Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Artykuły - Kraj / Manifestacje prezesa               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
Manifestacje prezesa 

16-09-2010

  Autor: Michał Jezierski
Ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce na polskiej scenie politycznej, mogą napawać pewnego rodzaju niepokojem. Prawo i Sprawiedliwość pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego coraz bardziej zaczyna przypominać armię zaciężną, gdzie tylko i wyłącznie dowódca ma prawo wyrażać własne zdanie i rozkazy, a reszta „żołnierzy” ma je karnie wykonywać. Odsunięcie od władz partii ludzi odpowiedzialnych za kampanię prezydencką, a następnie wystawienie w pierwszym szeregu zasłużonych i obytych w bojach polityków w postaci Macierewicza, Błaszczaka, czy Brudzińskiego, a następne zawieszenie posłanki Elżbiety Jakubiak, sprawia, wrażenie tworzenia wokół tej partii muru. PiS staje się oblężoną twierdzą

 

 

Można odnieść wrażenie, że głównym i jedynym tematem i polem zainteresowania partii Kaczyńskiego i jego samego jest katastrofa smoleńska oraz przepychanki związane z krzyżem. Zafiksowanie na tej tematyce nie przynosi wymiernych efektów, a wręcz przeciwnie staje się elementem, który może w dłuższej perspektywie pogrążyć Prawo i Sprawiedliwość.
   
Prezes Kaczyński zdecydował się iść na wojnę ze wszystkimi. Z Platformą, społeczeństwem, politykami z własnego ugrupowania. Wojnę, która niczego nie przynosi, niczego nie rozwiązuje, a jeszcze bardziej antagonizuje społeczeństwo polskie. Można się zastanawiać, jaki cel przyświeca Kaczyńskiemu, ale chyba tak naprawdę nikt do końca nie zna motywów jego działania. Pozostaje otwarte pytanie – jak długo jeszcze będziemy świadkami tego rodzaju polityki?

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę
  Wasze komentarze
 

  platforma

(~Marko, 30-08-2011 20:48)

Opis: Zasadnicza różnica między PO a Pis dotyczy stylu uprawiania polityki. W przypadku Platformy zauważam pewne pozytywne odejścia od politycznej normy, np. sposób komunikacji, obecność w internecie. Takie inicjatywy jak Platformuła - gra internetowa ironizująca z polityków (platformula.pl) pokazują, że dozę autoironii i dystansu, czego z pewnością brakuje politykom pisu

  Tusk i PO wcale nie są lepsze od PIS-u

(~mnsg, 27-09-2010 17:14)

Opis: Nie wiadomo kto jest gorszy, PO robi dużo krzywdy zwykłym obywatelom, niszczy materialne podstawy ich egzystencji ma gdzieś biednych ludzi, troszczy się tylko o los polskich milionerów. Rząd Tuska zlikwidował Krajowy Fundusz Mieszkaniowy ,żeby państwo nie pomagało spółdzielniom mieszkaniowym i TBS-om w społecznym budownictwie mieszkaniowym, stosunkowo niedrogich i małych mieszkań dla tysięcy polskich młodych małżeństw . Za to zgodził się na dofinansowanie niani do opieki nad dziećmi dla polskiej elity , bo przeciętnej i biednej rodziny nie stać na wynajmowanie niani. Tak wygląda demokracja liberalna pana Tuska. Może jednak byłoby lepiej żeby gospodarką kierował PIS , bo przy silnej opozycji i tak za dużo bzdur nie mogliby narobić ale przynajmniej nie upokarzaliby milionów biednych ludzi.

 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl