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 44,75%, 5 mandatów (Grzegorz Dolniak 38.444 głosy, Piotr van der Coghen 28.657 głosów, Wojciech Saługa 22.275 głosów, Beata Małecka-Libera 20.877 głosów, Jarosław Pięta 8.238 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 24,98%, 2 mandaty (Ewa Malik 32.231 głosów, Waldemar Andzel 10.121 głosów)
Lewica i Demokraci 21,61%, 2 mandaty (Witold Klepacz 24.589 głosów, Grzegorz Pisalski 7.342 głosy)

Polskie Stronnictwo Ludowe 5,03%
Polska Partia Pracy 1,56%
Liga Polskich Rodzin 1,16%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 0,93%

POWIAT PO POWIECIE:
Będziński (frekw. 54,67%): PO 46,16%, PiS 23,75%, LiD 20,67%, PSL 5,31%, PPP 1,57%, LPR 1,44%, Samoobrona 1,1%;
Zawierciański (frekw. 50,09%): PO 36,21%, PiS 27,2%, LiD 23,87%, PSL 8,73%, PPP 1,64%, Samoobrona 1,35%, LPR 1%;
m. Dąbrowa Górnicza (frekw. 55,62%): PO 47,42%, PiS 24,63%, LiD 21,05%, PSL 3,23%, PPP 1,75%, LPR 1,11%;
m. Jaworzno (frekw. 57,35%): PO 49,6%, PiS 26,36%, LiD 13,71%, PSL 7,39%, PPP 1,27%;
m. Sosnowiec (frekw. 57,48%): PO 44,48%, LiD 24,66%, PiS 24,32%, PSL 3,09%, PPP 1,51%, LPR 1,15%.

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

OKRĘG 33 (KIELECKI)

do obsadzenia: 16 mandatów
frekwencja 47,45%

Prawo i Sprawiedliwość 39,07%, 7 mandatów (Przemysław Gosiewski 138.405 głosów, Jarosław Rusiecki 4.637 głosów, Krzysztof Lipiec 4.525 głosów, Maria Zuba 3.492 głosy, Andrzej Bętkowski 3.112 głosów, Marek Kwitek 2.653 głosy, Waldemar Wrona 2.568 głosów)
Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 27,94%, 5 mandatów (Konstanty Miodowicz 33.229 głosów, Krzysztof Grzegorek 18.874 głosy, Artur Gierada 10.355 głosów, Zbigniew Pacelt 8.455 głosów, Marzena Okła-Drewnowicz 7.151 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 14,72%, 2 mandaty (Mirosław Pawlak 14.006 głosów, Andrzej Pałys 7.654 głosy)
Lewica i Demokraci 13,81%, 2 mandaty (Sławomir Kopyciński 8.778 głosów, Henryk Milcarz 7.960 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,63%
Liga Polskich Rodzin 0,98%
Polska Partia Pracy 0,94%
Partia Kobiet 0,9%

POWIAT PO POWIECIE:
Buski (frekw. 45,39%): PiS 34,84%, PSL 27,7%, PO 20,47%, LiD 12,4%, Samoobrona 2,26%;
Jędrzejowski (frekw. 42,88%): PiS 39,49%, PSL 23,86%, PO 19,44%, LiD 11,69%, Samoobrona 2,65%, LPR 1,17%, PPP 1,07%;
Kazimierski (frekw. 36,82%): PSL 38,83%, PiS 28,9%, PO 18,35%, LiD 8,97%, Samoobrona 3,1%;
Kielecki (frekw. 44,64%): PiS 48,37%, PO 24,1%, PSL 13,23%, LiD 10,32%, Samoobrona 1,37%;
Konecki (frekw. 46,38%): PiS 44,73%, PO 28,39%, LiD 13,72%, PSL 8,53%, Samoobrona 1,54%, PPP 1,18%, LPR 1,15%;
Opatowski (frekw. 40,59%): PSL 40,79%, PiS 32,73%, PO 13,19%, LiD 7,67%, Samoobrona 2,76%, PK 1,01%;
Ostrowiecki (frekw. 43,66%): PO 34,56%, PiS 32,97%, LiD 17,18%, PSL 11,14%, PK 1,21%, Samoobrona 1,13%, PPP 1,09%;
Pińczowski (frekw. 42,63%): PiS 31,91%, PO 24,36%, PSL 23,56%, LiD 14,07%, Samoobrona 3,61%, LPR 1,04%;
Sandomierski (frekw. 44,68%): PiS 37,37%, PSL 24,52%, PO 21,88%, LiD 11,58%, Samoobrona 2,21%;
Skarżyski (frekw. 50,51%): PiS 39,08%, PO 36,97%, LiD 14,5%, PSL 5,45%, Samoobrona 1,31%;
Starachowicki (frekw. 46,98%): PiS 40,04%, PO 28,32%, LiD 15,96%, PSL 10,45%, Samoobrona 1,98%, PK 1,16%, LPR 1,08%, PPP 1,01%;
Staszowski (frekw. 42,43%): PiS 43,95%, PO 19,55%, PSL 18,85%, LiD 12,54%, Samoobrona 2,63%;
Włoszczowski (frekw. 45,57%): PiS 49,78%, PSL 16,69%, PO 15,56%, LiD 13,69%, Samoobrona 1,63%, LPR 1,26%;
m. Kielce (frekw. 62,53%): PO 38,94%, PiS 35,09%, LiD 17,31%, PSL 4,98%, PK 1,22%.

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

OKRĘG 34 (ELBLĄSKI)

do obsadzenia: 8 mandatów
frekwencja 46,89%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 43,34%, 4 mandaty (Krzysztof Lisek 25.548 głosów, Tadeusz Naguszewski 15.577 głosów, Adam Żyliński 11.835 głosów, Miron Sycz 9.075 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 24,26%, 2 mandaty (Leonard Krasulski 17.184 głosy, Zbigniew Babalski 6.580 głosów)
Lewica i Demokraci 15,43%, 1 mandat (Witold Gintowt-Dziewiałtowski 9.875 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 11,42%, 1 mandat (Stanisław Żelichowski 6.437 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 3%
Liga Polskich Rodzin 1,4%
Polska Partia Pracy 1,14%

POWIAT PO POWIECIE:
Bartoszycki (frekw. 44,22%): PO 46,07%, PiS 18,24%, LiD 14,61%, PSL 9,93%, Samoobrona 8,89%, LPR 1,15%, PPP 1,11%;
Braniewski (frekw. 43,55%): PO 39,32%, PiS 20,89%, LiD 17,71%, PSL 17,05%, Samoobrona 2,53%, LPR 1,25%, PPP 1,25%;
Działdowski (frekw. 43,21%): PO 35,71%, PiS 28,25%, LiD 15,54%, PSL 14,55%, Samoobrona 2,6%, LPR 2,14%, PPP 1,22%;
Elbląski (frekw. 40,37%): PO 41,79%, PiS 25,25%, LiD 14,46%, PSL 11,99%, Samoobrona 3,38%, LPR 1,67%, PPP 1,47%;
Iławski (frekw. 46,23%): PO 42,71%, PiS 25,68%, PSL 14,44%, LiD 11,99%, Samoobrona 2,61%, LPR 1,35%, PPP 1,21%;
Lidzbarski (frekw. 44,54%): PO 47,72%, PiS 22,99%, LiD 12,62%, PSL 10,98%, Samoobrona 3,13%, LPR 1,28%, PPP 1,28%;
Nowomiejski (frekw. 45,27%): PSL 28,07%, PO 27,87%, PiS 26,69%, LiD 9,12%, Samoobrona 5,53%, LPR 1,47%, PPP 1,25%;
Ostródzki (frekw. 45,48%): PO 44,76%, PiS 22,11%, LiD 18,02%, PSL 10,43%, Samoobrona 2,07%, LPR 1,4%, PPP 1,21%;
m. Elbląg (frekw. 57,3%): PO 49,07%, PiS 25,97%, LiD 18,07%, PSL 3,82%, LPR 1,2%, Samoobrona 1,02%.

OKRĘG 35 (OLSZTYŃSKI)

do obsadzenia: 10 mandatów
frekwencja 48,9%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 45,25%, 5 mandatów (Sławomir Rybicki 30.218 głosów, Beata Bublewicz 19.470 głosów, Lidia Staroń 15.514 głosów, Andrzej Orzechowski 10.052 głosy, Janusz Cichoń 9.521 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 24,15%, 3 mandaty (Aleksander Szczygło 29.592 głosy, Jerzy Gosiewski 9.244 głosy, Iwona Arent 7.187 głosów)
Lewica i Demokraci 14,07%, 1 mandat (Tadeusz Iwiński 18.408 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 12,61%, 1 mandat (Adam Krzyśków 6.258 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,7%
Liga Polskich Rodzin 1,3%
Polska Partia Pracy 0,92%

POWIAT PO POWIECIE:
Ełcki (frekw. 42,99%): PO 43,03%, PiS 29,86%, LiD 14,69%, PSL 8,1%, Samoobrona 1,86%, LPR 1,52%;
Giżycki (frekw. 47,02%): PO 45,4%, PiS 21,99%, PSL 15,15%, LiD 13,29%, Samoobrona 1,69%, LPR 1,39%, PPP 1,09%;
Gołdapski (frekw. 40,07%): PO 42,21%, PiS 20,54%, PSL 20,41%, LiD 13%, Samoobrona 1,87%, LPR 1,08%;
Kętrzyński (frekw. 43,52%): PO 39,69%, PSL 21,54%, PiS 20,8%, LiD 14,41%, Samoobrona 1,64%;
Mrągowski (frekw. 47,66%): PO 46,37%, PiS 23,9%, PSL 14,07%, LiD 11,96%, Samoobrona 1,37%, LPR 1,33%, PPP 1%;
Nidzicki (frekw. 42,24%): PO 35,7%, PiS 29,55%, LiD 15,96%, PSL 12,81%, LPR 2,69%, Samoobrona 2,12%, PPP 1,16%;
Olecki (frekw. 40,88%): PO 35,58%, PiS 28,71%, PSL 16,89%, LiD 13,4%, Samoobrona 2,19%, LPR 2,1%, PPP 1,13%;
Olsztyński (frekw. 45,98%): PO 48,87%, PiS 22,49%, LiD 12,87%, PSL 10,94%, Samoobrona 2,63%, PPP 1,11%, LPR 1,08%;
Piski (frekw. 44,68%): PO 32,23%, PiS 29,38%, PSL 22,71%, LiD 11,64%, Samoobrona 1,78%, LPR 1,31%;
Szczycieński (frekw. 45,14%): PO 36,47%, PiS 25,2%, PSL 20,63%, LiD 13,02%, Samoobrona 2,46%, LPR 1,23%;
Węgorzewski (frekw. 42,57%): PO 42,98%, PiS 20,96%, LiD 17,84%, PSL 11,89%, Samoobrona 3,68%, LPR 1,49%, PPP 1,16%;
m. Olsztyn (frekw. 65,08%): PO 53,75%, PiS 22,5%, LiD 15,4%, PSL 5,8%, LPR 1,16%.

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

OKRĘG 36 (KALISKI)

do obsadzenia: 12 mandatów
frekwencja 50,91%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 38,59%, 5 mandatów (Rafał Grupiński 26.944 głosy, Wojciech Ziemniak 26.623 głosy, Jarosław Urbaniak 19.788 głosów, Maciej Orzechowski 14.940 głosów, Witold Sitarz 11.328 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 26,48%, 3 mandaty (Jan Dziedziczak 24.809 głosów, Adam Rogacki 17.206 głosów, Andrzej Dera 13.190 głosów)
Lewica i Demokraci 16,89%, 2 mandaty (Leszek Aleksandrzak 16.508 głosów, Wiesław Szczepański 10.579 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 13,04%, 2 mandaty (Andrzej Grzyb 15.640 głosów, Józef Racki 4.833 głosy)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 2,19%
Liga Polskich Rodzin 1,25%
Polska Partia Pracy 1,2%

POWIAT PO POWIECIE:
Gostyński (frekw. 46,44%): PO 36,47%, PiS 25,53%, LiD 18,05%, PSL 14,61%, Samoobrona 2,65%, PPP 1,48%, LPR 1,2%;
Jarociński (frekw. 49,82%): PO 36,99%, PiS 28,33%, LiD 15,75%, PSL 14,77%, Samoobrona 1,85%, PPP 1,4%;
Kaliski (frekw. 43,62%): PiS 34,99%, PSL 20,27%, PO 19,82%, LiD 18,97%, Samoobrona 3,55%, LPR 1,22%, PPP 1,19%;
Kępiński (frekw. 50,15%): PO 36,29%, PiS 31,68%, PSL 14,24%, LiD 12,78%, Samoobrona 2,52%, PPP 1,32%, LPR 1,16%;
Kościański (frekw. 51,2%): PO 45,94%, PiS 22,79%, LiD 14,29%, PSL 12,42%, Samoobrona 2,23%, PPP 1,45%;
Krotoszyński (frekw. 50,81%): PO 39,08%, PiS 25,86%, PSL 16,51%, LiD 13,69%, Samoobrona 2,6%, PPP 1,17%, LPR 1,08%;
Leszczyński (frekw. 47,82%): PO 37,31%, PiS 24,12%, PSL 17,98%, LiD 14,89%, Samoobrona 2,77%, LPR 1,75%, PPP 1,17%;
Ostrowski (frekw. 52,93%): PO 38,41%, PiS 28,85%, LiD 16,78%, PSL 11,2%, Samoobrona 2,29%, PPP 1,25%, LPR 1,22%;
Ostrzeszowski (frekw. 46,37%): PSL 28,75%, PO 27,34%, PiS 25,05%, LiD 13,09%, Samoobrona 3,05%, LPR 1,5%, PPP 1,22%;
Pleszewski (frekw. 46,67%): PO 32,28%, PiS 27,55%, PSL 19,64%, LiD 15,29%, Samoobrona 2,65%, PPP 1,43%, LPR 1,16%;
Rawicki (frekw. 48,26%): PO 41,52%, PiS 20,14%, LiD 18,31%, PSL 14,79%, Samoobrona 2,64%, LPR 1,37%, PPP 1,23%;
m. Kalisz (frekw. 58,95%): PO 43,94%, PiS 26,94%, LiD 21,38%, PSL 4,9%, LPR 1,14%;
m. Leszno (frekw. 60,84%): PO 53,95%, LiD 20,09%, PiS 19,11%, PSL 3,36%, LPR 2,03%.

OKRĘG 37 (KONIŃSKI)

do obsadzenia: 9 mandatów
frekwencja 50,78%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 34,18%, 3 mandaty (Tomasz Nowak 28.279 głosów, Paweł Arndt 17.394 głosy, Irena Tomaszak-Zesiuk 9.741 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 29,24%, 3 mandaty (Witold Czarnecki 18.137 głosów, Adam Hofman 15.824 głosy, Zbigniew Dolata 13.763 głosy)
Lewica i Demokraci 17,44%, 2 mandaty (Tadeusz Tomaszewski 23.755 głosów, Elżbieta Streker-Dembińska 6.070 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 13,83%, 1 mandat (Eugeniusz Grzeszczak 13.189 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 2,36%
Polska Partia Pracy 1,58%
Liga Polskich Rodzin 1,38%

POWIAT PO POWIECIE:
Gnieźnieński (frekw. 55,44%): PO 37,77%, PiS 25,11%, LiD 24,64%, PSL 8,25%, Samoobrona 1,65%, PPP 1,34%, LPR 1,23%;
Kolski (frekw. 45,65%): PiS 33,85%, PSL 23,75%, PO 23,68%, LiD 12,67%, Samoobrona 3,37%, PPP 1,58%, LPR 1,11%;
Koniński (frekw. 43,93%): PiS 37,11%, PO 24,33%, PSL 16,67%, LiD 14,53%, Samoobrona 3,76%, PPP 1,88%, LPR 1,72%;
Słupecki (frekw. 47,21%): PSL 27,29%, PiS 26,26%, PO 25,33%, LiD 15,78%, Samoobrona 2,69%, PPP 1,64%, LPR 1,01%;
Średzki (frekw. 52,32%): PO 40,48%, PiS 22,65%, LiD 17,42%, PSL 13,12%, LPR 2,4%, Samoobrona 2,02%, PPP 1,92%;
Śremski (frekw. 53,02%): PO 42,1%, PiS 22,22%, LiD 17,38%, PSL 13,42%, Samoobrona 2,24%, PPP 1,77%;
Turecki (frekw. 47,39%): PiS 38,14%, PO 31,57%, LiD 14,28%, PSL 10,61%, Samoobrona 2,73%, PPP 1,62%, LPR 1,06%;
Wrzesiński (frekw. 53,16%): PO 38,91%, PiS 24,88%, PSL 15,07%, LiD 15,04%, Samoobrona 2,29%, LPR 2,27%, PPP 1,55%;
m. Konin (frekw. 59,72%): PO 42,27%, PiS 29,89%, LiD 18,39%, PSL 6,15%, PPP 1,29%, Samoobrona 1,04%.

OKRĘG 38 (PILSKI)

do obsadzenia: 9 mandatów
frekwencja 51,78%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 41,88%, 4 mandaty (Adam Szejnfeld 57.343 głosy, Jakub Rutnicki 18.590 głosów, Stanisław Chmielewski 8.102 głosy, Piotr Waśko 6.260 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 21,73%, 2 mandaty (Tomasz Górski 18.072 głosy, Maks Kraczkowski 11.756 głosów)
Lewica i Demokraci 19,75%, 2 mandaty (Romuald Ajchler 13.725 głosów, Stanisław Stec 10.908 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe 12,63%, 1 mandat (Stanisław Kalemba 13.295 głosów)

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 2,13%
Liga Polskich Rodzin 0,97%
Polska Partia Pracy 0,92%

POWIAT PO POWIECIE:
Chodzieski (frekw. 54,1%): PO 43,04%, LiD 19,89%, PiS 19,09%, PSL 14,48%, Samoobrona 1,71%;
Czarnkowsko-Trzcianecki (frekw. 55,01%): PO 44,93%, PiS 24,58%, LiD 16,74%, PSL 9,48%, Samoobrona 2,24%, LPR 1,06%;
Grodziski (frekw. 48,36%): PO 36,12%, PiS 23,6%, PSL 18,4%, LiD 17,05%, Samoobrona 2,53%, LPR 1,19%, PPP 1,11%;
Międzychodzki (frekw. 48,88%): PO 40,86%, LiD 23,51%, PiS 18,73%, PSL 13,17%, Samoobrona 1,72%, PPP 1,09%;
Nowotomyski (frekw. 51,97%): PO 44,66%, PiS 21,5%, PSL 16,01%, LiD 13,83%, Samoobrona 1,9%, LPR 1,09%, PPP 1,01%;
Obornicki (frekw. 52,79%): PO 41,01%, PiS 20%, LiD 19,22%, PSL 16,4%, Samoobrona 1,64%;
Pilski (frekw. 55,83%): PO 45,54%, PiS 23,56%, LiD 18,83%, PSL 8,57%, Samoobrona 1,82%;
Szamotulski (frekw. 51,86%): PO 45,04%, PiS 20,11%, LiD 19,82%, PSL 10,96%, Samoobrona 1,85%, LPR 1,21%, PPP 1,01%;
Wągrowiecki (frekw. 49,98%): PO 32,64%, LiD 28,53%, PiS 20,04%, PSL 13,9%, Samoobrona 3,22%;
Wolsztyński (frekw. 52,35%): PO 35,72%, LiD 25,76%, PiS 19,96%, PSL 15,1%, Samoobrona 1,76%;
Złotowski (frekw. 48,52%): PO 41,02%, PiS 23,35%, LiD 18,49%, PSL 12,16%, Samoobrona 3,22%.

OKRĘG 39 (POZNAŃSKI)

do obsadzenia: 10 mandatów
frekwencja 66,68%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 58,6%, 7 mandatów (Waldy Dzikowski 110.467 głosów, Arkady Fiedler 25.585 głosów, Michał Stuligrosz 24.513 głosów, Dariusz Lipiński 20.695 głosów, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz 17.040 głosów, Bożena Szydłowska 12.309 głosów, Marek Zieliński 10.207 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 21,04%, 2 mandaty (Zyta Gilowska 54.307 głosów, Jacek Tomczak 14.323 głosy)
Lewica i Demokraci 12,63%, 1 mandat (Krystyna Łybacka 24.405 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe 5,45%
Liga Polskich Rodzin 0,99%
Polska Partia Pracy 0,68%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 0,6%

POWIAT PO POWIECIE:
Poznański (frekw. 61,99%): PO 56,31%, PiS 21,53%, LiD 11,38%, PSL 8,05%, LPR 1,02%;
m. Poznań (frekw. 69,08%): PO 59,65%, PiS 20,82%, LiD 13,2%, PSL 4,26%.

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

OKRĘG 40 (KOSZALIŃSKI)

do obsadzenia: 8 mandatów
frekwencja 49,15%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 45,88%, 5 mandatów (Sebastian Karpiniuk 25.827 głosów, Stanisław Gawłowski 24.597 głosów, Danuta Olejniczak 11.631 głosów, Paweł Suski 7.451 głosów, Jan Kuriata 7.363 głosy)
Prawo i Sprawiedliwość 21,57%, 2 mandaty (Czesław Hoc 18.309 głosów, Marian Goliński 8.352 głosy)
Lewica i Demokraci 17,58%, 1 mandat (Stanisław Wrzątek 12.566 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe 8,58%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 4,24%
Polska Partia Pracy 1,12%
Liga Polskich Rodzin 1,04%

POWIAT PO POWIECIE:
Białogardzki (frekw. 44,41%): PO 44,27%, PiS 23,1%, LiD 20,33%, PSL 6,14%, Samoobrona 4,14%, PPP 1,02%;
Choszczeński (frekw. 41,78%): PO 38,34%, PSL 20,15%, PiS 18,85%, LiD 14,37%, Samoobrona 6,09%, PPP 1,15%, LPR 1,04%;
Drawski (frekw. 45,45%): PO 44,27%, PiS 21,06%, LiD 17,18%, PSL 9,3%, Samoobrona 5,52%, PPP 1,54%, LPR 1,13%;
Kołobrzeski (frekw. 54,32%): PO 48,42%, PiS 24,69%, LiD 16,82%, PSL 5,57%, Samoobrona 2,57%, PPP 1,19%;
Koszaliński (frekw. 45,58%): PO 44,1%, PiS 20,41%, LiD 14,33%, PSL 13,17%, Samoobrona 5,51%, PPP 1,24%, LPR 1,23%;
Sławieński (frekw. 44,72%): PO 41,19%, PiS 21,25%, LiD 16,74%, PSL 10,66%, Samoobrona 7,9%, PPP 1,13%, LPR 1,12%;
Szczecinecki (frekw. 47,52%): PO 47,85%, PiS 22,51%, LiD 16,88%, PSL 6,99%, Samoobrona 3,62%, PPP 1,12%, LPR 1,03%;
Świdwiński (frekw. 44,76%): PO 39,76%, PiS 21,87%, LiD 19,3%, PSL 11,65%, Samoobrona 4,83%, PPP 1,41%, LPR 1,19%;
Wałecki (frekw. 47,96%): PO 47,12%, LiD 20,06%, PiS 19,58%, PSL 8,23%, Samoobrona 2,89%, PPP 1,15%;
m. Koszalin (frekw. 61,09%): PO 50,74%, PiS 20,91%, LiD 18,92%, PSL 4,63%, Samoobrona 2,95%, LPR 1,08%.

OKRĘG 41 (SZCZECIŃSKI)

do obsadzenia: 13 mandatów
frekwencja: 53,53%

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 48,96%, 8 mandatów (Sławomir Nitras 65.776 głosów, Michał Marcinkiewicz 22.073 głosy, Arkadiusz Litwiński 19.827 głosów, Magdalena Kochan 17.052 głosy, Renata Zaremba 10.931 głosów, Sławomir Preiss 10.153 głosy, Cezary Urban 8.646 głosów, Konstanty Oświęcimski 7.975 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość 24,05%, 3 mandaty (Joachim Brudziński 33.237 głosów, Longin Komołowski 10.223 głosy, Mirosława Masłowska 8.431 głosów)
Lewica i Demokraci 17%, 2 mandaty (Grzegorz Napieralski 29.585 głosów, Bartosz Arłukowicz 21.543 głosy)

Polskie Stronnictwo Ludowe 6,12%
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 1,63%
Liga Polskich Rodzin 1,33%
Polska Partia Pracy 0,92%

POWIAT PO POWIECIE:
Goleniowski (frekw. 47,86%): PO 48,44%, PiS 20,04%, LiD 15,25%, PSL 11,34%, Samoobrona 2,26%, LPR 1,44%, PPP 1,23%;
Gryficki (frekw. 47%): PO 48,17%, PiS 18,68%, LiD 14,78%, PSL 13,75%, Samoobrona 2,48%, LPR 1,15%;
Gryfiński (frekw. 45,93%): PO 44,53%, PiS 27,82%, LiD 14,42%, PSL 7,44%, Samoobrona 2,73%, LPR 2,04%, PPP 1,01%;
Kamieński (frekw. 47,08%): PO 49,37%, PiS 21,51%, LiD 17,67%, PSL 6,86%, Samoobrona 2,11%, LPR 1,35%, PPP 1,12%;
Łobeski (frekw. 41,89%): PO 41,21%, PiS 21,45%, LiD 19,93%, PSL 10,63%, Samoobrona 3,8%, LPR 1,67%, PPP 1,32%;
Myśliborski (frekw. 45,54%): PO 45,65%, PiS 23,98%, LiD 16,47%, PSL 9,09%, Samoobrona 2,33%, LPR 1,34%, PPP 1,14%;
Policki (frekw. 56,48%): PO 56,44%, PiS 22,43%, LiD 14,69%, PSL 3,78%;
Pyrzycki (frekw. 43,95%): PO 38,66%, PiS 26,58%, LiD 16,29%, PSL 11,52%, Samoobrona 3,98%, LPR 1,58%, PPP 1,39%;
Stargardzki (frekw. 50,48%): PO 46,53%, PiS 24,26%, LiD 17,77%, PSL 7,21%, Samoobrona 1,82%, LPR 1,41%;
m. Szczecin (frekw. 61,43%): PO 50,94%, PiS 25,21%, LiD 17,4%, PSL 3,45%, LPR 1,25%;
m. Świnoujście (frekw. 56,49%): PO 48,28%, PiS 22,96%, LiD 22,32%, PSL 3,96%, LPR 1,1%;
statki (frekw. 100%): PO 38,78%, PiS 28,57%, LiD 18,37%, PSL 8,16%, Samoobrona 4,08%, LPR 2,04%.

WYBORY DO SENATU

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

OKRĘG 1 (LEGNICKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 51,32%

Tomasz Misiak (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 39,82%
Jacek Swakoń (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 33,23%
Witold Idczak (Prawo i Sprawiedliwość) 26,46%

Tadeusz Lewandowski (Prawo i Sprawiedliwość) 24,05%
Rafał Ślusarz (Prawo i Sprawiedliwość) 22,15%
Józef Kusiak (Lewica i Demokraci) 21,16%
Jerzy Łaskawiec (Lewica i Demokraci) 19,51%
Zbigniew Rybka (Lewica i Demokraci) 18,55%
Kazimierz Klimek (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 5,58%
Zbigniew Woźny (Liga Polskich Rodzin) 4,35%

OKRĘG 2 (WAŁBRZYSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 48,91%

Stanisław Jurcewicz (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 39,12%
Roman Ludwiczuk (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 34,16%

Mieczysław Szyszka (Prawo i Sprawiedliwość) 28,49%
Mirosław Lubiński (Lewica i Demokraci) 19,07%
Stanisław Longawa (Polskie Stronnictwo Ludowe) 14,91%
Robert Ławski (Lewica i Demokraci) 12,74%
Igor Bielecki (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 6,27%

OKRĘG 3 (WROCŁAWSKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 58,17%

Leon Kieres (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 46,54%
Jarosław Duda (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 42,7%
Władysław Sidorowicz (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 36,16%

Kornel Morawiecki (Prawo i Sprawiedliwość) 25,02%
Andrzej Jaroch (Prawo i Sprawiedliwość) 24,56%
Paweł Wróblewski (Prawo i Sprawiedliwość) 23,09%
Leszek Cybulski (Lewica i Demokraci) 14,32%
Jarosław Wardęga (Lewica i Demokraci) 11,27%
Tadeusz Jakubowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 10,27%
Krzysztof Bilski (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 3,33%
Jacek Bąbka 2,97%

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

OKRĘG 4 (BYDGOSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 53,26%

Jan Rulewski (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 33,71%
Zbigniew Pawłowicz (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 33,36%

Kosma Złotowski (Prawo i Sprawiedliwość) 20,58%
Ryszard Grobelski (Prawo i Sprawiedliwość) 20,16%
Adam Marcinkowski (Lewica i Demokraci) 19,22%
Jan Szopiński (Lewica i Demokraci) 17,13%
Stanisław Barłóg (Polskie Stronnictwo Ludowe) 11,26%
Wiesław Wróbel (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 3,26%
Rafał Kriger (Narodowe Odrodzenie Polski) 1,97%
Roman Puchowski (Unia Polityki Realnej) 1,96%

OKRĘG 5 (TORUŃSKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 48,13%

Andrzej Person (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 29,36%
Jan Wyrowiński (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 28,68%
Michał Wojtczak (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 26,17%

Krzysztof Grządziel (Lewica i Demokraci) 21,09%
Joanna Zakrzewska (Prawo i Sprawiedliwość) 21,08%
Józef Łyczak (Prawo i Sprawiedliwość) 20,88%
Paweł Jankiewicz (Prawo i Sprawiedliwość) 20,3%
Krystyna Sienkiewicz (Lewica i Demokraci) 16,19%
Jerzy Kopaczewski (Lewica i Demokraci) 14,71%
Krzysztof Baranowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 12%
Zygmunt Sosnowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 8,83%
Paweł Zgórzyński (Polskie Stronnictwo Ludowe) 8,63%
Dariusz Górski (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 3,99%
Grzegorz Biernacki (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 3,93%
Sławomir Urtnowski (Narodowe Odrodzenie Polski) 1,1%

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

OKRĘG 6 (LUBELSKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 53,05%

Grzegorz Czelej (Prawo i Sprawiedliwość) 34,67%
Ryszard Bender (Prawo i Sprawiedliwość) 33,64%
Stanisław Gogacz (Prawo i Sprawiedliwość) 29,58%

Leszek Daniewski (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 24,04%
Wiesław Kamiński (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 22,1%
Bożena Leszczyńska-Gorzelak (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 20,87%
Lucjan Orgasiński (Polskie Stronnictwo Ludowe) 13,69%
Jacek Czerniak (Lewica i Demokraci) 12,78%
Witold Perka (Polskie Stronnictwo Ludowe) 12,09%
Kazimierz Pawełek (Lewica i Demokraci) 11,45%
Leszek Barwiński (Samoobrona Patriotyczna) 4,96%
Bogusław Warchulski (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 3,36%
Dariusz Jedlina (Sojusz Lewicy Demokratycznej) 2,81%
Konrad Bednarski (Narodowe Odrodzenie Polski) 2,43%

OKRĘG 7 (CHEŁMSKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 46,23%

Jerzy Chróścikowski (Prawo i Sprawiedliwość) 28,59%
Lucjan Cichosz (Prawo i Sprawiedliwość) 25,32%
Józef Bergier (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 22,13%

Andrzej Olborski (Prawo i Sprawiedliwość) 21,99%
Arkadiusz Bratkowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 19,93%
Stefan Szmidt (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 15,84%
Sławomir Sosnowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 15,83%
Małgorzata Sokół (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 15,3%
Michał Gołoś (Lewica i Demokraci) 11,5%
Marek Piwko (Lewica i Demokraci) 10,67%
Adam Biela (Prawica Marka Jurka) 9,17%
Maria Sendecka (Liga Polskich Rodzin) 6,99%
Alina Gut (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 5,46%
Marek Grzelaczyk (Prawica Marka Jurka) 3,37%

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE

OKRĘG 8 (ZIELONOGÓRSKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 50,35%

Henryk Woźniak (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 35,35%
Stanisław Iwan (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 34,35%
Władysław Dajczak (Prawo i Sprawiedliwość) 22,79%

Jolanta Danielak (Lewica i Demokraci) 22,14%
Jerzy Wierchowicz (Lewica i Demokraci) 19,82%
Czesław Jasionowski (Prawo i Sprawiedliwość) 16,99%
Czesław Fiedorowicz 14,99%
Jacek Brzeziński (Polskie Stronnictwo Ludowe) 14,37%
Jolanta Fedak (Polskie Stronnictwo Ludowe) 11,53%
Jan Świrepo (Polskie Stronnictwo Ludowe) 8,1%
Anna Drobek (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 5,76%
Rafał Zapadka (Unia Polityki Realnej) 3,51%

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

OKRĘG 9 (ŁÓDZKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 61,98%

Krzysztof Kwiatkowski (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 38,85%
Maciej Grubski (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 34,72%

Marek Michalik (Prawo i Sprawiedliwość) 25,03%
Elżbieta Więcławska-Sauk (Prawo i Sprawiedliwość) 23,86%
Grzegorz Matuszak (Lewica i Demokraci) 19,58%
Maciej Rakowski (Lewica i Demokraci) 17,54%
Małgorzata Bartyzel (Prawica Marka Jurka) 5,52%
Andrzej Grzelak (Unia Polityki Realnej) 3,28%

