Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Prezydent Kaczyński dla \"Der Spiegela\"               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
02-01-2012

 

07-10-2011

 

06-10-2011

 

02-09-2011

  Afera we Francji

02-09-2011

  Prezydent bije rekordy

19-04-2011

 

14-08-2010

 

+ zobacz więcej

Prezydent Kaczyński dla "Der Spiegela" 

06-03-2006

  Autor: j. uchto
W wywiadzie jaki ukazał się w "Der Spiegelu" prezydent Kaczyński, mówi że Centrum przeciw Wypędzeniom ukazywałoby, po pierwsze, tylko bardzo selektywnie cierpienia Niemców, a po drugie, wina zostałaby rzeczywiście znowu zrelatywizowana.   

 

 

Zdaniem prezydenta, Polska stała w czasie II wojny światowej po właściwej stronie. Nasza nagroda za to polega jednak, na tym, że utraciliśmy na wschodzie prawie 50 procent naszego terytorium. (Nawet) po doliczeniu terenów uzyskanych na zachodzie i na północy, okazuje się, że Polska była przed wojną o 77 tys. kilometrów kwadratowych większa niż teraz. Nie mówię tego po to, żeby kwestionować obecny przebieg granic - zastrzegł Lech Kaczyński.

Prezydent w wywiadzie powiedział także, że rozwój w Polsce zatrzymał się dla przynajmniej dwóch generacji: także komunizm był systemem przemocy, który mocno zmniejszył szanse narodu. Gdyby wynikiem zakończenia wojny światowej nie było przejęcie władzy przez komunistów, Polska nie miałaby może takiego samego dochodu na głowę mieszkańca jak Niemcy, ale moglibyśmy porównywać się z Hiszpanią. To są nasze ogromne straty, to jest bilans Polski. Natomiast Republika Federalna po pierwszych latach chaosu mogła się znakomicie rozwijać.
     
Z zainteresowaniem śledzę, co pisze prasa niemiecka. Służy to wszystkiemu, tylko nie polsko-niemieckiemu pojednaniu - powiedział prezydent.

Według niego niektórzy na Zachodzie myśleli chyba, że Polska nie ma już żadnych własnych interesów i po prostu przyłączy się do zdania innych. Tak w żadnym wypadku nie jest. Inne kraje w Europie z dużą zaciętością reprezentują swoje interesy - dodaje prezydent Polski.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  Ludzie,

(~Monika P., 09-03-2006 22:57)

Opis: o czym wy wogole mowicie?! Nasz prezydent blazni sie na zachodzie! Prasa nie niemiecka, ale rowniez innych krajow europejskich dziwi sie, kogo wybralismy. Kaczynski gada tylko o wojnie. Kiedy on ma zamiar z tym w koncu skonczyc? Nikt nie chce tego sluchac, ciagle tylko wojna, wojna i wojna! Oczywiscie, w niektorych kwestiach ma troche racji - nie zaprzeczam. Ale to, co dzisiaj i wczoraj powiedzial w Berlinie nie uzyska sobie przyjaciol. Ani w Niemczech ani w innych krajach. Nie tylko na temat Unii albo Centrum przeciwko wypedzonym, lecz przede wszystkim na temat gejow. To wstyd, ze mamy taka wizytowke kraju!!!

 

(~Gabriel, 06-03-2006 21:51)

Opis:

  Tak Trzymac - Panie Prezydencie.

(~Ja... ., 06-03-2006 21:19)

Opis:

  Dobro Polski

(~Marika, 06-03-2006 18:45)

Opis:

 

(~Sienkiewicz, 06-03-2006 15:47)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl