Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Bratobójczy pojedynek               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
28-04-2010

 

26-03-2010

 

21-03-2010

 

20-03-2010

  Premier o debacie Sikorski-Komorowski

20-03-2010

 

17-03-2010

 

16-03-2010

 

+ zobacz więcej

Bratobójczy pojedynek 

02-03-2010

  Autor: Michał Jezierski
Jesteśmy świadkami początku kampanii prezydenckiej już od dłuższego czasu, zaś obecnie dochodzi do tego rozpoczynająca się kampania wewnątrz Platformy Obywatelskiej, która wskazać ma kandydata na prezydenta. W głównym starciu biorą udział, z jednej strony stosunkowo radykalny w swoich poglądach i opiniach minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, z drugiej natomiast, bardziej koncyliacyjny i skłonny do kompromisu marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

 

 

Kampania szefa MSZ zaczęła się od mocnego uderzania, jakim był atak na obecnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Sikorski ostro zaatakował Kaczyńskiego mówiąc, iż za niecałe 300 dni będzie on byłym prezydentem oraz wspominając niekorzystne wrażenie, jakie Lech Kaczyński wywarł poza granicami kraju, ale również na scenie polskiej.
   
Spotkanie w Bydgoszczy, na którym padły te słowa,  spowodowało krytyką zarówno ze strony otocznia prezydenta, jak również samej Platformy. Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak wskazał, że Sikorski obsesyjne traktuje osobę prezydenta. Zarzucił ponadto ministrowi, iż nie powinien on w swojej kampanii zajmować się atakami ad personam, a skupić się bardziej na sferze własnych planów i projektów, jakie zamierza realizować, jako potencjalny przyszły prezydent.
   
Co interesujące, również kontrkandydat Bronisław Komorowski, skierował słowa krytyki pod adresem Sikorskiego, zauważając, iż nie powinien on w ten sposób odnosić się do obecnego prezydenta.
   
Zapowiada się stosunkowo ciekawa, bratobójcza kampania, która przynieść ma nowego kandydata PO do fotela prezydenckiego. Zapewne Radosław Sikorski dalej będzie prowadzić kampanię w takim tonie, jednak nie jest powiedziane, iż przyniesie mu to sukces. Wiele wskazuje na to, iż zwycięzcą zostanie Bronisław Komorowski i to właśnie on stanie do walki o Pałac Prezydencki. Pytaniem otwartym pozostaje czy zostanie on także zwycięzcą ostatecznym?

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl