Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / PO remisuje z PIS               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
09-05-2013

 

23-12-2012

  Czy powstanie PiS bis?

12-12-2012

 

27-09-2012

 

25-09-2012

 

15-07-2012

  PO wysoko nad PiS

15-07-2012

 

+ zobacz więcej

PO remisuje z PIS 

29-11-2012

  Autor: arti
Jeszcze dosłownie kilka tygodni temu media informowały opinię publiczną o wysokim poparciu, jakim Polacy darzą partię rządzącą. Platforma Obywatelska zyskiwała wobec głównego konkurenta politycznego, Prawa i Sprawiedliwości, ponad 10 punktów procentowych poparcia. Tymczasem, najnowszy sondaż wyborczy przeprowadzony przez TNS Polska dla Gazety Wyborczej pokazuje, że rządzący mają powody do obaw. Prawo i Sprawiedliwość zyskuje w sondażu, a PO traci.

 

 

W chwili obecnej największe partie w polskim Sejmie mogą cieszyć się około 28% poparciem. To zaskoczenie dla opinii publicznych i chyba również dla samych polityków. Jeszcze do niedawna mówiono, że na PiS obecnie chce głosować 23% respondentów, zaś na Platformę Obywatelską – 34% wyborców. Było to najlepszy wynik w tym roku dla partii rządzącej.

Dobre wyniki PO tłumaczono aferą związaną z rzekomym wykryciem śladów trotylu, czyli materiałów wybuchowych, na szczątkach samolotu prezydenckiego, który rozbił się w Smoleńsku w 2010 roku. Partia pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego po przekazaniu takich informacji od razu rozpoczęła medialną nagonkę na władze kraju, twierdząc, że prezydent i 95 najważniejszych ludzi w państwie polskim zostało zamordowanych na ziemiach rosyjskich.

Dziś na niezbyt korzystny wynik Platformy Obywatelskiej mogą wpływać nieudane negocjacje z Unią europejską dotyczącą przyszłego budżetu. Na szczycie unijnym w tych dniach decyduje się o sprawach ważnych dla Polaków, dlatego też być może respondenci ostrożnie mówili o poparciu dla rządzących. Pozostałe partie polityczne mogą liczyć na o wiele niższe poparcie niż PO i PiS. Na Ruch Palikota chce obecnie głosować 8% respondentów, zaś na Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Polskie Stronnictwo Ludowe po około 7% badanych.

Sondaż TNS Polska został wykonany w dniach 22-25 listopada i wzięło w nim udział 961 respondentów, pochodzących z reprezentatywnej grupy.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl