Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Co dalej z marszałek Wandą Nowicką?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
Co dalej z marszałek Wandą Nowicką? 

07-02-2013

  Autor: sofista
Nie cichnie afera związana z utratą poparcia pani marszałek Wandy Nowickiej ze strony Ruchu Palikota, jej macierzystego klubu politycznego. Ruch Palikota podczas ostatnich wyborów prezydium Sejmu wystawił kandydaturę Nowickiej, a rząd ją zaakceptował. Pani Nowicka wsławiła się głównie swoim feministycznym zaangażowaniem na forum politycznym. Straciła ona poparcie swojego klubu – Ruchu Palikota po tym, jak wyszło na światło dzienne, że przyjęła wysoką nagrodę pieniężną od marszałka Sejmu.

 

 

Ruch Palikota złożył wniosek o odwołanie swojej pani marszałek i zaczął poszukiwanie nowej kandydatury na jej miejsce. Pojawił się pomysł powołania Anny Grodzkiej na to stanowisko, co wywołało burzę medialną. Anna Grodzka jednak może nie mieć szansy na to, aby stać się obiektem głosowania w Sejmie, ponieważ najprawdopodobniej Wanda Nowicka nie zostanie odwołana poprzez głosowanie.

Platforma Obywatelska nieoficjalnie zapowiada, że będzie bronić Wandy Nowickiej w głosowaniu dotyczącym jej odwołania z fotela marszałka. W podobny sposób postąpi Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe, jako koalicjant w rządzie Donalda Tuska. Jeśli rzeczywiście w PO będzie narzucona dyscyplina partyjna w głosowaniu dotyczącym Wandy Nowickiej, wówczas pani marszałek pozostanie na swoim stanowisku. PO uznaje, że nie ma żadnych wyraźnych powodów ku temu, aby odwołać Wandę Nowicką z dotychczas zajmowanego w Sejmie stanowiska, zaś roszady osobowe w klubie Palikota są tylko miernym teatrzykiem, w którym rząd nie chce brać udziału. Politycy dodają, że premie dla marszałków zawsze były przyznawane, więc nie ma powodów do protestów.

Janusz Palikot, szef klubu RP mówi, że nawet jeśli Sejm nie odwoła Nowickiej, ona sama, jak wcześniej podobno obiecywała, zrezygnuje ze stanowiska. Nie wiadomo jednak, czy tak się stanie.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl