PiS tworzy koalicję

09-04-2006

Autor: Gracjan Szczombrowski

Prawo i Sprawiedliwość podejmie rozmowy na temat koalicji z innymi ugrupowaniami. Rada Polityczna PiS upoważniła Jarosława Kaczyńskiego do prowadzenia takich rozmów.

W uchwale nie zaznaczono z jakimi partiami należy rozmawiać, ale prezes Kaczyński zaznaczył, że nie ma możliwości zawarcia innej koalicji jak PiS-Samoobrona-PSL. Rozmowy na temat koalicji mają zacząć się już w poniedziałek.

Przewodniczący Samoobrony jest zadowolony z upoważnienia przez PiS Jarosława Kaczyńskiego do zawarcia koalicji rządowej. Andrzej Lepper nie chciał jednak mówić jakie resorty chce przejąć Samoobrona.

Roman Giertych powiedział, że możliwy jest jego udział w koalicji, ale pod warunkime zmiany premiera. Zarzucił też rządowi, że realizuje program dawnej  Unii Wolnośći, a nie PiS.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego nie wyklucza wejścia PSL do koalicji rządowej. Waldemar Pawlak powiedział w Lublinie, że PSL ze swoim doświadczeniem może sprzyjać porozumieniu w kraju.Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.