Apel Marcinkiewicz ws. wyborów

16-08-2006

Autor: Kamil Świętoń

Pełniący obecnie funkcję prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz zaapelował do marszałka Sejmu Marka Jurka i szefa sejmowej komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego Artura Zawiszy, by w czasie kampanii wyborczej do samorządów komisja nie wzywała jako świadków jego kontrkandydatów do fotela prezydenta stolicy.


Chodzi, by działająca w Sejmie bankowa komisja śledcza w czasie trwania kampanii wyborczej nie wzywała na przesłuchanie kandydatkę Platformy Obywatelskiej Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Pełniący obowiązki prezydenta stolicy Marcinkiewicz zamierza poprosić szefa komisji śledczej oraz marszałka Sejmu, aby nie wzywano przed oblicze śledczych jego kontrkandydatów w kampanii. „Jeśli któryś z moich kontrkandydatów będzie miał składać komisji wyjaśnienia, to niech się to odbędzie już po kampanii wyborczej”  - powiedział. Podkreślił, że chce, aby wszyscy mieli jednakowe szanse, konkurując o urząd prezydenta Warszawy.

Kazimierz Marcinkiewicz ma nadzieję, że jego prośba zostanie wysłuchana. Dodał, że rozmawiał już na ten temat - jak to ujął - z kilkoma osobami. Zaznaczył też, że nie jest to sprawa na dziś, ponieważ samorządowa kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła.

Już w maju, gdy wybrano skład komisji śledczej, Zawisza nie wykluczył wezwania do złożenia zeznań przed komisją byłej prezes Narodowego Banku Polskiego i kandydatki PO na prezydenta Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

21 sierpnia na posiedzeniu komisja ma zatwierdzić sprawy, które będzie rozpatrywać o raz ustalić listę świadków.


Copyright by © 2006 by e-polityka.pl - Pierwszy Polski Serwis Polityczny. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.