Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Bój o Warszawę               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
16-10-2007

 

18-09-2006

  Stolica dla Marcinkiewicza?

29-08-2006

  Gronkiewicz-Waltz dogania Marcinkiewicza

02-01-2012

 

07-10-2011

 

06-10-2011

 

02-09-2011

  Afera we Francji

+ zobacz więcej

Bój o Warszawę 

30-08-2010

  Autor: Bartłomiej Kałucki
Kampanię samorządową czas zacząć! Lada dzień premier ogłosi ostateczny termin wyborów. Najbardziej ekscytujące są te elekcje, gdzie czarno na białym wiemy kogo wybieramy. Tak jest w przypadku wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Jak zwykle najbardziej prestiżowy pojedynek stoczy się w stolicy.

 

 

Jak na razie jasną deklarację co do kandydowania złożył weteran i etatowy uczestnik wyborów wszelakich Janusz Korwin Mikke. Nikt też sobie nie wyobraża możliwości rezygnacji z walki o reelekcję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz. Jeśli chodzi o Prawo i Sprawiedliwość, to do niedawna wydawało się, że kandydatem tej partii będzie Paweł Poncyliusz, jednak ostatnio na politycznej giełdzie w kontekście ubiegania się o prezydenturę w stolicy coraz częściej wymienia się senatora Zbigniewa Romaszewskiego. Mówi się też o tym, że do boju o prezydenturę zostanie desygnowany szef Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, czy też była minister sportu w rządzie PiS Elżbieta Jakubiak.

Jeśli chodzi o lewicę, to z ramienia SLD do walki stanie były przewodniczący Wojciech Olejniczak. Z kolei ciągle waha się Marek Borowski. Może on liczyć na poparcie Socjaldemokracji Polskiej i Partii Demokratycznej. Warto przypomnieć, że Borowski startował już w wyścigu o prezydenturę w Warszawie w 2006 roku. W pierwszej turze wyborów zajął 3 miejsce z ponad 22% poparciem.

Warto też nadmienić, że bodajże w pierwszym sondażu przedwyborczym przeprowadzonym na zlecenie Faktów TVN, na 41% poparcia może liczyć obecna prezydent Warszawy. Na drugim miejscu plasuje się Paweł Poncyliusz, który może liczyć na 16% głosów. Kolejne dwie pozycje zajmują kolejno Marek Borowski i Wojciech Olejniczak, którzy mogą liczyć na odpowiednio 13% i 11% głosów. Janusz Korwin Mikke z kolei cieszy się poparciem 9% warszawiaków.

Jak widać jesteśmy na razie na etapie wróżenia z fusów, bo przede wszystkim nie znamy jeszcze kandydata największej partii opozycyjnej, a także odpowiedzi na to, czy lewica skonsoliduje siły na prestiżowe warszawskie starcie. A od tych dwóch czynników zależy to, czy ktokolwiek będzie miał szanse na powalczenie z Hanną Gronkiewicz Waltz.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl