Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Polityka Kraj / Współpraca SLD z Ruchem Palikota               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
10-04-2013

 

16-12-2011

 

09-12-2011

 

20-10-2011

  Leszek Miller szefem klubu SLD

31-07-2011

  Listy wyborcze SLD

31-05-2011

 

28-02-2011

 

+ zobacz więcej

Współpraca SLD z Ruchem Palikota 

25-11-2012

  Autor: arti
Lewica w polskim Sejmie postanowiła podjąć się wspólnego przedsięwzięcia, w celu przetestowania, czy taka współpraca będzie z korzyścią dla poszczególnych ugrupowań. Swoje siły w chwili obecnej łączy Sojusz Lewicy Demokratycznej, z Leszkiem Millerem na czele oraz Ruch Palikota, prowadzony przez Janusza Palikota. Dotychczas obie partie nie przejawiały chęci rozpoczęcia daleko idącej współpracy, ale w najbliższej przyszłości może to ulec zmianie.

 

 

SLD i Ruch Palikota wspólnie wzięły udział w wiecu przeciw faszyzmowi i zapowiadają, że wkrótce przeprowadzą kolejne wspólne przedsięwzięcia. Można powiedzieć, że bliska współpraca obu partii znajdujących się w Sejmie jest swoistą koalicją na lewicy.

Leszek Miller i Janusz Palikot omawiają pierwsze warunki nieśmiałej jeszcze współpracy. O jej zawiązaniu będzie decydowało jednak przede wszystkim to, jak wyborcy SLD i Ruchu Palikota zareagują na bliską współpracę obu partii. Najbliższe sondaże wyborcze powinny pozwolić liderom lewicy na podjęcie decyzji o zacieśnianiu współpracy, albo o jej zaniechaniu. Wszystko zależy tutaj od tego, jak wyborcy będą postrzegać to, że Leszek Miller chce współpracować z Januszem Palikotem i na odwrót.

Kolejną, zapowiadaną na 16 grudnia akcją, będzie uczczenie przez SLD i RP zamordowanego prezydenta II RP Gabriela Narutowicza. Wspólnie lewica chce też zgłosić pomysł budowy pomnika socjalisty Ignacego Daszyńskiego. Miller i Palikot zapowiadają przy tym, że po przeprowadzeniu takich akcji sprawdzą, czy wyborcy aprobują taki rodzaj koalicji pomiędzy SLD a RP.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl