Przeniesienie

21-09-2010

Autor: Michał Jezierski

Ostatnie wydarzenia spod Pałacu Prezydenckiego kolejny raz ukazują słabość polskiego państwa. Przeniesienie krzyża do kaplicy w siedzibie prezydenckiej wywołało kolejną burzę medialną i ponownie wznieciło, niewygasły jeszcze konflikt. Konflikt, z którego bardzo trudno jest wyjść. Sposób, w jaki krzyż został przeniesiony pozostawia wiele do życzenia i nie chodzi tu bynajmniej o obrazę uczuć religijnych. W państwie prawa nie może być tak, że władza boi się postąpić w jedyny i racjonalny sposób, aby nie drażnić określonej grupy społecznej, w  tym przypadku obrońców krzyża.

Państwo kolejny raz ugina się przed grupą fanatyków i nie jest w stanie raz na zawsze zakończyć tej wojny. Przeniesienie krzyża w ten sposób ponownie sprowokowało obrońców do działania, które umiejętnie podsycane jest przez Prawo i Sprawiedliwość. Partia ewidentnie zbija na takim działaniu kapitał polityczny, który prawdopodobnie przełoży się na wynik wyborczy w nadchodzących wyborach samorządowych.
   
Polacy są narodem bardzo podzielonym, wewnętrznie skłóconym, który bardzo często nie jest w stanie osiągnąć porozumienia. Efekty widoczne są w Sejmie, który w jakimś stopniu jest odzwierciedleniem polskiego społeczeństwa. Zastanawiające jest tylko, jak długo jeszcze będziemy się kłócić, zanim uda nam się osiągnąć jakiekolwiek porozumienie?


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.