Wewnętrzne problemy PO

01-03-2013

Autor: sofista

Po niepomyślnym głosowaniu w Sejmie nad ustawą o związkach partnerskich, przygotowaną przez posłów Platformy Obywatelskiej, partia rządząca zmaga się z wewnętrznymi problemami. Pojawiają się pierwsze głosy sprzeciwu wobec lidera – Donalda Tuska. Premier ucina wszelkie plotki dotyczące kształtowania się wewnątrz Platformy Obywatelskiej nowego ugrupowania politycznego pod wodzą albo Grzegorza Schetyny, albo Jarosława Gowina.

Zarząd Platformy Obywatelskiej na spotkaniu, które ma się odbyć jeszcze dzisiaj, ma dyskutować z liderami o przyszłości partii. Najpewniej podczas planowanego spotkania podjęty zostanie temat Grzegorza Schetyny, który przez Donalda Tuska jest postrzegany za lidera wewnątrzpartyjnej opozycji, która uderza w działalność premiera.

We wtorek, 26 lutego, Donald Tusk odbył z Ministrem Sprawiedliwości, Jarosławem Gowinem, spotkanie w cztery oczy. Media podają, że zakomunikował on swojemu niepokornemu ministrowi, że albo sam poda się do dymisji, albo premier wyrzuci go z rządu.
W kuluarach sejmowych mówiło się dotychczas o tym, że Gowin może stworzyć nowe ugrupowanie polityczne na prawicy, z konserwatystów Platformy Obywatelskiej. Jak się jednak okazało, Minister Sprawiedliwości tak naprawdę nie może liczyć na silne poparcie pozostałych posłów w PO. Jeśli on odszedł by z partii, w jego ślady co najwyżej poszliby John Godson i Jacek Żalek.

Szeregi Platformy Obywatelskiej nawet po wyjściu z niej kilku posłów, szybko zostałyby uzupełnione, bowiem kilku członków Ruchu Palikota już teraz zgłasza chęć przejścia do partii rządzącej. Niewykluczone, że w kolejnych tygodniach takie przejścia zostaną zrealizowane.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.