Ruch Palikota wypada z Sejmu w sondażach

17-02-2013

Autor: sofista

Janusz Palikot nie ma powodów do zadowolenia w ostatnim czasie na scenie politycznej. Jego plany odwołania z fotela wicemarszałka Sejmu Wandy Nowickiej spełzły na niczym. Zaledwie 45 posłów opowiedziało się za odwołaniem Wandy Nowickiej. Palikot twierdził jeszcze wówczas, że wicemarszałek sama złoży rezygnację ze stanowiska, ponieważ to obiecała kolegom z Ruchu Palikota.

Stało się jednak inaczej, dlatego też Janusz Palikot rekomendował wyrzucenie z partii Nowickiej. 13 lutego odbyło się w Ruchu Palikota głosowanie nad wykluczeniem Wandy Nowickiej, które przeszło większością głosów. Tylko jeden z członków Ruchu Palikota, Robert Biedroń wstrzymał się od głosu.

Liczne zawirowania wokół fotela wicemarszałka rekomendowanego wcześniej przez Ruch Palikota oraz skandaliczne niekiedy wypowiedzi szefa klubu, spowodowały najprawdopodobniej, że traci on poparcie wśród wyborców.

Sondaż Homo Homini wykonany dla „Rzeczpospolitej” wskazuje, że gdyby wybory odbyły się w chwili obecnej, na wygraną mogłaby liczyć partia rządząca – Platforma Obywatelska, która uzyskałaby wynik 30% głosów. Tuż za nią uplasowałoby się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 27% głosów.

Ruch Palikota, który w poprzednich wyborach  parlamentarnych uzyskał bardzo dobry wynik, dziś nie dostałby się do Sejmu – tylko 4% respondentów chciało na niego zagłosować.

Według najnowszego sondażu  wyborczego, w Sejmie znalazłyby się takie partie jak Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 13%, Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 5% i Solidarna Polska z poparciem 5% - wyższym niż dla Ruchu Palikota.

Sondaż Homo Homini został przeprowadzony w dniach od 8 do 9 lutego, na grupie ponad 1000 dorosłych Polaków. Sondaż odbył się za pośrednictwem telefonu.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.