Szanse partii w wyborach do PE

14-03-2013

Autor: sofista

Polska Agencja Prasowa informuje o wynikach najnowszego sondażu wyborczego przeprowadzonego przez TNS Polska. Sondaż dotyczył wyborów do Parlamentu Europejskiego. Okazuje się, że wygran± w wyborach zapewniłaby sobie dzi¶ Platforma Obywatelska, która uzyskałaby 27% głosów wyborców. TNS Polska podaje, że gdyby wybory odbyły się już dzi¶, Prawo i Sprawiedliwo¶ć uzyskałoby 20% głosów. Na SLD chce głosować 9% badanych.

Niewielkie poparcie jak na razie deklarowane jest dla inicjatywy Europa Plus, współtworzonej przez Aleksandra Kwa¶niewskiego, Janusza Palikota i Marka Siwca. Ugrupowanie mogłoby uzyskać w wyborach do PE tylko 7% głosów. O jeden punkt procentowy mniej uzyskałoby Polskie Stronnictwo Ludowego, a Solidarna Polska i Polska Jest Najważniejsza – po 2% głosów. Nowa Prawica może dzi¶ liczyć na 1% głosów respondentów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbęd± się już w 2014 roku. Pozostało już niewiele czasu na przekonanie do siebie wyborców. 15% respondentów w sondażu przeprowadzanym przez TNS Polska zadeklarowało chęć udziału w wyborach. Większo¶ć Polaków nie zna daty wyborów do PE.

Sondaż wyborczy dotyczacy wyborów do Parlamentu Europejskiego wskazuje podobne dane jak w przypadku możliwych wyborów do Sejmu. Jedynie liczba osób wykazujacych poparcie społeczne dla danych partii politycznych jest odmienna.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.