Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Kandydat bez niespodzianek               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
26-03-2010

 

23-03-2010

  Sikorski liczy na wsparcie premiera

20-03-2010

 

17-03-2010

 

16-03-2010

 

12-03-2010

  Nitras popiera Sikorskiego

26-02-2010

 

+ zobacz więcej

Kandydat bez niespodzianek 

02-04-2010

  Autor: Michał Jezierski
Kompatybilnie z przewidywaniami wielu obserwatorów polskiej sceny politycznej, prawybory zorganizowane w Platformie Obywatelskiej wygrał ze zdecydowaną przewagą marszałek Bronisław Komorowski. Zdobył on ponad dwukrotnie więcej głosów niż jego kontrkandydat Radosław Sikorski (68,5% do 31,5%). Wynik odzwierciedla postawioną już wiele tygodni temu tezę, że obecny szef MSZ nie jest postrzegany przez członków partii, jako swój kandydat i nie wzbudza powszechnego zaufania. Z pewnością jest to duża porażka Sikorskiego, który do końca chyba nie zdawał sobie sprawy ze swojej stosunkowo słabej pozycji w partii i wierzył w końcowy sukces.

 

 

Prawybory okazały się jednak klapą obozu rządzącego. Po pierwsze ujawniły wewnętrzne podziały i mocno spolaryzowały partię, po drugie okazało się, że partia, która szczyci się posiadaniem 40 tysięcy członków, w rzeczywistości jest kolosem na glinianych nogach. W prawyborach wzięło udział raptem niecałe 50% członków, co jednoznacznie należy rozpatrywać w kategoriach porażki.
   
Osoby, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu politycznym, a takimi są z pewnością członkowie partii, nie powinny rezygnować z udziału w tego rodzaju wydarzeniu. Widać tu wyraźnie, że albo PO ma w szeregach wiele ”martwych dusz”, albo nie jest w stanie zmobilizować swoich członków do aktywnego udziału w życiu partii, co z kolei przekłada się na brak mobilizacji do działania na polskiej scenie politycznej.
   
Prawybory z pewnością staną się okazją do zmian w szeregach partii. Roszady nastąpią na stanowisku marszałka, a ponadto władze PO przejrzą dokładnie struktury regionalne i podejmą określone decyzje. Czy te zmiany przyniosą pozytywne dla partii skutki okaże się w przyszłości.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl