Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Polityka Kraj / Kwaśniewski wciąż cieszy się poparciem               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
..:: Podobne Tematy
10-06-2010

 

08-03-2010

 

01-02-2010

 

06-12-2009

 

04-12-2009

 

01-12-2009

 

28-10-2009

 

+ zobacz więcej

Kwaśniewski wciąż cieszy się poparciem 

01-02-2013

  Autor: sofista
Były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski, który sprawował swoją funkcję w państwie przez dwie kolejne kadencje, wciąż cieszy się dużym poparciem społecznym, co potwierdzają najnowsze sondaże.

 

 

Instytut Homo Homini przeprowadził badanie na zlecenie „Rzeczpospolitej”, które miało wykazać, jakim poparciem cieszyłaby się wspólna lista lewicy pod patronatem Aleksandra Kwaśniewskiego, podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Okazuje się, że alians Ruchu Palikota i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, skupiony wokół Aleksandra Kwaśniewskiego uzyskałby w wyborach nawet 25% poparcia wyborców. Gdyby start w wyborach do Parlamentu Europejskiego rozgraniczony został na dwie listy – samodzielną listę SLD i Ruchu Palikota, wówczas poparcie wyniosłoby odpowiednio 16 i 3%.

Wspólna lista pod patronatem Aleksandra Kwaśniewskiego uplasowałaby polską lewicę na trzecim miejscu w wyborach do PE, zaraz za listą Platformy Obywatelskiej i listą Prawa i Sprawiedliwości.

Nazwisko Aleksandra Kwaśniewskiego wciąż przyciąga wyborców, dlatego też jego pojawienie się jako patrona wspólnej listy SLD i RP byłoby z korzyścią dla lewicy. Wyborcy chcą zagłosować na tych, których znają, a były prezydent jak najbardziej zalicza się do tej właśnie grupy. SLD sceptycznie odnosi się do pomysłu stworzenia wspólnej listy lewicowej z Aleksandrem Kwaśniewskim na czele, ponieważ twierdzi, że byłoby to z korzyścią wyłącznie dla Ruchu Palikota, nie zaś dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Homo Homini podaje, że w sondażu odnośnie wyborów do Parlamentu Europejskiego wciąż zwycięża partia rządząca, PO. Jeśli na listach wyborczych nie pojawi się lista Kwaśniewskiego, PO będzie mogło liczyć na 31% poparcia, zaś Prawo i Sprawiedliwość na 26% poparcia. PSL uzyskałby w wyborach tylko 1% głosów.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl