Jarosław Kaczyński: nasz rząd będzie kontynuował reformy

10-07-2006

Autor: MA

Wielkiej wymiany ministrów w rządzie nie będzie. Mówimy o jednej, może dwóch zmianach - powiedział zarekomendowany na premiera prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". Dodał, że jego rząd będzie rządem kontynuacji.

Zapytany w jakim czasie chciałby zakończyć konstruowanie rządu i kiedy możemy spodziewać się expose, odpowiedział: W grę wchodzi piątek - choć to mniej prawdopodobne, albo początek przyszłego tygodnia.

Czy Prawo i Sprawiedliwość ma zapewnienia dotychczasowych koalicjantów o podtrzymaniu formuły rządu koalicyjnego? - zapytał "ND". Mamy takie zapewnienia złożone jeszcze przed piątkowymi decyzjami i mam nadzieję, że będą one dotrzymane. Chociaż czasem dochodzą do nas medialne sygnały dość niepokojące, ale uważam, że jednak nie ma powodu do niepokoju -stwierdził prezes PiS i dodał, że umowa koalicyjna jest dobra i w tej chwili nie potrzebuje aneksu - powiedział prezes PiS.

W tej chwili w tym Sejmie można powołać taki rząd jak obecnie, a alternatywą koalicji są wybory - powiedział przyszły premier.

To będzie z całą pewnością rząd kontynuacji. Będę chciał, żeby to wszystko, co zostało podjęte i dzisiaj jest w różnym stopniu zaawansowane, było kontynuowane i doprowadzone do możliwie szybkiego finału. Pewnie częściej będę w kancelarii premiera, ale to nie jest żaden zarzut wobec mojego poprzednika, bo funkcja premiera może być wypełniana na różne sposoby. Ten, który przyjął Kazimierz Marcinkiewicz, był dobry, ale pewnie mój sposób pełnienia tej funkcji będzie nieco inny - mówi Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.