Największe partie polityczne tracą wyborców

23-09-2013

Autor: aln

Już od kilku miesięcy na czele różnorodnych sondaży wyborczych utrzymuje się Prawo i Sprawiedliwość. Przewaga opozycji sejmowej jest raz większa, raz mniejsza, ale wydaje się, że jest ona już stałym elementem sondażowym. Obecnie, w sondażu TNS Polska przeprowadzonym między 2 a 8 sierpnia 2013 roku na reprezentacyjnej, ogólnopolskiej próbie 964 mieszkańców Polski, zwyciężyła partia Jarosława Kaczyńskiego z 29% poparciem. Tuż za nią uplasowała się Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 25%.

TNS Polska wskazuje, że dwie największe partie polityczne w polskim Sejmie utrzymują pomiędzy sobą dystans, ale obie tracą wyborców. W sondażu 10% poparcia respondentów uzyskał Sojusz Lewicy Demokratycznej, a po 5% Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Ruch Palikota.

Zamiar wzięcia udziału w głosowaniu w sondażu TNS Polska wyraziło 53% badanych, zaś gotowości tej nie zgłaszało 36% respondentów, z czego 20% na pewno nie wzięłoby udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Obecnie w Sejmie niewiele się dzieje z uwagi na urlopy parlamentarzystów. Powrócą oni do pracy w Sejmie dopiero z dniem 1 września. Do tej pory niewiele mogą się zmienić nastroje wyborców w Polsce. Eksperci twierdzą, że bieżąca przewaga PiS nad PO może się utrzymać przez wiele miesięcy, chyba że publikowane na bieżąco wyniki gospodarcze będą coraz lepsze, a Polacy przekonają się co do tego, że prowadzona polityka gospodarcza przez rząd Donalda Tuska rzeczywiście przynosi wymierne rezultaty.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.