PO i PiS niemal na równi

07-03-2013

Autor: sofista

Kłopoty wewnętrzne Platformy Obywatelskiej, związane ze sporem pomiędzy Donaldem Tuskiem a Ministrem Finansów Jarosławem Gowinem, negatywnie wpłynęły na jej wyniki sondażowe. Konserwatywna frakcja w partii rządzącej nie dopuściła do przeforsowania Sejmie ustaw o związkach partnerskich, przygotowanych przez posłów Platformy. To poróżniło premiera z Jarosławem Gowinem i pośrednio z Grzegorzem Schetyną.

Sondaż wyborczy sporządzony przez Millward Brown SMG/KRC dla „Faktów” TVN pokazuje, że PO i Prawo i Sprawiedliwość cieszą się niezmiennie największym poparciem wśród wyborców. Sondaż sporządzono 5 marca na reprezentatywnej grupie.

Jeśli wybory parlamentarne odbyłyby się już teraz, najwięcej, bo 32% głosów wyborców otrzymałaby Platforma Obywatelska, ale tuż za nią jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 31%. To już kolejny sondaż publikowany w mediach, który pokazuje szybko topniejącą przewagę PO nad opozycją PiS. Może się wkrótce okazać, że wyborcy PO nie chcą dłużej czekać na realne działania swojej partii i zaczną przychylać się do programów wyborczych pozostałych klubów w Sejmie. Każdy konflikt w PO powoduje, że zyskuje Prawo i Sprawiedliwość.

W sondażu wyborczym opracowanym dla TVN, trzecie miejsce zajął Sojusz Lewicy Demokratycznej z 9% poparciem, czwarte Ruch Palikota z 7% poparciem wyborców, a piąte Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chciałoby głosować 6% wyborców. Poza parlamentem, z mniej niż 1% poparciem znalazłyby się Solidarna Polska i Polska Jest Najważniejsza.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.