Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Polska w Europie i na świecie / Więcej Euro w Polsce               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
Więcej Euro w Polsce 

09-07-2008

  Autor: Marcin Małyska

UEFA rozważa możliwość rozegrania większej liczby meczów w Polsce. Rywalizacje odbyłyby się w trzech grupach zamiast w dwóch, także obydwa mecze półfinałowe i finał Euro 2012 miałyby się odbyć w Polsce.

 

 

W ubiegłą środę szef UEFA Michel Platini gościł z jednodniową wizytą w Polsce w ramach kontroli prac przed Euro 2012. Polska strona stwierdziła, że szef UEFA był zadowolony z postępów przygotowań. Działacze z europejskiej federacji twierdzą jednak, że Ukraina nie zdąży na czas z budową dróg, hoteli i lotnisk. Ukraińcy zajęli się budową stadionów i wkrótce trzy z nich będą już gotowe na Euro (Donieck, Dniepropietrowsk, Charków). Zapomnieli natomiast o infrastrukturze. "UEFA zakłada, że w Polsce liczyć się będzie transport lądowy, a na Ukrainie lotniczy" - mówi prezes PZPN Michał Listkiewicz. Stare ukraińskie lotniska nie będą jednak w stanie przyjąć odpowiedniej liczby kibiców.

Prezes PZPN potwierdził, że jest koncepcja innego podzielenia meczów pomiędzy Polskę i Ukrainę. UEFA rozważa rozegranie w naszym kraju większości spotkań. Na Ukrainie, gdzie przygotowania mają znacznie gorszy przebieg niż w Polsce, rywalizowano by w jednej tylko grupie. W Polsce rywalizacja miałaby się odbyć w trzech, a nie jak dotąd planowano w dwóch grupach, poza tym półfinały i finał także odbyły by się u nas. UEFA myśli także o przeniesieniu być może całości imprezy. Do końca przygotowań przed Euro 2012 pozostały niespełna 3 lata i - chociaż wiele jest jeszcze do zrobienia - wydaje się, że Polska lepiej od Ukrainy radzi sobie z przygotowaniami.

Polska musi przygotować osiem spełniających wszystkie wymogi stadionów, a wtedy będzie mogła przejąć cały turniej. Bardziej prawdopodobna jest jednak zmiana rozkładu spotkań grupowych w Polsce i na Ukrainie. "To może być prawda" - potwierdza Listkiewicz. Jego zdaniem chodzi o tzw. UEFA family, czyli wielką grupę prominentnych działaczy, polityków i VIP-ów. Dla nich końcówka mistrzostw to bankiety i biznesowe spotkania. "Trzeba to wszystko zorganizować. Konieczne są dobre hotele, bo ta grupa jest dla UEFA priorytetowa" - powiedział prezes PZPN.

"Polska nie myśli o przejęciu całego Euro, jesteśmy jednak przygotowani na ewentualne kłopoty współorganizatora i dlatego przygotowujemy nie cztery, a sześć stadionów" - argumentował minister sportu Mirosław Drzewiecki. Przypomniał również, że Euro 2012 to wspólny projekt polsko-ukraiński, w razie problemów Polska Ukrainie pomoże, ale póki co - do Euro zostało jeszcze mnóstwo czasu.

Ukraina ma 4 tygodnie, na wdrożenie Polskiego systemu - w przeciwnym razie może stracić organizację Euro.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

 

(~wowes, 09-07-2008 17:54)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl