Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Aktualności / Prezydent podważył autorytet sądu ?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
..:: Podobne Tematy
19-04-2011

 

07-08-2010

 

02-07-2010

 

26-06-2010

 

08-05-2010

 

01-05-2010

 

10-04-2010

 

+ zobacz więcej

Prezydent podważył autorytet sądu ? 

08-09-2006

  Autor: Rafał Zychal
Czwartkowa wypowiedź Lecha Kaczyńskiego dotycząca uzasadnienia wyroku w sprawie Zyty Gilowskiej wywołała dyskusję. "Prezydent nie kwestionuje niezawisłości sądów" - powiedział rzecznik prezydenta.

 

 

Zapytany o komentarz do uzasadnienia wyroku w sprawie lustracyjnej byłej minister finansów prezydent Kaczyński odpowiedział, że słuchał go z "niesmakiem" Dodał także, iż "Pani sędzia Mojkowska nie jest osobą, której nazwiska nie znam. Wiem z jakich środowisk się wywodzi. To nie powinno mieć żadnego znaczenia, ale wczoraj straciłem tę pewność, że to takiego znaczenia nie ma". Prawdopodobnie prezydentowi chodziło o fakt, iż ojciec sędzi Mojkowskiej był redaktorem naczelnym "Trybuny Ludu".

W opinii rzecznika Macieja Łopińskiego była to prywatną opinia prezydenta i nie można jej odczytywać jako podważania niezawisłości sądów. Szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło powiedział dziś na antenie radia RMF FM, że "sędziowie ocenie podlegają i będą podlegać".

Wypowiedziami prezydenta są zaniepokojeni m.in. konstytucjonaliści. Prof. Piotr Winczorek uważa, iż poddawanie analizie wyroku sądowego i ocenianie sędziego, który taki wyrok wydaje, jest niedopuszczalne. Były Rzecznik Praw Obywatelskich Andrzej Zoll dodaje, iż takim zachowaniem Lech Kaczyński "niszczy kulturę prawną".

Głos w sprawie zabrała także opozycja. Jan Rokita (PO) uważa, że "takie zachowanie jest bardzo niebezpieczne z perspektywy państwa" a Waldemar Pawlak (PSL) dodaje, iż wszystko jest względne, a znaczenie ma tylko bieżąca wykładnia i bieżące interesy polityczne.

 

  drukuj   prześlij na email

  powrót   w górę

Tego artykułu jeszcze nie skomentowano

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl