Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Polityka Kraj / PO mobilizuje się czy panikuje?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
PO mobilizuje się czy panikuje? 

02-08-2013

  Autor: aln
Do wyborów parlamentarnych pozostało jeszcze dużo czasu, ale kolejne zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości – najpierw w Rybniku, a ostatnio w Elblągu, są wielce niepokojące dla partii rządzącej – Platformy Obywatelskiej. Czy to powinno zmobilizować partię Donalda Tuska do działania, czy też stanie się czynnikiem potęgującym panikę w partii?

 

 

W ostatnim czasie PO skupia się na swoich wewnętrznych strukturach, jako że już wkrótce odbędą się wybory na nowego szefa partii. Wiadomo już, że Donald Tusk będzie konkurował w nich z byłym ministrem sprawiedliwości, Jarosławem Gowinem, mającym prawicowe poglądy. Dodatkowo, partia jest coraz bardziej podzielona na zwolenników Donalda Tuska i zwolenników Grzegorza Schetyny, czyli tzw. schetynowców.

PiS nie próżnuje, spotyka się z wyborcami, starając się cały czas umocnić swoją przewagę nad PO. Opozycja sejmowa ma już kilka procent więcej wyborców w sondażach, niż rządząca Platforma Obywatelska. Od PO odwracają się wyborcy, zawiedzeni tym, że większość z obietnic wyborczych Donalda Tuska, znów nie została spełniona.  Klimat w partii nie jest najlepszy, dlatego też bieżący czas będzie decydujący w kwestii dalszej przyszłości PO.

Platforma Obywatelska zdaniem komentatorów powinna uczynić wszystko, aby zatrzymać swój spadek poparcia. Jeśli nadal będzie postępowała w ten sposób, partia Donalda Tuska niewątpliwie przegra z kretesem, co dla wielu jej polityków będzie oznaczało wykluczenie z parlamentu. Lider PO pozostaje optymistą, wierząc w to, że przed wyborami w 2015 roku jego partia odzyska utracone chwilowo poparcie.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

  Dodaj komentarz
 
Autor:
Tytuł:
Treść:

Przepisz kod z obrazka:    
+ powrót
 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl