Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Polityka Świat / Barack Obama po raz drugi prezydentem USA               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
22-11-2008

 

24-05-2011

 

29-03-2011

 

03-07-2010

 

19-04-2010

 

24-03-2010

 

13-02-2010

 

+ zobacz więcej

Barack Obama po raz drugi prezydentem USA 

08-11-2012

  Autor: sofista
Po emocjonującej kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych, prowadzonej przez republikanina Mitta Romneya oraz demokratę – Baracka Obamę, wiemy już, że ponownie na prezydenta został wybrany dotychczasowy prezydent Stanów Zjednoczonych. Obywatele obdarzyli go wielkim kredytem zaufania pozwalając mu na reelekcję. Czas pokaże, czy spełni on swoje obietnice wyborcze i wyprowadzi Amerykę na prostą. Na okres jego prezydentury przypadł trudny czas kryzysu, a wyborcy widocznie stwierdzili, że Barack Obama poradził sobie z nim bardzo dobrze.

 

 

Zwycięstwo Baracka Obamy w wyborach prezydenckich nie było takie pewne, nawet na kilka dni przed wyborami. Sondaże przedwyborcze wskazywały , że obaj kandydaci na prezydenta Stanów Zjednoczonych mają podobny poziom poparcia wśród obywateli. O zwycięstwie Baracka Obamy zdecydowali obywatele, którzy nie byli przekonani o tym, na kogo chcieliby głosować.

Wstępne wyniki wyborów w Ameryce opublikowane przez telewizję CNN wskazują, że Barack Obama otrzymał303 głosy elektorskie, zaś Mitt Romney 206.

Urzędujący prezydent pozostanie w Białym Domu na kolejne 4 lata kadencji. Najpewniej nie zmieni się więc polityka prowadzona przez Stany Zjednoczone. Obama zapowiadał w swoim przemówieniu po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów, że zamierza podjąć rozmowy z Mittem Romneyem o tym, w jaki sposób mogliby oni współpracować dla wspólnego dobra obywateli Stanów Zjednoczonych.

Do zwycięstwa Baracka Obamy przysłużyły się tzw. swing states, czyli stany wahające się. Między innymi były to stany Ohio, Pensylwania, Kolorado, Wisconsin, Iowa czy Wirginia, New Hampshire, Michigan i Nevada.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl