Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Tusk apeluje, Kaczyński odmawia               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
07-07-2011

 

13-09-2010

 

29-05-2010

 

28-04-2010

 

11-04-2010

 

10-04-2010

 

29-03-2010

 

+ zobacz więcej

Tusk apeluje, Kaczyński odmawia 

04-04-2006

  Autor: AZ/Piotr Ogórek
Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zaapelował do PiS, aby wycofał swój wniosek o rozwiązanie Sejmu w sytuacji, gdy pewne jest, że nie ma on szans na poparcie. Według Tuska, zamiast tracić czas na zbędne dyskusje o skróceniu kadencji, należy skupić na sprawach naprawdę ważnych dla kraju. Jarosław Kaczyński odpowiada że nie ma takiej możliwości.

 

 

Tusk podkreślił, że wniosek o samorozwiązanie nie zyska poparcia w Sejmie. Do jego przyjęcia potrzeba 307 głosów, taka większość jest niemożliwa do uzyskania przy sprzeciwie Platformy, której klub liczy 131 osób.

Jak powiedział dzisiaj na konferencji prasowej Donald Tusk, wycofanie przez PiS wniosku o samorozwiązanie mogłoby być początkiem poważnej debaty w sprawach najważniejszych dla państwa. Z kolei lider PO założył, ze czwartkowa dyskusja nad wnioskiem PiS będzie „pusta”.

Donald Tusk powiedział, ze nie należy w chwili obecnej „zawracać głowy tematami pozornymi, które wywołują agresję i emocje”. Tusk odniósł się do niedzielnego apelu kardynała Stanisława Dziwisz, który wezwał do pojednania w polityce. Szef Platformy uważa, że „dziś jest dobry moment, aby zapoczątkować powrót do normalności w polskiej polityce”.

Według Jarosława Kaczynskiego sprawa samorozwiązania Sejmu jest oczywista. Chyba że według niego opozycja jest gotowa do złożenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności. Kaczyński stwierdzil wprost: "albo opozycja chce rządzić i ma do tego odpowiednie warunki i wtedy powinna przejąć władzę, albo powinna wypowiedzieć się za samorozwiązaniem Sejmu, lub ewentualnie wejść do koalicji". Według szefa PiS każde inne działanie jest szkodliwe dla państwa.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl