Prezydent popsuł sobie sondaże

15-02-2006

Autor: AZ

Większość Polaków cieszy się, ze kadencja parlamentu nie została skrócona. Jednocześnie jednak jedna trzecia sondażowanych straciła zaufanie do Lecha Kaczyńskiego i również większość nie wierzy w powodzenia paktu stabilizacyjnego.

Większość badanych przez sondaż przeprowadzony na zlecenie Gazety Wyborczej ucieszyło się, ze nie będzie przyśpieszonych wyborów. Jedynie grupa w przedziale wiekowym 18 – 24 lat wyraziła swoje niezadowolenie z tej decyzji. Najbardziej zadowoleni, ze wyborów nie będzie są wyborcy partii, które podpisały pakt stabilizacyjny, najmniejsze zadowolenie wykazują wyborcy PO, którzy uznali, ze przyśpieszone wybory będą lepszym rozwiązaniem.

Aż jedna trzecia uznała, że zaufanie ich do prezydenta spadło, natomiast co siódmy badany uznał, że wzrosło. Najbardziej spadło zaufanie do Kaczyńskiego wśród wyborców PO (61%) oraz SLD (45%). Najmniej natomiast wśród wyborców PiS – tylko o 5 punktów procentowych.

Ponad połowa badanych nie wierzy w stabilność paktu stabilizacyjnego – zaufaniem do niego wykazują się jedynie wyborcy PiS i LPR – po 70% oraz Samoobrony (45%). Wiara wśród wyborców PO i SLD w przetrwanie paktu jest minimalna.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.