Komisja już jest, czas na śledczych

24-03-2006

Autor: Piotr Ogórek

Dzisiaj powołano komisje śledczą ds. działalności NBP i Komisji Nadzoru Bankowego. Artur Zawisza, Adam Hofman, Andrzej Dera, Małgorzata Sadurska i Jacek Kościelniak to wstępne kandydatury PiS na sejmowych śledczych.

Szef klubu PiS, Przemysław Gosiewski powiedział Artur Zawisza byłby idealnym kandydatem na przewodniczącego komisji. Gosiewski liczy że komisja ukonstytuuje się na kolejnym posiedzeniu Sejmu, 4-7 kwietnia. Dodał również że zwiększenie liczby członków komisji do 10 może utrudniać jej prace, ponieważ jest to liczba parzysta. Początkowo śledczych miało być 9, ale poprawkę SLD zwiększającą tą liczbę poparł Sejm.

Prezydium Sejmu ustaliło że PO i PiS będą miały po trzech przedstawicieli, a SLD, LPR, PSL i Samoobrona po jednym. LPR będzie reprezentował Rafał Wiechecki, powiedział Roman Giertych. PSL wystawi Józefa Zycha lub Andrzeja Grzyba, decyzja ma zapaść wkrótce, powiedział Jarosław Kalinowski. Samoobrona i SLD jeszcze nie przedstawiły swoich kandydatów.

Natomiast PO czeka z przedstawieniem swoich śledczych do czasu otrzymania ekspertyz stwierdzających czy uchwałę o powołaniu komisji śledczej można zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.