Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / 67% Polaków pozytywnie o członkostwie w UE               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
..:: Podobne Tematy
01-12-2013

 

28-03-2013

 

07-03-2013

 

14-01-2013

 

29-12-2012

 

09-08-2012

 

02-08-2012

 

+ zobacz więcej

67% Polaków pozytywnie o członkostwie w UE 

10-04-2006

  Autor: j. uchto
Według TNS OBOP, 67% Polaków jest pozytywnego zdania o naszym członkostwie w UE; ocena 23% pytanych nie jest ani jednoznacznie dobra, ani jednoznacznie zła. Negatywnie o obecności Polski w Unii wypowiada się 6% respondentów - wynika z marcowego sondażu.

 

 

Te wyniki - jak podkreśla TNS OBOP - wskazują na rekordowo wysokie poparcie Polaków dla członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej.

Odnotowanemu w marcu wzrostowi - o 6 pkt proc. w porównaniu z lutym - aprobaty dla członkostwa Polski we Wspólnocie towarzyszy niewielki spadek odsetka osób niezadowolonych z naszej akcesji (z 9 do 6%) oraz ankietowanych o obojętnym stosunku do tego faktu (z 27 do 23%).

Jak dodaje TNS OBOP, pozytywna ocena unijnego członkostwa wzrasta wraz z m.in. lepszym wykształceniem, większym zainteresowaniem polityka oraz większym zadowoleniem z własnej sytuacji materialnej.

Trzech na czterech Polaków ocenia, ze przystąpienie naszego kraju do UE nie miało istotnego wpływu na ich życie. O istnieniu tego wpływu przekonanych jest 24% respondentów, spośród których 16% zauważyło zmiany na lepsze, a 8% - na gorsze.

O tym, ze wejście do Unii Europejskiej zmieniło sytuacje naszego kraju przekonanych jest 62% Polaków: 51% ocenia, ze akcesja przyniosła pod tym względem zmiany na korzyść, 11% - na niekorzyść. Według co trzeciego respondenta TNS OBOP, obecność Polski w Unii nie miała istotnego wpływu na sytuacje naszego kraju.

Wpływ członkostwa Polski we Wspólnocie na pozycje międzynarodowa Polski dostrzega 62% badanych. Zdecydowana większość - 56% przekonana jest o korzystnym wpływie akcesji, 6% wskazuje na pogorszenie naszej pozycji międzynarodowej.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl