Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Wywiady / Nowy prezydent Chin               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
10-05-2011

 

30-10-2010

 

12-07-2010

 

13-06-2010

 

30-05-2010

 

03-05-2010

 

14-03-2010

 

+ zobacz więcej

Nowy prezydent Chin 

29-11-2012

  Autor: sofista
W ubiegłym tygodniu cały świat emocjonował się wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Okazało się, że Amerykanie ostatecznie wybrali na głowę państwa, na reelekcję Baracka Obamę. Mitt Romney, pomimo sporego poparcia w wielu stanach, nie zdołał zachwiać pozycją dotychczasowego prezydenta USA.

 

 

W tym tygodniu jednak odbyły się równie ważne wybory, dotyczące wyboru najwyższego organu kierowniczego Komunistycznej Partii Chin. W pekińskiej Wielkiej Hali Ludowej ogłoszono w dniu wczorajszym listę nowych członków stałego Komitetu Biura Politycznego Komitetu Centralnego. Dziennikarze obecni na konferencji dowiedzieli się, że sekretarzem generalnym Komunistycznej Partii Chin został wiceprezydent Xi Jinping.

Wiceprezydent już wkrótce, w marcu 2013 roku obejmie stanowisko prezydenta, zastępując Hu Jintao na tym miejscu. To bardzo ważne wybory w Chinach, ponieważ zmienia się nie tylko prezydentura. Wybrany na sekretarza generalnego KPCh Xi Jinping wygłosił po wyborach mowę, w której zapowiedział kontynuację otwierania Chin na cały świat. Można więc spodziewać się podejmowania dalszych kroków na drodze ku współpracy politycznej i gospodarczej na linii Chiny i najważniejsze potęgi świata. Przyszły prezydent jest zdania, że należy kontynuować politykę reform w państwie środka.

Xi Jinping objął już w chwili obecnej zwierzchnictwo nad armią, dzięki szefowaniu partyjnej Centralnej Komisji Wojskowej. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do Polski, w Chinach armię kontroluje partia komunistyczna.

W przyszłym roku zostanie ogłoszone, kto zajmie stanowisko premiera Chin. Można przypuszczać, że będzie to dotychczasowy wicepremier Li Keqiang.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl