Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Sondaże wyborcze po aferach               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
08-08-2006

  PiS prowadzi daleko przed PO

01-12-2013

 

23-09-2013

 

28-03-2013

 

07-03-2013

 

14-01-2013

 

29-12-2012

 

+ zobacz więcej

Sondaże wyborcze po aferach 

09-08-2012

  Autor: aln
Kolejne afery dotyczące partii politycznych w Polsce negatywnie odbijają się na ich poparciu wyborców. W ostatnim czasie Zespół Badań Społecznych OBOP w TNS Polska zrealizował sondaż pokazujący, na jakie poparcie mogą liczyć poszczególne partie. Gdyby wybory odbyły się już z początkiem sierpnia, bezdyskusyjnym zwycięzcą zostałaby partia rządząca.

 

 

Platforma Obywatelka może dziś liczyć na 29% poparcia. Niewiele mniej głosów uzyskałaby partia opozycyjna Jarosława Kaczyńskiego, Prawo i Sprawiedliwość – 24%. Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Ruch Palikota zyskałyby po 7% poparcia. Poza Sejmem według TNS OBOP w sierpniowych wyborach parlamentarnych znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zagłosowałoby 4% respondentów.

Poniżej progu wyborczego znalazły się partie: Solidarna Polska z poparciem na poziomie 3%, Nowa Prawica – 2% oraz Polska Jest Najważniejsza – 1%.

23% respondentów przepytanych przez TNS OBOP nie ma jeszcze wybranej partii, na którą chciałaby głosować w najbliższych wyborach, ale jest gotowa do nich przystąpić.

Poparcie dla Platformy Obywatelskiej w ciągu ostatniego miesiąca zmniejszyło się o 3 punkty procentowe. Można przypuszczać, że powodem takiej sytuacji jest afera dotycząca nepotyzmu w partiach politycznych, jak również w instytucjach urzędowych. Przez to traci poparcie również PSL – o 1 punkt procentowy. Wzrosło za to poparcie dla PiS o jedne punkt procentowy, ale spadło o tyle samo poparcie dla SLD. Największy wzrost w sondażach przypadł Ruchowi Palikota – 2 punkty procentowe.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl