Zmiany w rządzie PO-PSL

21-02-2013

Autor: sofista

W środę, 20 lutego tego roku odbyło się bardzo ważne posiedzenie Rady Ministrów, pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska. Premier już wcześniej zapowiedział, że na spotkaniu tym podjęte zostaną ważne decyzje o zmianach personalnych w składzie rządu. Obudziło to podekscytowanie wśród mediów i z niecierpliwością dziennikarze oczekiwali na konferencję prasową po posiedzeniu Rady Ministrów

Donald Tusk zgodnie z planem ogłosił, że niektóre osoby pożegnają się ze swoim stanowiskiem ministrów. Doceniając zaangażowanie Ministra Finansów w negocjacje dotyczące budżetu unijnego, premier awansował Jacka Rostowskiego na stanowisko wicepremiera. Z funkcji szefa kancelarii premiera zmuszony jest ustąpić Tomasz Arabski, który zostanie zastąpiony przez Jacka Cichockiego, zajmującego dotychczas stanowisko szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Na jego miejsce został powołany Bartłomiej Sienkiewicz. O odejściu z kancelarii premiera Tomasza Arabskiego Tusk informował już wcześniej. Były szef ma objąć w połowie 2013 roku stanowisko ambasadora w Hiszpanii.

Premier w uzasadnieniu wprowadzonych zmian personalnych w rządzie powiedział, że ma to być Rada Ministrów dążąca wspólnie do kreowania i wypełniania polityki pro wzrostowej dla polskiej gospodarki. Podczas konferencji prasowej Donald Tusk poinformował również, że chce wypełniać założenia budżetowe zgodnie z ustalonym uprzednio planem, stąd też decyzja o powołaniu Ministra Finansów, Jacka Rostowskiego, na stanowisko wicepremiera. Drugim wicepremierem jest szef PSL, Janusz Piechociński.

Dodatkowo, premier powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów, że w połowie roku może zadecydować o większych zmianach swoim gabinecie.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.