Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Ogólne / Metamorfozy               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
18-11-2010

 

16-07-2010

 

02-07-2010

 

26-06-2010

 

22-06-2010

 

06-06-2010

 

05-06-2010

 

+ zobacz więcej

Metamorfozy 

23-07-2010

  Autor: Michał Jezierski
Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, jaki jest każdy widzi. Choć przez kilka ostatnich tygodni mieliśmy do czynienia z zupełnie innym człowiekiem, niż przez ostatnie lata. Pod wpływem katastrofy smoleńskiej, w prezesie największej partii opozycyjnej zaszły zmiany, których nikt by się nie spodziewał. Zmiany te diametralnie wpłynęły na postrzeganie Jarosława Kaczyńskiego. Wiele dotąd nieprzychylnych mu osób i środowisk spojrzało na niego zupełnie inaczej. Widziało w nim człowieka naznaczonego przez los, mniej agresywnego, bardziej wyważonego, który nie dążył za wszelką cenę do konfrontacji.

 

 

Jednakże tylko naiwni wierzyli w to, iż prezes się zmienił. Już w kilka dni po zakończeniu wyborów prezydenckich zobaczyli starego, „dobrego” prezesa. Zetknęliśmy się ze znaną dobrze retoryką, atakami i agresją. Jarosław Kaczyńskie się nie zmienił, pozostał takim samym człowiekiem, jakim był do tej pory.
   
Rzekoma zmiana, jaka miała nastąpić w prezesie partii była tylko i wyłącznie grą polityczną, obliczoną na określony cel. Tym celem było zdobycie elektoratu bardziej centrowego, mniej konserwatywnego i zajadłego. Dlatego też, twarzami PiS-u w tych wyborach byli politycy z lewego skrzydła partii, tacy jak Kluzik – Rostkowska oraz Poncyljusz.
   
Wszystkie zabiegi okazały się jednak nie do końca skuteczne i w efekcie Kaczyński te wybory przegrał. Czy teraz, gdy widzimy już dobrze znaną twarz prezesa nie straci on nowego elektoratu? Tego nie wiemy, zaś kolejnym weryfikatorem będą wybory samorządowe i parlamentarne.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl