PO i PiS ramię w ramię

01-12-2013

Autor: aln

Czy koalicja pomiędzy dwoma najsilniejszymi oponentami w polskim Sejmie ma rację bytu? Nic na to nie wskazuje, ale Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość mają obecnie bardzo podobne wyniki sondażowe. Idą łeb w łeb, ale po piętach depcze im Sojusz Lewicy Demokratycznej, który wraca do politycznej gry po miesiącach pozostawania w ogonie sondaży wyborczych.

24 listopada 2013 roku Homo Homini przeprowadziło dla „Do Rzeczy” sondaż wyborczy, w którym PiS i PO osiągnęły podobny poziom poparcia. Sondaż dotyczył przyszłych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 23% głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a Platforma Obywatelska niewiele mniej – 21%. Jeden z najlepszych wyników sondażowych w perspektywie ostatnich miesięcy osiągnął w prezentowanym sondażu Homo Homini Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na partię lewicową chce głosować w przyszłych wyborach parlamentarnych do PE 20% Polaków. Jeśli sondaż znalazłby pokrycie w rzeczywistości, w przyszłym Parlamencie Europejskim partia rządząca w Polsce – PO, miałaby 12 europosłów, zaś SLD aż 11.

Na dalszych miejscach znalazło się PSL z zaledwie 6% poparciem, a także Twój Ruch Janusza Palikota i Solidarna Polska z poparciem po 4% głosów. Tylko 3% poparcie w sondażu Homo Homini osiągnęło KNP.
Badania zostały przeprowadzone 18 listopada tego roku, na reprezentatywnej grupie wyborców.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.