Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Jaruzelski dostał order przez pomyłkę               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
07-02-2009

  Jaruzelski bez prezydenckiej emerytury

16-05-2008

 

13-01-2012

  Wyrok za stan wojenny

09-12-2011

 

09-09-2011

 

05-08-2011

 

08-07-2011

 

+ zobacz więcej

Jaruzelski dostał order przez pomyłkę 

29-03-2006

  Autor: Anna Maria Sierpińska

Pracownicy Kancelarii Prezydenta wbrew woli prezydenta, a także bez wiedzy i zgody dyrektora Biura Kadr i Odznaczeń omyłkowo wpisali nazwisko gen. Wojciecha Jaruzelskiego na listę odznaczonych i przekazali do podpisu prezydentowi - tak w wydanym oświadczeniu szef

 

 

 

- "Wolą prezydenta było nierozpatrywanie tego wniosku przez 3 maja - zaznaczył Urbański. - Niestety, do jednej z list - a prezydent akceptował tylko postanowienia, a nie listy osób - pracownik Kancelarii samowolnie dopisał nazwisko generała Jaruzelskiego " - oświadczył Urbański.

Poinformował, że wobec tego pracownika zostały już wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne. - "Najsurowsze "- odpowiedział Urbański

Urbański pytany, czy możliwe jest, aby odznaczenie zostało Jaruzelskiemu odebrane, odpowiedział: -" Nie ma w ogóle w tej sprawie żadnej decyzji".

Z inicjatywą w sprawie nadania Krzyża Zesłańców Sybiru gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu wystąpił Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych; wniosek został 1 lutego 2006 r. zaakceptowany przez ministra pracy i polityki społecznej oraz przekazany do Kancelarii Prezydenta RP za pośrednictwem Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. - wyjaśnił Urbański.

- "Pan Prezydent uznał, że najważniejsze tegoroczne odznaczenia powinni otrzymać cisi bohaterowie walki o niepodległość ojczyzny z lat 70. i 80. Pan prezydent zdecydował, że wniosek w sprawie odznaczenia Wojciecha Jaruzelskiego nie będzie rozpatrzony przed 3 maja tego roku" - głosi oświadczenie Urbańskiego.

W oświadczeniu minister poinformował też, że na wszystkich legitymacjach potwierdzających nadanie Krzyża Zesłańców Sybiru stosowane jest faksymile podpisu Prezydenta RP. Jak dodał, prezydent Lech Kaczyński nie podpisuje ich osobiście, tylko przystawia się faksymile.

Prawo i Sprawiedliwość chce natomiast odwołania ze stanowiska Jana Turskiego - szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Z wnioskiem o jego odwołanie PiS zwrócił się do ministra pracy.

 Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS powiedział, ze przyznanie Krzyża Zesłańców Sybiru Wojciechowi Jaruzelskiemu naraziło godność urzędu prezydenta oraz stanowi nadużycie powagi tego odznaczenia.

 

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  [ 80 ]

(~normalny, 31-03-2006 15:06)

Opis:

 

(, 30-03-2006 09:57)

Opis:

 

(~Ewa Fil, 30-03-2006 01:22)

Opis:

 

(~sprawiedliwy, 29-03-2006 23:36)

Opis:

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl