PO mobilizuje się czy panikuje?

02-08-2013

Autor: aln

Do wyborów parlamentarnych pozostało jeszcze dużo czasu, ale kolejne zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości – najpierw w Rybniku, a ostatnio w Elblągu, są wielce niepokojące dla partii rządzącej – Platformy Obywatelskiej. Czy to powinno zmobilizować partię Donalda Tuska do działania, czy też stanie się czynnikiem potęgującym panikę w partii?

W ostatnim czasie PO skupia się na swoich wewnętrznych strukturach, jako że już wkrótce odbędą się wybory na nowego szefa partii. Wiadomo już, że Donald Tusk będzie konkurował w nich z byłym ministrem sprawiedliwości, Jarosławem Gowinem, mającym prawicowe poglądy. Dodatkowo, partia jest coraz bardziej podzielona na zwolenników Donalda Tuska i zwolenników Grzegorza Schetyny, czyli tzw. schetynowców.

PiS nie próżnuje, spotyka się z wyborcami, starając się cały czas umocnić swoją przewagę nad PO. Opozycja sejmowa ma już kilka procent więcej wyborców w sondażach, niż rządząca Platforma Obywatelska. Od PO odwracają się wyborcy, zawiedzeni tym, że większość z obietnic wyborczych Donalda Tuska, znów nie została spełniona.  Klimat w partii nie jest najlepszy, dlatego też bieżący czas będzie decydujący w kwestii dalszej przyszłości PO.

Platforma Obywatelska zdaniem komentatorów powinna uczynić wszystko, aby zatrzymać swój spadek poparcia. Jeśli nadal będzie postępowała w ten sposób, partia Donalda Tuska niewątpliwie przegra z kretesem, co dla wielu jej polityków będzie oznaczało wykluczenie z parlamentu. Lider PO pozostaje optymistą, wierząc w to, że przed wyborami w 2015 roku jego partia odzyska utracone chwilowo poparcie.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.