OKRĘG 10 (PIOTRKOWSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 50,66%

Grzegorz Wojciechowski (Prawo i Sprawiedliwość) 27,9%
Wiesław Dobkowski (Prawo i Sprawiedliwość) 26,2%

Andrzej Czapla (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 20,75%
Marek Jurek (Prawica Marka Jurka) 19,22%
Jakub Jędrzejczak (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 17,1%
Bogdan Bujak (Lewica i Demokraci) 13,86%
Tadeusz Cisowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 11,24%
Roman Jagieliński (Lewica i Demokraci) 10,84%
Stanisław Michałowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 8,77%
Bogdan Lisiecki (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 2,95%
Leopold Żurowski (Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny) 1,29%

OKRĘG 11 (SIERADZKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 49,46%

Przemysław Błaszczyk (Prawo i Sprawiedliwość) 31,28%
Andrzej Owczarek (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 28,4%
Marek Trzciński (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 26,28%

Daniel Grzesiak (Prawo i Sprawiedliwość) 25,1%
Czesław Rybka (Prawo i Sprawiedliwość) 23,75%
Tomasz Fraszka (Polskie Stronnictwo Ludowe) 16,61%
Bronisław Matusz (Lewica i Demokraci) 14,12%
Andrzej Michałkiewicz (Lewica i Demokraci) 12,71%
Ryszard Miazek (Polskie Stronnictwo Ludowe) 11,43%
Roman Płucinik (Polskie Stronnictwo Ludowe) 11,31%
Michał Pieruń (Lewica i Demokraci) 10,43%
Zbigniew Wojtera (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 6,09%
Jacek Przybyłek (Liga Polskich Rodzin) 3,05%

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

OKRĘG 12 (KRAKOWSKI)

do obsadzenia: 4 mandaty
frekwencja 59,05%

Stanisław Bisztyga (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 37,88%
Janusz Sepioł (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 36,38%
Paweł Klimowicz (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 33,29%
Zbigniew Cichoń (Prawo i Sprawiedliwość) 30,46%

Leszek Długosz (Prawo i Sprawiedliwość) 29,96%
Ryszard Legutko (Prawo i Sprawiedliwość) 29,5%
Andrzej Wysocki (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 29,1%
Andrzej Kramarczyk (Prawo i Sprawiedliwość) 26,25%
Henryk Sawka (Lewica i Demokraci) 13,56%
Robert Rokita (Lewica i Demokraci) 12,54%
Leszek Schumacher (Polskie Stronnictwo Ludowe) 10,87%
Henryk Połcik (Liga Polskich Rodzin) 3,43%
Grzegorz Pioterek 3,07%

OKRĘG 13 (NOWOSĄDECKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 52,27%

Stanisław Kogut (Prawo i Sprawiedliwość) 54,15%
Tadeusz Skorupa (Prawo i Sprawiedliwość) 35,82%

Franciszek Adamczyk (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 28,08%
Leszek Zegzda (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 19,41%
Stanisław Sas (Lewica i Demokraci) 10,15%
Józef Wiktor (Lewica i Demokraci) 8,12%
Kazimierz Fałowski (Unia Polityki Realnej) 3,67%

OKRĘG 14 (TARNOWSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 52,26%

Maciej Klima (Prawo i Sprawiedliwość) 36,83%
Kazimierz Wiatr (Prawo i Sprawiedliwość) 35,96%

Urszula Gacek (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 26,49%
Bernard Karasiewicz (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 22,2%
Barbara Gacek (Polskie Stronnictwo Ludowe) 12,76%
Ludwik Węgrzyn (Polskie Stronnictwo Ludowe) 11,58%
Marek Ciesielczyk (Sojusz Lewicy Demokratycznej) 10,14%
Tomasz Początek 9,66%

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

OKRĘG 15 (PŁOCKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 47,05%

Janina Fetlińska (Prawo i Sprawiedliwość) 33,58%
Eryk Smulewicz (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 32,15%

Marek Martynowski (Prawo i Sprawiedliwość) 25,4%
Henryk Kisielewski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 21,33%
Arkadiusz Iwaniak (Lewica i Demokraci) 17,83%
Andrzej Kolasa (Polskie Stronnictwo Ludowe) 17,73%
Zbigniew Wyszyński (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 5,34%

OKRĘG 16 (RADOMSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 50,56%

Stanisław Karczewski (Prawo i Sprawiedliwość) 37,03%
Wojciech Skurkiewicz (Prawo i Sprawiedliwość) 28,98%

Andrzej Łuczycki (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 27,86%
Teresa Bartosiewicz (Polskie Stronnictwo Ludowe) 21,99%
Waldemar Kaczmarski (Lewica i Demokraci) 14,72%
Leszek Przybytniak (Polskie Stronnictwo Ludowe) 14,06%
Lucyna Wiśniewska (Prawica Marka Jurka) 8,72%
Jarosław Kowalik (Unia Polityki Realnej) 2,79%

OKRĘG 17 (SIEDLECKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 41,68%

Waldemar Kraska (Prawo i Sprawiedliwość) 31,48%
Henryk Górski (Prawo i Sprawiedliwość) 27,13%
Krzysztof Majkowski (Prawo i Sprawiedliwość) 26,84%

Robert Ambroziewicz (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 22,26%
Witold Kikolski (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 16,68%
Stanisław Jastrzębski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 15,94%
Stanisław Kaliński (Polskie Stronnictwo Ludowe) 13,34%
Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz (Polskie Stronnictwo Ludowe) 10,29%
Ryszard Załuska (Lewica i Demokraci) 9,63%
Jan Górski (Lewica i Demokraci) 8,48%
Marian Piłka (Prawica Marka Jurka) 8,19%
Maciej Drabio (Lewica i Demokraci) 7,68%
Gabriel Janowski (Przymierze dla Polski) 6,11%
Andrzej Anulewicz (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 4,55%
Jarosław Puścion 4,47%
Zbigniew Rzewuski 2,38%
Marek Szambelan (Nowa Wizja Polski) 1,6%

OKRĘG 18 (WARSZAWSKI I)

do obsadzenia: 4 mandaty
frekwencja 74,01%

Barbara Borys-Damięcka (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 52,95%
Krzysztof Piesiewicz (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 47,84%
Marek Rocki (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 38,37%
Zbigniew Romaszewski (Prawo i Sprawiedliwość) 28,87%

Anna Gręziak (Prawo i Sprawiedliwość) 24,37%
Andrzej Krajewski (Prawo i Sprawiedliwość) 24,33%
Robert Smoktunowicz (Lewica i Demokraci) 22,64%
Walentyna Rakiel-Czarnecka (Polskie Stronnictwo Ludowe) 13,21%
Bartosz Dominiak (Lewica i Demokraci) 13,18%
Agnieszka Kuncewicz (Lewica i Demokraci) 13,16%
Maria Kaczmarska (Lewica i Demokraci) 12,95%
Krystyna Krzekotowska (Nowa Wizja Polski) 3,26%

OKRĘG 19 (WARSZAWSKI II)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 61,82%

Łukasz Abgarowicz (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 48,56%
Piotr Andrzejewski (Prawo i Sprawiedliwość) 33,97%

Jacek Sasin (Prawo i Sprawiedliwość) 30,84%
Tomasz Borecki (Polskie Stronnictwo Ludowe) 25,32%
Jacek Barszcz (Lewica i Demokraci) 18,53%

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

OKRĘG 20 (OPOLSKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 45,53%

Ryszard Knosala (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 40,16%
Piotr Wach (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 34,04%
Norbert Krajczy (Prawo i Sprawiedliwość) 20,08%

Henryk Fraszek (Prawo i Sprawiedliwość) 19,77%
Stanisław Nicieja (Lewica i Demokraci) 19,69%
Lucjusz Bilik (Lewica i Demokraci) 12,4%
Bożena Lewińska (Polskie Stronnictwo Ludowe) 12,14%
Adam Dżygiel (Polskie Stronnictwo Ludowe) 10,79%
Józef Swaczyna (Mniejszość Niemiecka) 9,58%
Andrzej Kasiura (Mniejszość Niemiecka) 9,46%
Henryk Lakwa (Mniejszość Niemiecka) 9,14%
Ryszard Galla 8,08%
Janusz Sanocki (Liga Polskich Rodzin) 5,1%
Leszek Antoszczyszyn (Liga Polskich Rodzin) 4,49%
Cezary Niedźwiedzki (Unia Polityki Realnej) 2,6%

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

OKRĘG 21 (KROŚNIEŃSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 48,52%

Andrzej Mazurkiewicz (Prawo i Sprawiedliwość) 39,21%
Stanisław Piotrowicz (Prawo i Sprawiedliwość) 33,22%

Maciej Lewicki (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 29,6%
Ryszard Pacławski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 20,8%
Roman Karaś (Lewica i Demokraci) 13,12%
Wacław Posadzki (Lewica i Demokraci) 9,37%
Zbigniew Gierlach (Liga Polskich Rodzin) 4,32%
Tadeusz Urban (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 4,28%
Wojciech Winter (Prawica Marka Jurka) 3,77%

OKRĘG 22 (RZESZOWSKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 52,47%

Kazimierz Jawoski (Prawo i Sprawiedliwość) 38,2%
Władysław Ortyl (Prawo i Sprawiedliwość) 37,96%
Zdzisław Pupa (Prawo i Sprawiedliwość) 29,48%

Andrzej Dec (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 24,36%
Witold Bochyński (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 24.27%
Grzegorz Lato (Lewica i Demokraci) 22,26%
Jerzy Wiśniewski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 18,67%
Mieczysław Maziarz (Prawica Marka Jurka) 9,36%
Andrzej Rylski (Liga Polskich Rodzin) 4,55%

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

OKRĘG 23 (BIAŁOSTOCKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 49,5%

Włodzimierz Cimoszewicz 37,86%
Jan Dobrzyński (Prawo i Sprawiedliwość) 32,06%
Bohdan Paszkowski (Prawo i Sprawiedliwość) 27,86%

Jan Szafraniec (Prawo i Sprawiedliwość) 26,38%
Halina Święczkowska (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 25,03%
Włodzimierz Kusak (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 20,04%
Mieczysław Bagiński (Polskie Stronnictwo Ludowe) 19,17%
Barbara Ciruk (Lewica i Demokraci) 15,77%
Ludwik Zalewski (Liga Polskich Rodzin) 4,35%
Józef Szadurski (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 4,01%
Jarosław Poteraj (Unia Polityki Realnej) 2,63%

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

OKRĘG 24 (GDAŃSKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 58,34%

Bogdan Borusewicz (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 56,41%
Andrzej Grzyb (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 37,9%
Janusz Rachoń (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 37,12%

Stefan Grabski (Prawo i Sprawiedliwość) 26,65%
Anna Kurska (Prawo i Sprawiedliwość) 22,32%
Tomasz Posadzki (Lewica i Demokraci) 11,49%
Wojciech Przybylski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 11,21%
Andrzej Śnieg (Lewica i Demokraci) 10,18%
Michał Kubach (Lewica i Demokraci) 9,68%

OKRĘG 25 (GDYŃSKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 56,79%

Edmund Wittbrodt (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 48,21%
Kazimierz Kleina (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 43,51%
Dorota Arciszewska-Mielewczyk (Prawo i Sprawiedliwość) 27,98%

Antoni Szymański (Prawo i Sprawiedliwość) 22,6%
Stanisław Jank (Polskie Stronnictwo Ludowe) 17,92%
Marzena Dobrowolska (Lewica i Demokraci) 16,24%
Gerard Czaja (Lewica i Demokraci) 15,59%
Andrzej Białous (Liga Polskich Rodzin) 5,22%
Stanisław Pobłocki (Narodowe Odrodzenie Polski) 3,47%

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

OKRĘG 26 (BIELSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 58,84%

Rafał Muchacki (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 34,09%
Sławomir Kowalski (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 33,72%

Janusz Gałkowski (Prawo i Sprawiedliwość) 31,64%
Ewa Ranosz (Prawo i Sprawiedliwość) 26,44%
Ryszard Chodorowski (Lewica i Demokraci) 17,28%
Jerzy Kliś (Polskie Stronnictwo Ludowe) 14,18%
Antoni Waleczek (Obrona Narodu Polskiego) 3,72%

OKRĘG 27 (CZĘSTOCHOWSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 52,94%

Andrzej Szewiński (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 31,9%
Czesław Ryszka (Prawo i Sprawiedliwość) 29,25%

Grażyna Raczyńska (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 25,18%
Jarosław Lasecki 24,91%
Janusz Adamkiewicz (Lewica i Demokraci) 14,6%
Jacek Lupa (Polskie Stronnictwo Ludowe) 10,71%
Stanisław Gruszka (Lewica i Demokraci) 10,36%
Konrad Głębocki 9,46%

OKRĘG 28 (GLIWICKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 50,96%

Maria Pańczyk-Pozdziej (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 44,49%
Andrzej Misiołek (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 39,26%

Stanisław Kowolik (Prawo i Sprawiedliwość) 30,29%
Jerzy Markowski (Lewica i Demokraci) 22,36%
Cecylia Machulska (Polskie Stronnictwo Ludowe) 15,03%

OKRĘG 29 (RYBNICKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 53,01%

Antoni Motyczka (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 42,4%
Tadeusz Gruszka (Prawo i Sprawiedliwość) 38,21%

Adam Putkowski (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 26,83%
Marian Jarosz (Lewica i Demokraci) 17,52%
Rudolf Kołodziejczyk (Polskie Stronnictwo Ludowe) 13,82%
Dobromir Sośnierz (Unia Polityki Realnej) 6%

