Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Polityka Kraj / Spada poparcie dla rządu               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
01-12-2013

 

07-03-2013

 

14-01-2013

 

29-12-2012

 

09-08-2012

 

02-08-2012

 

15-07-2012

  PO wysoko nad PiS

+ zobacz więcej

Spada poparcie dla rządu 

28-03-2013

  Autor: sofista
Coraz wyższe bezrobocie, malejąca dynamika wzrostu gospodarczego, likwidowanie licznych ulg podatkowych i wprowadzanie wyższych podatków – to wszystko negatywnie oddziałuje na poparcie, jakim darzą rząd, wyborcy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

 

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że rząd może cieszyć się dziś poparciem na poziomie tylko 25%. Znacznie więcej jest przeciwników rządu kierowanego przez Donalda Tuska – 43% respondentów. Z pracy premiera w marcu zadowolonych było 30% badanych, a aż 57% było niezadowolonych z faktu zajmowania przez niego takiej pozycji w polskim parlamencie.

Przeprowadzane regularnie badania opinii publicznej i poparcia politycznego przez CBOS pokazują, że od początku bieżącego roku zarówno rząd, jak i sam premier, tracą stopniowo poparcie. W lutym odsetek przeciwników gabinetu tworzonego przez koalicję Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wynosił 40%. Wyraźnie widać więc, że zwiększył się w marcu 2013 roku.

Niezadowolenie społeczne ze sprawowania władzy w państwie przez premiera Donalda Tuska i utworzoną przez niego Radę Ministrów, z miesiąca na miesiąc rośnie. Wyniki działalności rządu Donalda Tuska w marcu tego roku pozytywnie oceniło 24%, zaś negatywnie – aż 64% respondentów - o 2 punkty procentowe więcej niż przed miesiącem.

Prowadzona przez rząd polityka w najbliższej perspektywie czasu najprawdopodobniej nie przyniesie zmian w ocenie sytuacji przez społeczeństwo. W opinii 69% badanych przez CBOS obywateli, obecne działania rządu nie dają szansy na poprawę sytuacji gospodarczej, dlatego też i poparcie dla PO – PSL będzie słabło.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl