Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Prawo / Nowa partia               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
11-01-2013

  PSL zapowiada rozszerzenie klubu

21-08-2010

  Kongres PSL

01-05-2010

  Pawlak zarejestrowany w PKW

23-04-2010

 

03-04-2010

  Kogo poprze PSL?

20-03-2010

 

20-02-2010

  Kobieta na prezydenta

+ zobacz więcej

Nowa partia 

28-03-2006

  Autor: Piotr Ogórek
Trzej eurodeputowani - Zbigniew Kuźmiuk, Janusz Wojciechowski i Zdzisław Podkański, założyli Polskie Stronnictwo Ludowe "Piast". Partia została zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

 

 

Założyciele nowej partii zostali usunięci z PSL na początku lutego. Oficjalnie powodem było przejście w Europarlamencie do innej frakcji bez konsultacji z PSL oraz próby założenia partii bliskiej PiS. Według europosłów przyczyną były ich publiczne wypowiedzi na temat sprzedaży siedziby partii przy ul. Grzybowskiej, gdzie miało dojść do pewnych niejasności, a wszystko odbyło się bez przetargu. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.

"Z zadowoleniem przyjmujemy rejestrację PSL Piast. Jest to fakt, na który z nadzieją oczekiwało tysiące ludowców, chcących działać w ruchu ludowym, wiernym tradycji, ale też zdolnym do sprostania wyzwaniom przyszłości", głosi komuniakt trzech europosłów. Według nich powstanie Piasta nie oznacza rozłamu w PSL. Wzywają oni, żeby "stare" PSL otrząsneło się z marazmu, zwołało nadzwyczajny zjazd na którym dojdzie do oczyszczenia i rozliczenia z politycznego i materialnego bankructwa partii.

Kuźmiuk z założycielami nawołują żeby PSL weszło w rozmowy z PiS, Samoobroną i LPR na temat koalicji rządowej. Według nich, taka koalicja da Polsce stabilizację na wiele lat. " Jeśli władze PSL nie podejmą działań naprawczych, jeśli nadal trwać będą w politycznej izolacji, PSL Piast podejmie aktywną działalność, jako polityczna alternatywa, skupiająca ideowe i racjonalne siły polskiego ruchu ludowego", podkreślają.

Przedstawiciele PSL, Jan Bury i Waldemar Pawlak, nie obawiają się nowej konkurencji. Pewnie twierdzą, że nie będzie rozłamu w PSL ani exodusu elektoratu, a według Burego, Piast ma "mikroskopijne" szanse, żeby zaistnieć na scenie politycznej.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl