Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Górnicy nie zaszkodzili PO - najnowszy sondaż               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
Górnicy nie zaszkodzili PO - najnowszy sondaż 

12-02-2015

  Autor: aln
Styczniowe badanie preferencji wyborczych w Polsce dokonane przez instytut TNS Polska wskazuje, że gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się już teraz, wygrana zapewniona byłaby dla partii rządzącej.

 

 

Według badania, 31 proc. respondentów deklarujących udział w wyborach parlamentarnych zamierza oddać swój głos na Platformę Obywatelską. Na opozycję, czyli Prawo i Sprawiedliwość razem z Solidarną Polską i Polską Razem Jarosława Gowina, chce głosować 27 proc. wyborców przebadanych przez TNS Polska.

Z badania wynika, że niedawna afera górnicza, w wyniku której pojawiły się ostre protesty pracujących na Śląsku górników, nie zaszkodziła wizerunkowi rządu i samej Platformie Obywatelskiej. Wciąż ma ogromny kredyt zaufania wśród wyborców i jeśli nie dojdzie do drastycznych sytuacji być może czeka nas kolejna kadencja rządu tej samej partii politycznej.

TNS Polska podało ponadto, że na trzecim miejscu w wyborach parlamentarnych, jakie mogłyby się odbyć już w styczniu 2015 roku, uplasowałby się Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 11 proc., a na czwartym Polskie Stronnictwo Ludowe, zyskujące 8 proc głosów. Nowa Prawica otrzymałaby zaledwie 4 proc. głosów, Twój Ruch Janusza Palikota - 2 proc.

W porównaniu z grudniowym sondażem wyborczym notowania zarówno Platformy Obywatelskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości, czyli największych konkurentów na polskiej scenie politycznej, wyraźnie się obniżyły. Na PO w styczniu chce głosować o 3 punkty procentowe mniej wyborców, a na PiS - 2 pkt proc. mniej. Za to zyskuje SLD. Lewica ma wynik poparcia o 2 punkty procentowe wyższy niż przed miesiącem.

Aż 16 proc. respondentów biorących udział w badaniu TNS Polska, nie wie jeszcze, na kogo będzie głosować. Według badania, w wyborach parlamentarnych obecnie wzięłoby udział 58 proc. pytanych. Co piąty pytany był pewny swojego udziału w wyborach, a 36 proc. badanych z wahaniem przyznało, że raczej wzięłoby udział w głosowaniu. 33 proc. respondentów nie chce uczestniczyć w wyborach, a 9 proc. pozostaje pod tym względem niezdecydowanych.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl