Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / PO nie dla Giertycha               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
07-04-2010

 

03-03-2010

 

19-02-2010

 

13-11-2009

 

18-10-2009

 

25-02-2009

  Ludzie Giertycha w telewizji

02-01-2009

 

+ zobacz więcej

PO nie dla Giertycha 

22-02-2010

  Autor: Radosław Święcki
W wyborczym roku czeka nas zapewne fala politycznych transferów. Kampania się jeszcze na dobre nie zaczęła, a już mnożą się spekulacje: kto z kim? Po ujawnieniu przez byłego wicepremiera w rządzie PiS Romana Giertycha informacji o rzekomym zbieraniu haków przez ekipę Jarosława Kaczyńskiego na polityków koalicji i opozycji pojawiły się pytania, czy były minister edukacji zasili szeregi PO?

 

 

Jeśli wierzyć doniesieniom niektórych dzienników współpraca na linii Giertych – Platforma już trwa.  Małopolscy radni LPR mieli wspierać PO w kluczowych głosowaniach w sejmiku. Nie sądzę jednak, by ta lokalna współpraca przeniosła się na szczebel centralny. Ten polityczny flirt porównałbym do współpracy na odcinku medialnym PiS-u z SLD i nazwał nic nie znaczącym epizodem. Roman Giertych ze swoimi wyrazistymi poglądami nie pasuje do ochrzczonej przez niego „ciamciarowatą” partii.    

Według mnie były wicepremier swoimi ostatnimi wypowiedziami chciał wesprzeć i zarazem ostrzec swojego przyjaciela i potencjalnego kandydata Platformy na prezydenta Radosława Sikorskiego (o dobrych kontaktach z Giertychem Sikorski wspominał w swojej książce „Strefa zdekomunizowana”; lider LPR miał wysłać ministrowi spraw zagranicznych smsa „dorżnęliśmy watahę” po wyeliminowaniu działaczy związanych z Prawem i Sprawiedliwością  z zarządu TVP).

Platforma Obywatelska po ubiegłorocznym wystawieniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego Mariana Krzaklewskiego nie popełni podobnego błędu.  Krzaklewski jest politykiem mniej kontrowersyjnym niż Giertych, a nie został zaakceptowany przez elektorat PO.
 Mało prawdopodobne też, aby były minister edukacji odnalazł się w Platformie tak jak np. Stefan Niesiołowski, który był kiedyś związany z narodowo – katolickim ZChN-em.

Najprawdopodobniej do czasu wyborów parlamentarnych, które odbędą się zapewne za 1,5 roku Roman Giertych pozostanie obok polityki, aniżeli w samej polityce.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  Giertych i PO

(~wowes, 22-02-2010 16:48)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl