Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Afery / Kontrofensywa Leppera               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
..:: Podobne Tematy
Kontrofensywa Leppera 

15-07-2008

  Autor: Andrzej Gwarda

Andrzej Lepper znowu na ustach mediów. Po przegranych wyborach parlamentarnych w 2007 roku wydawało się, że to już koniec politycznej przygody szefa Samoobrony. Widmo populizmu znikło z polskiej sceny sejmowej wraz ze wszystkimi jej aferami, powodującymi stopniową obstrukcję parlamentaryzmu w Polsce. A jednak, niezłamany swą wolą, wierzący w swoje mesjańskie powołanie obrony ludu, znowu wkroczył do akcji. Jak za dawnych lat, gdy Samoobrona dopiero się formowała i nabierała konkretnych kształtów, wyszedł na drogi wraz ze swoimi zwolennikami. Cel był prosty - zwrócenie uwagi i przypomnienie o sobie.

 

 

Do wydarzenia doszło w poniedziałek 7 lipca bieżącego roku, między godz. 12-14 na trasie z Warszawy do Wrocławia (w Pochlinie k. Piotrkowa). Tłum kilkudziesięciu osób zablokował trasę w poprzek jezdni (na przejściu dla pieszych) uniemożliwiając dalszą jazdę kierowcom. Ci, zmęczeni trudami podróży i głodni, byli bardzo zdegustowani akcją byłych parlamentarzystów. W wywiadach dla obecnych tam mediów krytykowali postępowanie pikietujących oraz żalili się, że przez to nie będą mogli zrealizować dzisiejszych zadań. Dodatkowo wszystkich przeraził fakt, że Lepper zapowiedział kolejne manifestacje w obronie rolników.

Oprócz Andrzeja Leppera w pikiecie wzięli również udział Janusz Maksymiuk, były poseł, oraz Andrzej Prochoń, przewodniczący ZZ Rolników Samoobrona. Zdaniem organizatorów strajku rząd nie spełnia oczekiwań, jakie pokładają w nim rolnicy. Według nich najważniejsze sprawy, jakimi powinien zająć się gabinet Donalda Tuska, to między innymi: obniżka akcyzy na paliwa, wyeliminowanie nierówności w traktowaniu państwa Nowej i Starej Europy oraz doprowadzenie do równego traktowania emerytów i rencistów w porównaniu do traktowania tej grupy zawodowej w państwach Unii.

Nie ulega wątpliwości, że zachowanie Andrzeja Lepper jest rozpaczliwą próbą ratowania swojej kariery politycznej, która i tak najlepsze lata ma już za sobą. Afery, które narodziły się podczas parlamentarnej działalności Samoobrony zostawiły trwały ślad w świadomości wyborców. I to w każdej grupie społecznej i zawodowej. Rolnicy zrozumieli, że Lepper jest najzwyklejszym populistą i pod przykrywką reprezentowania ich interesów, realizuje partykularne cele posłów i działaczy Samoobrony. Najdobitniejszym tego przykładem jest wynik, jaki partia ta osiągnęła w wyborach parlamentarnych w 2007 roku.

Z drugiej strony wpływ na to ma również proces stygnięcia polskiej sceny politycznej, która z wolna zaczyna zbliżać się do amerykańskiego modelu dwupartyjnego. Ani Tuskowi, ani Kaczyńskiemu nie zależy na tym, aby przykład politycznego cwaniactwa zburzył to, co oni sobie konsekwentnie budowali.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  Popieramy Premiera Leppera

(~Marek, 19-07-2008 21:22)

Opis:


Brak odpowiedzi na ten komentarz
+ powrót + odpowiedz
 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl