Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Wygrana PO batalii o Warszawę               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
Wygrana PO batalii o Warszawę 

15-12-2014

  Autor: aln
Po raz drugi kadencję w fotelu prezydenta stołecznego miasta Warszawa będzie sprawować przedstawicielka Platformy Obywatelskiej - Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pomimo ubiegłorocznego referendum w sprawie odwołania pani prezydent ze stanowiska, nadal cieszy się ona dużym poparciem wśród Warszawiaków, co dało efekt w postaci wygranej II tury wyborów. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada ciężką pracę w Warszawie oraz deklaruje, że będzie to jej ostatnia kadencja jako prezydent stolicy.

 

 

W pierwszej turze wyborów samorządowych najwięcej głosów w Warszawie w wyścigu o stanowisko prezydenta miasta, zdobyła Hanna Gronkiewicz-Waltz, walcząca o reelekcję. Nie wystarczyły one jednak do zwycięstwa już na tym etapie wyborów. Musiała odbyć się II tura, która miała miejsce 30 listopada 2014 roku. Dotychczasowa pani prezydent według pierwszego sondażu powyborczego Ipsos dla TVP1, TVN24 i Polsat News, otrzymała w niej 56,8 proc. Jej konkurent, Jacek Sasina z Prawa i Sprawiedliwości otrzymał 43,2 proc. głosów warszawiaków.

Wszystko wskazywało na to, że Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie nadal rządziła w Warszawie, a oficjalne wyniki wyborów przedstawione przez Państwową Komisję Wyborczą jedynie potwierdziły wyniki sondażowe.  PKW podała bowiem, że Hanna Gronkiewicz-Waltz zwyciężyła w Warszawie uzyskując 58,64 proc. głosów, a Jacek Sasin z PiS-u przegrał, ale uzyskał dobry wynik - 41,36 proc. głosów wyborców.

Niepokojące dla pani prezydent stolicy jest jednak to, że jej konkurent Jacek Sasin, który zaangażował się w dużym stopniu w zorganizowanie referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy w ubiegłym roku, uzyskał tak dużą liczbę głosów. Komentatorzy oceniają, że jest to tzw. żółta kartka dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Otrzymała ona kredyt zaufania od wyborców, ale jednocześnie powiększyła się zdecydowanie liczba warszawiaków niezadowolonych z jej rządów. W referendum „za” odwołaniem prezydent opowiedziało się bowiem 26 proc. głosujących. Obecnie jest to prawie dwukrotnie więcej obywateli.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl