Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Ogólne / Powtórka z rozrywki               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
02-07-2010

 

28-06-2010

 

26-06-2010

 

22-06-2010

 

21-06-2010

 

15-06-2010

 

14-06-2010

 

+ zobacz więcej

Powtórka z rozrywki 

10-06-2010

  Autor: Michał Jezierski
Ostatnia powódź, choć wszyscy myśleli, że jest za nami, ponownie dała o sobie znać. Zalane zostały kolejne miasta i miejscowości, znów dramatyczna sytuacja rozgrywa się na południu kraju. Niestety, powódź zalała ponownie wiele miast, które jeszcze nie otrząsnęły się po jej pierwszym uderzeniu. Wiele z nich z pewnością jeszcze przez długi czas nie będzie normalnie funkcjonować. Zniszczona jest infrastruktura drogowa, kolejowa, wiele domów i osiedli nie nadaje się do zamieszkania.

 

 

Rząd podejmuje walkę z żywiołem, ale z góry jest skazany na porażkę. Wieloletnie zaniedbania hydrologiczne powodują, że straty, które mogłyby być mniejsze, są ogromne. Co więcej, ze względu na wybory nie ogłoszono stanu klęski żywiołowej.
   
Powódź zaczyna mieć odzwierciedlenie w sondażach. Co prawda, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Bronisław Komorowski, nadal prowadzi, jednakże prowadzenie to nie jest już tak dobitnie widoczne. Od Jarosława Kaczyńskiego dzieli go zaledwie 11%. Oczywiście, nadal to właśnie Komorowski w sondażach typowany jest na przyszłego prezydenta, jednak nie jest to już tak pewne jak było dotąd.
   
Również notowania partii Komorowskiego spadły. Prawdopodobnie jest to spowodowane szalejącą powodzią i brakiem określonych działań ze strony rządu, których domaga się społeczeństwo. Co więcej, niektóre wypowiedzi Komorowskiego, także nie wpływają pozytywnie na jego odbiór w oczach opinii publicznej. Wiele z nich było bardzo niefortunnych i mogło pogrzebać kandydata PO, tak jak powódź z 1997 roku „zmyła” Włodzimierza Cimoszewicza i SLD.
   
Do wyborów pozostały niecałe 2 tygodnie, jesteśmy na ostatniej prostej, która może wskazać przyszłego prezydenta. Kto nim zostanie pozostaje nadal sprawą otwartą.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl