Przegląd prasy

12-04-2006

Autor: Andrzej Rejnson

„Rzeczpospolita” przedstawia kwietniowy sondaż przeprowadzony przez Gfk Polonia. Natomiast „Nasz Dziennik” sugeruje, że w Lidze Polskich Rodzin może dojść do rozłamu w związku z ewentualną koalicją z PiS-em.

Rzeczpospolita

Z sondażu opublikowanego przez „Rzeczpospolitą”, że gdyby wybory odbyły się w kwietniu to zarówno PiS jak i PO zdobyłyby po 31 proc. głosów. W parlamencie znalazłyby się tylko cztery partie. Na trzecim miejscu uplasowałaby się Samoobrona z 7 proc. a na czwartym SLD z 5 %. Zgodni z przeliczeniami PO i PiS miałyby wspólnie 389 głosów (PiS – 195, PO – 194 ). Samoobrona wprowadziłaby 41 posłów, natomiast SLD 28. Poniżej progu wyborczego znalazłyby się zarówno LPR i PSL z poparciem około 2-3 proc. Do urn poszłoby nieco ponad 50 proc. badanych.

Nasz Dziennik

Jak podaje gazeta, ostateczna decyzja w sprawie rozłamu zapadnie w środę. Według informacji „Naszego Dziennika” decyzje o opuszczeniu LPR rozważa znaczna część posłów LPR. Mają oni przedstawić na dzisiejszej konferencji prasowej propozycję koalicji z PiS-em. Jeżeli władze Ligi jej nie zaakceptują ma powstać koło Stronnictwa Narodowego.  Jeżeli pomimo tych zabiegów nie udałoby się porozumieć z PiS-em to i tak, według gazety, partia braci Kaczyńskich może liczyć na poparcie PSL-u.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.