Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Felietony / Bracia K. kontra Wałęsa               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
Bracia K. kontra Wałęsa 

04-07-2008

  Autor: Marcin Małyska

Bracia Kaczyńscy, przy swoim uporze i braku kompromisu, szukają jakichkolwiek informacji przeciwko człowiekowi, który w historii wyzwolonej Polski zrobił to, co mógł zrobić. O kim mowa? O byłym prezydencie Lechu Wałęsie.

 

 

Wszyscy pamiętamy prezydenturę tego wybitnego polityka, współzałożyciela "Solidarności" w 1980 roku, dzięki któremu bracia K. zaistnieli w polityce. Dzisiaj ci sami ludzie - niesłusznie jak sądzę zasiadający w Sejmie - kompromitują tych, którzy mają jeszcze wielkie pole manewru i mogą stanąć im na drodze. Napisana przez dwóch autorów książka o Wałęsie, zawiera - niestety - szereg nieprawdziwych informacji. Podano w niej m.in., że w 1970 r. Wałęsa był tajnym agentem SB. Czy ktokolwiek w to wierzy? Przecież w 1970 r. Wałęsa był zwykłym robotnikiem, więc jak mógł zostać agentem? O dziwo został, chociaż nikt o tym nie wie, a i w dokumentach nie ma wzmianki o tym fakcie. Z drugiej strony, czy wybitny polityk, jakim jest Wałęsa, byłby tak nieostrożny, by pozostawić po sobie podarte kartki? I, co najważniejsze, książka z polityczną tezą, budząca tak wiele kontrowersji wydawana jest przez Instytut Pamięci Narodowej za publiczne pieniądze. Bardzo prawdopodobnym dzisiaj wydaje się, że ktoś po prostu chciał zaszkodzić Wałęsie pozostawiając podarte kartki.

Każdy boryka się z przeszłością samemu. Tak jak ja odpowiadam za swoje postępowanie, tak samo odpowiada prezydent Wałęsa - zarówno za rzeczy bardzo pozytywne, jak i te negatywne. Z tą tylko różnicą, że Wałęsa posiada za sobą szereg ludzi, którzy o jego interesy dbają. Ja i każdy z nas musimy dbać sami o swoje interesy. Problemem polskiej demokracji jest fakt, że po raz kolejny borykamy się z przeszłością, po raz kolejny szukamy "czegoś na kogoś". Znowu tarzamy się w przeszłości, razem z IPN - wielką polityczną zabawką braci Kaczyńskich.

Nikt chyba dzisiaj nie ma wątpliwości, że IPN jest instytucją polityczną mocno zideologizowaną i dawno powinien zostać zlikwidowany. To ostatnie narzędzie, dzięki któremu PiS prowadzi politykę podziałów w polskim społeczeństwie, biorąc pod uwagę fakt, że nic innego nie pozostało braciom K. do zrobienia w tym kraju. Co do samej książki, należy domniemywać, iż jej polityczny charakter został nadany przez polityków, a najbardziej przez Jarosława Kaczyńskiego. Tak jakby ta książka była jego rozrachunkiem z epoką, z którą on się permanentnie spiera.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

 

(~Praktyk, 02-08-2008 17:53)

Opis:

 

(~Jagoda, 02-08-2008 17:39)

Opis:

 

(~inny autor, 16-07-2008 17:01)

Opis:

  Mala korekcja durnowatego artykulu.

(~siegi 47, 05-07-2008 20:27)

Opis: Czy pan Lech Walesa byl wybitnym politykiem, o to mozna by sie spierac. Ja twierdze, ze nim nie byl, chociaz spelnil olbrzymia role w najnowszej historii Polski. Czym Walesa byl lub jest, jest sprawa jego wlasnego sumienia. Natomiast o obu Kaczynskich nie mozna powiedziec, ze sa wybitnymi politykami, szczegolnie o bylym premierze Jaroslawie, ktory jest zwyklym bydlakiem, bo kasa reke swego bylego chlebodawcy, po ktorego grzbiecie wlazl na szczyty polityki i wladzy i z ktorych to , dzieki Bogu, szybko spadl. To bylo tak jak w rosyjskiej bajce o zmiji, ktora od smierci uratowal ciemny chlop wsadzajac ja pod pierzyne, a ta z wdziecznosci ukasila go. Ale Walesa, chlopek-roztropek, nie byl tak glupi jak ten chlop z rosyjskiej bajki, szybko sie na nim poznal i w pokazowym tempie wykopsal go ze swojej kancelarii. I teraz zbiera owoce.

 

(, 05-07-2008 20:14)

Opis: i to poszlakach "made by SB".

  [ 1 ]

(~Jan Pawlak, 05-07-2008 00:52)

Opis:

 

(~wowes, 04-07-2008 22:12)

Opis:

  disce puer latinae

(~judex, 04-07-2008 20:11)

Opis:

  [ 2 ]

(, 04-07-2008 00:45)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl