Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Nie będzie centrolewicowego bloku               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
31-07-2011

  Listy wyborcze SLD

15-06-2010

  Napieralski: tak po ludzku jest mi przykro

27-04-2010

 

21-04-2010

  Kogo wystawi PiS i SLD?

22-03-2010

 

17-03-2010

 

09-12-2009

 

+ zobacz więcej

Nie będzie centrolewicowego bloku 

16-08-2006

  Autor: Kamil Świętoń
„Sojusz z Platformą Obywatelską byłby trudny do uzasadnienia przed wyborcami” - ripostuje szef klubu SLD Jerzy Szmajdziński na doniesienia o wspólnym starcie w wyborach SLD i PO.

 

 


Także Platforma zaprzecza doniesieniom dzisiejszego "Życia Warszawy", jakoby planowała utworzenie wspólnego bloku z SLD w zbliżających się, jesiennych wyborach samorządowych.

"ŻW" napisało, że jeśli dojdzie do zmiany samorządowej ordynacji wyborczej - a nad tą nowelizacją pracuje obecnie Sejm - Platforma Obywatelska skłonna będzie wystartować w wyborach samorządowych we wspólnym bloku nie tylko z PSL, ale i SLD.


Według dziennika, w ostatnich tygodniach partie zamówiły własne sondaże i analizy na temat efektów, jakie może przynieść zmiana ordynacji. Postulowana przez PiS, a poparta przez Samoobronę i LPR zmiana polega na umożliwieniu tzw. blokowania list, czyli tworzenie grup list (bloków), co umożliwi dwóm lub więcej komitetom wyborczym startującym w wyborach samorządowych, zawarcie umowy o wspólnym podziale mandatów.


To właśnie wnioski wynikające z zamówionych analiz miałyby - zdaniem ŻW - skłonić liderów PO, SLD i PSL do wspólnego startu w wyborach samorządowych, gdyż podstawowy wniosek z tych analiz miałby być taki, że tylko wspólny start zagwarantuje tym partiom zwycięstwo.


"Zaprzeczamy postawionej w materiale tezie, jakoby Platforma Obywatelska nosiła się z zamiarem utworzenia wspólnego bloku wyborczego z postkomunistami z PZPR. 'Rewelacje' Życia Warszawy oparte są na spekulacjach, a nie rzeczywistości politycznej i nie mają nic wspólnego z wyborczymi planami PO" - czytamy w oświadczeniu Platformy.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl