Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / PiS: wniosek o skrócenie kadencji sejmu?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
23-02-2008

 

21-02-2008

 

16-01-2008

 

26-12-2007

 

17-12-2007

 

24-11-2007

  Sejmowa bitwa o Macierewicza

20-11-2007

 

+ zobacz więcej

PiS: wniosek o skrócenie kadencji sejmu? 

22-03-2006

  Autor: Anna Maria Sierpińska
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) jeszcze dziś złoży w Sejmie projekt ordynacji, bazujący na dokumencie przygotowanym przez partię w 2003 roku, licząc w zamian na zgodę Platformy Obywatelskiej (PO) na zorganizowanie wcześniejszych wyborów w połowie maja br.

 

 

Zdaniem szefa klubu poselskiego PiS Przemysława Gosiewskiego powinno to sklonić Platformę Obywatelskę do poparcie wniosku o skrócenia kadencji sejmu.

Jak wcześniej mówił poseł PO Bronisław Komorowski jego partia mogłaby poprzeć pomysł wprowadzenia ordynacji mieszanej, jednak pod warunkiem by ewentualne przyspieszone wybory odbyły sie najwcześniej na jesieni. PiS dąży do przeprowadzenia wyborów juz na wiosnę.

Według Przemysława Gosiewskiego zmiana ordynacji może pomóc wyłonieniu wiekszości w parlamencie. Powtórzył, że według jego partii do wyborów powinno dojść przed wizytą papieża Benedykta XVI w Polsce - czyli najpóźniej 21 maja.

. - „Uważamy, że można w ciągu 10 dni, które dzielą nas od kolejnego posiedzenia Sejmu, przygotować odpowiedni projekt zmian w ordynacji i Sejm może na najbliższym posiedzeniu na początku kwietnia uchwalić nową ordynację wyborczą i może jednocześnie być podjęta uchwała o samorozwiązaniu Sejmu” – dodał szef klubu PiS.

Szef PO Donald Tusk już w niedzielę odpowiedział negatywnie na wezwanie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, by poprzeć zapowiadany przez rządzącą partię wniosek o jak najszybsze samorozwiązanie Sejmu.

Według PO, wybory mogłyby się odbyć jesienią, razem z wyborami samorządowymi, a ich podstawą musi być zmieniona ordynacja wyborcza – na większościową lub choćby przygotowaną przez PiS w 2003 roku mieszaną  – "ponieważ obecne zasady nie dają gwarancji, że nowo wyłoniony Sejm miałby znacząco inny skład od obecnego".

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl