Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Prezydent podpisał budżet               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
02-01-2012

 

07-10-2011

 

06-10-2011

 

02-09-2011

  Afera we Francji

02-09-2011

  Prezydent bije rekordy

19-04-2011

 

14-08-2010

 

+ zobacz więcej

Prezydent podpisał budżet 

23-02-2006

  Autor: Anna Maria Sierpińska
Prezydent Lech Kaczyński podpisał budżet państwa na 2006 rok. Prezydent miał czas do jutra na decyzję, czy budżet popisać czy skierować go do zbadania przez Trybunał Konstytucyjny. Zgodnie z konstytucją, prezydent nie może budżetu zawetować.

 

 

W ubiegły piątek Sejm przyjął 30 z 31 poprawek Senatu do budżetu na 2006 r. Posłowie zwiększyli środki dla centralnych instytucji państwowych i przeznaczyli 20 mln zł na finansowanie Świątyni Opatrzności Bożej.

Sejm opowiedział się za zwiększeniem środków dla Kancelarii Prezydenta o 10 mln zł, Kancelarii Premiera - o 18 mln zł, Senatu - o 12 mln zł i Ministerstwa Skarbu Państwa - o 8 mln zł, a także o 5 mln zł na dotacje dla Funduszu Kościelnego. Środki na ten cel będą pochodzić ze zwiększenia dochodów budżetu z podatku VAT o 53 mln zł.

Celem poprawki było przywrócenie tym instytucjom środków, które wcześniej zabrał im Sejm. Przedstawiciele rządu podkreślali wielokrotnie, że zmniejszenie środków uniemożliwi funkcjonowanie instytucji.
 
Sejm zwiększył też budżet Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) o 13 mln zł, przyjmując poprawkę Senatu do budżetu na 2006 r. 5 mln zł dla IPN zabrano ze środków z ogólnej rezerwy budżetowej, czemu przeciwny był rząd. 8 mln zł zabrano z rezerwy celowej - zobowiązania wymagalne Skarbu Państwa. Sejm przyjął poprawki zmniejszające natomiast wydatki Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o 4 mln zł, z czego 3 mln zł zostało przeznaczone na budowę lotniska w Kielcach.

Posłowie przyznali też 70 mln zł na budowę systemu ratownictwa medycznego, po zabraniu tych środków z rezerw Ministerstwa Zdrowia - na staże podyplomowe lekarzy i na opiekę zdrowotną osób nieubezpieczonych. Inna z przyjętych poprawek zwiększa o 10 mln zł wydatki na nadzór budowlany w celu wzmocnienia kontroli. Senat wprowadził poprawkę po katastrofie budowlanej w Katowicach.

Przyjęto też poprawkę zakładającą, że w przypadku większej wpłaty z zysku Agencji Własności Rolnej dotacje do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zostaną zwiększone o 200 mln zł i o 40 mln zostaną zwiększone wydatki na integrację z UE.

Posłowie przyjęli także kilka poprawek przesuwających pieniądze na inwestycje lokalne jak drogi i obwodnice. Wbrew negatywnej opinii sejmowej Komisji Finansów Publicznych na dofinansowanie budowy lotniska w Szymanach przeznaczono 2 mln zł, po przesunięciu tych środków z obwodnicy Lublińca.

 

 

 

 

 

 

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

 

(~Bezrobotny, 23-02-2006 14:42)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl