Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Dwa lata Leszka Millera, czyli jak wygląda nasze państwo               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
Dwa lata Leszka Millera, czyli jak wygląda nasze państwo 

15-09-2003

  Autor: Grzegorz Mróz jr.

Gdy ekipa Leska Millera przejmowała władzę słyszeliśmy licznie głoszone zapowiedzi odpolitycznienia państwa, walki z korupcją, silnych i kompetentnych rządów. Dziś po dwóch latach lewicowych rządów zauważamy jak diametralnie teoria różni się od praktyki.

Nikt chyba nie wątpi , że rządy Leszka Mllera najbardziej "przysłużyły się" służbie zdrowia. Ponad dwa lata temu obecny premier krzyczał , że nominację do odejścia powinien dostać między innymi ówczesny minister zdrowia Grzegorz Opala. Swe mocne słowa lewica argumentowała katastrofalną sytuacją służby zdrowia. Jeśli wtedy sytuacja była katastrofalna to jak nazwać dzisiejszy stan? Panowie z SLD wytykali poprzedniej ekipie upolitycznienie kas chorych , sami wprowadzili nie mniej polityczny Narodowy Fundusz Zdrowia, którego pierwszym prezesem był przestępca! Sytuacja pacjentów miała ulec poprawie, a diametralnie się pogorszyła . Dzięki NFZ możemy leczyć się w dowolnie wybranej placówce w kraju, jednak na przyjęcie do niektórych szpitali musimy czekać miesiącami. Skandal!

Nie lepiej wygląda sytuacja gospodarności groszem państwowym. Leszek Miller obiecywał zerwanie ze złą tradycją TKM- u. Każdy, kto coś kombinował miał być natychmiast usuwany. Niestety dziś obserwujemy proces zupełnie odwrotny. Mamy bowiem do czynienia ze skrajnym upolitycznieniem państwa. Nie rządzą nami fachowcy tylko kolesie i kolesie kolesiów. Leszek Miller nie zrobi nic by ten fatalny łańcuch powiązań przerwać, bo dzień w którym próbował by to zrobić byłby jego ostatnim na urzędzie. 

Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to , że ta skompromitowana ekipa nie ma określonego programu gospodarczego. Miller zmienia swoje plany z dnia na dzień. Raz słyszymy coś o podatku liniowym , innym razem dowiadujemy się o podwyższeniu podatków. Dlatego nikogo nie powinny dziwić liczne strajki i protesty jakie ostatnio mają miejsce w naszym kraju. Pracownicy mają prawo martwić się o swój los, bo ten rząd jest nieobliczalny czego już nie raz dał przykład. 

Jak więc wygląda nasze państwo po dwóch latach rządów SLD - UP? Jest to państwo zawłaszczone nawet nie przez ludzi z SLD, ale ludzi Leszka Millera. Ekipie tej brak wizji przyszłości, dla nich liczą się tylko stanowiska i przywileje a także nie małe związane z tym pieniądze. Każda dziedzina życia jest dziś kontrolowana przez "przyjaciół" premiera, co za tym idzie, wszędzie mamy do czynienia z brakiem fachowości i rzetelności. Niestety powróciły czasy gdzie o danych stanowiskach nie decydują umiejętności i kompetencje, ale rozmaite układy i układziki. Lewica nie ma pomysłu na Polskę , no bo jak może coś konstruktywnego proponować grupa, która ustawiona jest na czerpanie profitów z zajmowanych stanowisk. Obraz jaki wyłania się po tej analizie nie jest zbyt korzystny. Niestety nie ma tu żadnych przerysowań, to wszystko smutna prawda. Polacy mogą być z siebie dumni, przecież takich mamy rządzących, jakich sami sobie wybraliśmy.

Autor: Marcin Jurzysta

 

 

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl