Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Zdaniem ekspertów, PiS może w końcu zwyciężyć               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
23-12-2012

  Czy powstanie PiS bis?

12-12-2012

 

29-11-2012

  PO remisuje z PIS

27-09-2012

 

25-09-2012

 

15-07-2012

  PO wysoko nad PiS

15-07-2012

 

+ zobacz więcej

Zdaniem ekspertów, PiS może w końcu zwyciężyć 

09-05-2013

  Autor: aln
W większości przeprowadzanych sondaży wyborczych w perspektywie ostatnich kilku lat, agencje badawcze nie dawały większych szans na zwycięstwo w kolejnych wyborach parlamentarnych największej partii opozycyjnej w polskim Sejmie – Prawu i Sprawiedliwości. Dziś jednak eksperci wypowiadają się, że klęska Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu wydaje się coraz bardziej realna.

 

 

W takiej sytuacji najprawdopodobniej ponownie na fotelu prezesa Rady Ministrów zasiadłby Jarosław Kaczyński. Jego powrót do władzy w Rzeczypospolitej Polskiej nie wydaje się już abstrakcyjny, ale całkowicie możliwy. Kolejne sondaże przedwyborcze dają coraz większe szanse na zwycięstwo PiS.

Warunkiem zwycięstwa w wyborach parlamentarnych Prawa i Sprawiedliwości może być frekwencja wyborcza. Dziś około 10% mniej obywateli deklaruje wzięcie udziału w wyborach, niż w poprzednich wyborach do Sejmu i Senatu. Jeśli do wyborów pójdzie 40% wyborców, największe szanse na zwycięstwo, zdaniem ekspertów, ma Prawo i Sprawiedliwość.

Od kolejnych wyborów do Parlamentu dzielą nas jeszcze dwa lata, co oznacza, że Platforma Obywatelska ma jeszcze wiele czasu na odbudowanie swojej pozycji. Być może jednak z miesiąca na miesiąc coraz więcej wyborców będzie skłaniało się do zagłosowania na Prawo i Sprawiedliwość, zrażonych niekompetencją i antyspołeczną polityką PO.

Zawiedzeni wyborcy PO mogą w ogóle nie zdecydować się za dwa lata na wzięcie udziału w wyborach do Sejmu i Senatu. Będzie to oznaczało wygraną PiS i dojście do władzy jako premiera Jarosława Kaczyńskiego.
W kwietniu 2013 roku na PO chciało głosować 25% badanych przez CBOS, a na PiS – 23%. Na Sojusz Lewicy Demokratycznej swój głos oddałoby 8% respondentów, a na PSL – 6%. Jedynie 2% wyborców głosowałoby na Ruch Palikota, co jest poważnym spadkiem w odniesieniu do ostatnich wyników wyborów. Na poparcie rzędu 3% mogłaby liczyć Solidarna Polska.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl