PSL oskarża Prawo i Sprawiedliwość?

16-02-2006

Autor: Anna Maria Sierpińska

PSL oskarża Prawo i Sprawiedliwość o zamach na samorządność w Polsce. Chodzi o pomysły, jakie pojawiły się w klubie PiS, by ograniczyć kadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do 2 kadencji. Przepis ten miałby dotyczyć urzędników już piastujących te stanowiska.

 


Szef PSL, Waldemar Pawlak powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość dąży do zawłaszczenia i zdominowania "wszystkich spraw w naszym kraju". Pawlak ocenił, że jego klub widzi duże zagrożenie dla Polski samorządowej i inicjatyw obywatelskich. Lider ludowców uważa, że PiS daży do budowy wielu instytucji centralnych o charakterze normatywnym, instytucji nakazów i przymusu.

 

Wczoraj wiceszef klubu PiS, Marek Kuchciński przyznał w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że są pomysły, by ograniczyć kadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Część jego kolegów ma się także przychylać do koncepcji, by przepis ten miał dotyczyć urzędników już piastujących te funkcje.

 

Kuchciński zaznaczył jednak, że jego klub poprosił o opinie prawników i konstytucjonalistów. Jak zaznaczył - dopiero po ich ekspertyzach Prawo i Sprawiedliwość podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.