OKRĘG 30 (KATOWICKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 57,45%

Krystyna Bochenek (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 54,58%
Antoni Piechniczek (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 44,22%
Bronisław Korfanty (Prawo i Sprawiedliwość) 27,73%

Alojzy Lysko (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 26,31%
Henryk Śliwiński (Prawo i Sprawiedliwość) 24,66%
Krystyna Doktorowicz (Lewica i Demokraci) 17,27%
Jerzy Bogacki (Autonomia dla Ziemi Górnośląskiej) 11,22%
Monika Paca (Zieloni 2004) 4,55%
Adam Słomka (Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny) 4,27%
Jerzy Drynda (Przymierze dla Polski) 2,65%

OKRĘG 31 (SOSNOWIECKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 55,27%

Zbigniew Meres (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 30,44%
Zbigniew Szaleniec (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 30,24%

Czesław Żelichowski (Prawo i Sprawiedliwość) 25,13%
Marek Barański (Lewica i Demokraci) 22,2%
Maciej Adamiec (Lewica i Demokraci) 21,19%
Jan Kurp 16,38%
Ewa Iwon (Polskie Stronnictwo Ludowe) 9,43%
Antoni Sosnowski (Liga Polskich Rodzin) 3,69%
Tomasz Skóra (Unia Polityki Realnej) 2,64%

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

OKRĘG 32 (KIELECKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 47,45%

Grzegorz Banaś (Prawo i Sprawiedliwość) 36,64%
Michał Okła (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 28,25%
Adam Massalski (Prawo i Sprawiedliwość) 27,71%

Jan Gierada (Lewica i Demokraci) 25,13%
Ryszard Nagórny (Polskie Stronnictwo Ludowe) 24,11%
Stefan Podesek (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 24,09%
Jacek Włosowicz (Prawo i Sprawiedliwość) 23,6%
Józef Duda (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 5,14%
Leszek Sułek (Samoobrona Patriotyczna) 4,92%
Edmund Zając (Liga Polskich Rodzin) 3,56%
Witold Misiuda-Rewera (Prawica Marka Jurka) 3,1%

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

OKRĘG 33 (ELBLĄSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 26,89%

Stanisław Gorczyca (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 38,68%
Sławomir Sadowski (Prawo i Sprawiedliwość) 28,03%

Jan Harhaj (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 27,39%
Bogdan Aleksiejczuk (Lewica i Demokraci) 18,61%
Jerzy Brodowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 17,24%
Ryszard Jedliński (Lewica i Demokraci) 12,63%
Zbigniew Grajoszek (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 6,14%

OKRĘG 34 (OLSZTYŃSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 34,54%

Ryszard Górecki (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 49,32%
Marek Konopka (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 31,17%

Jerzy Szmit (Prawo i Sprawiedliwość) 23,07%
Jacek Mrozek (Prawo i Sprawiedliwość) 20,11%
Janusz Lorenz (Polskie Stronnictwo Ludowe) 17,34%
Wiesław Nałęcz (Lewica i Demokraci) 17,15%

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

OKRĘG 35 (KALISKI)

do obsadzenia: 3 mandaty
frekwencja 50,91%

Małgorzata Adamczak (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 35,64%
Mariusz Witczak (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 31,88%
Piotr Kaleta (Prawo i Sprawiedliwość) 22,9%

Genowefa Ferenc (Lewica i Demokraci) 19,51%
Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość) 19,13%
Zbigniew Trybuła (Prawo i Sprawiedliwość) 18,33%
Seweryn Kaczmarek (Lewica i Demokraci) 15,55%
Hieronim Marszałek (Polskie Stronnictwo Ludowe) 14,26%
Dariusz Strugała (Polskie Stronnictwo Ludowe) 13,36%
Józef Popławski (Lewica i Demokraci) 12,09%
Wacław Berus (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 4,87%
Sebastian Adamczyk (Unia Polityki Realnej) 3,17%

OKRĘG 36 (KONIŃSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 50,77%

Piotr Gruszczyński (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 27,73%
Ireneusz Niewiarowski (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 25,94%

Margareta Budner (Prawo i Sprawiedliwość) 23,72%
Marek Waszkowiak (Prawo i Sprawiedliwość) 21,45%
Ryszard Nawrocki (Lewica i Demokraci) 15,31%
Marek Tomicki (Polskie Stronnictwo Ludowe) 14,85%
Jan Wesołowski (Lewica i Demokraci) 14,61%
Stanisław Cieślak (Prawica Marka Jurka) 4,75%
Małgorzata Rogowska (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 3,98%
Jan Śledź (Liga Polskich Rodzin) 3,41%
Bartosz Józwiak (Unia Polityki Realnej) 1,89%

OKRĘG 37 (PILSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 51,78%

Mieczysław Augustyn (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 42,15%
Piotr Głowski (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 29,28%

Zenon Kułaga (Lewica i Demokraci) 22,44%
Józef Lewandowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) 20,74%
Piotr Bartnik (Prawo i Sprawiedliwość) 20,58%
Janusz Kubiak (Prawo i Sprawiedliwość) 19,16%
Witold Żółć (Unia Polityki Realnej) 3,29%

OKRĘG 38 (POZNAŃSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 66,68%

Marek Ziółkowski (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 63,22%
Jadwiga Rotnicka (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 58,84%

Przemysław Alexandrowicz (Prawo i Sprawiedliwość) 24,69%
Adam Kuź (Liga Polskich Rodzin) 6,45%
Lucyna Scharf-Rotnicka (Unia Polityki Realnej) 4,96%

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

OKRĘG 39 (KOSZALIŃSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 49,15%

Grażyna Sztark (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 37,31%
Piotr Zientarski (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 36,59%

Tomasz Kruk (Lewica i Demokraci) 22,47%
Ewa Giza (Prawo i Sprawiedliwość) 19,74%
Paweł Michalak (Prawo i Sprawiedliwość) 18,41%
Stanisław Diduch (Polskie Stronnictwo Ludowe) 12,29%
Andrzej Matyjaszek (Polskie Stronnictwo Ludowe) 10,36%
Artur Dąbkowski (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) 6,15%

OKRĘG 40 (SZCZECIŃSKI)

do obsadzenia: 2 mandaty
frekwencja 53,53%

Krzysztof Zaremba (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 46,25%
Jan Olech (Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej) 36,94%

Małgorzata Jacyna-Witt (Prawo i Sprawiedliwość) 22,27%
Karol Osowski (Lewica i Demokraci) 21,1%
Jacek Sauk (Prawo i Sprawiedliwość) 19,29%
Sławomir Kucal (Polskie Stronnictwo Ludowe) 11,31%
Krzysztof Bukiel (Unia Polityki Realnej) 3,89%
Stanisław Możejko (Liga Polskich Rodzin) 2,72%
Grzegorz Durski (Liga Polskich Rodzin) 2,68%

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl