Oficjalna dymisja premiera w poniedziałek

08-07-2006

Autor: Kamil Świętoń

Rzecznik PiS Adam Bielan poinformował, że oficjalnej dymisji premiera Kazimierza Marcinkiewicza można się spodziewać w poniedziałek.

Bielan, pytany o ewentualne zmiany w rządzie po objęciu przez Jarosława Kaczyńskiego stanowiska premiera, powiedział, że będą niewielkie, jednak pod naciskiem dziennikarzy ujawnił, że prawdopodobnie zmieni się tylko jeden minister.

Na pytanie, czy będzie to minister finansów Paweł Wojciechowski powiedział: „Minister finansów to najbliższy współpracownik premiera i mam nadzieję, że niebawem poznamy jego nazwisko”.

Jak poinformowali PAP uczestnicy zamkniętego dla mediów posiedzenia Rady Politycznej PiS, Kaczyński powiedział, że zmiana na stanowisku premiera jest "decyzją trudną i ryzykowną", ale Marcinkiewicz ma szansę wygrać w wyborach na prezydenta Warszawy z kandydatką PO Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Kaczyński zaproponował, by dotychczasowi wiceprezesi partii (Ludwik Dorn, Adam Lipiński, Marek Jurek, Kazimierz M. Ujazdowski) nadal pełnili swoje funkcje, a szefem zarządu głównego i sekretarzem generalnym został dotychczasowy dyrektor biura organizacyjnego Joachim Brudziński.

 


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.